اخبار ارز دیجیتال

Uniswap پلتفرم آموزشی را با همکاری DoDAO راه اندازی می کند

دانشگاه Uniswap مشابه آکادمی های یادگیری است که توسط صرافی های متمرکز مانند Binance، Bitget و Bybit ایجاد شده اند.

۲۱ سپتامبر، تبادل غیرمتمرکز (DEX) Uniswap راه اندازی شد این یک پلت فرم آموزشی با همکاری سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) است که بر آموزش بلاک چین تمرکز دارد.

بر اساس این اعلامیه، دانشگاه Uniswap قصد دارد یک مسیر یادگیری ساختاریافته برای معرفی کاربران به تبادل V3 از طریق دوره‌ها، شبیه‌سازی‌ها و راهنماهای سریع ایجاد کند. از طریق این پلتفرم، کاربران می توانند دانش مختلفی از “DEX چیست؟” به دست آورند. تا موضوعات پیشرفته مانند “ابزارهای بک تست استراتژیک”. در همین حال، شبیه‌سازی‌هایی مانند افزودن/حذف نقدینگی و کاوش در ابزارهای پیشرفته مدیریت موقعیت به کاربران اجازه می‌دهد تا به سرعت تجربه عملی کسب کنند.

Uniswap در یکی از دوره های پیشرفته خود اصول اولیه تبدیل شدن به یک ارائه دهنده نقدینگی V3 را به کاربران آموزش می دهد. توسعه دهنده می نویسد:

در این فصل، ما برخی از استراتژی‌های بالقوه‌ای را که می‌توانید به‌عنوان ارائه‌دهنده نقدینگی در نظر بگیرید، بررسی می‌کنیم. این استراتژی‌ها شامل نگه‌داشتن یک سکه پایدار (HODL)، حفظ ۵۰٪ دو توکن مختلف، و اینها شامل مالکیت ۱۰۰٪، ارائه نقدینگی گسترده و غیره است. ، ارائه نقدینگی با دامنه محدود و ارائه نقدینگی به استخرهای توکن نوسان. هر استراتژی مزایا و معایب خاص خود را دارد. وجود دارد.”

مجوز Business Source Uniswap در اوایل سال جاری منقضی شد و به توسعه دهندگان این امکان را می داد تا پروتکل Uniswap V3 را فورک کرده و DEX های خود را مستقر کنند. بلافاصله پس از راه‌اندازی در ماه مه ۲۰۲۱، Uniswap V3 از نظر ایجاد هزینه از بیت‌کوین (BTC) پیشی گرفت. شبکه اصلی اتریوم (ETH) Uniswap V3 به تنهایی شاهد معامله ۴۵۱ میلیون دلار سکه و توکن بود.

پروتکل V3 دارای ارزش کل قفل شده (TVL) 3.2 میلیارد دلار است که شامل استخرهای نقدینگی، سهامداری و وام دهی DeFi است. طبق گفته DeFiLlama، پروتکل‌های Uniswap V1، V2 و V3 مجموعاً ۳۲۷ میلیون دلار درآمد پروتکل سالانه ایجاد می‌کنند. DEX در اوج بازار گاوی در سال ۲۰۲۱ به اوج TVL 10 میلیارد دلاری رسید.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا