اخبار ارز دیجیتال

Uniswap DAO طرح های دریافت هزینه های LP را رد می کند. دارندگان UNI به مسائل مالیاتی اشاره می کنند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پیشنهاد به هیئت حاکمه Uniswap اجازه می داد تا بخشی از هزینه هایی را که در حال حاضر به ارائه دهندگان نقدینگی پرداخت می شود، دریافت کند.

طبق وب سایت رسمی پیشنهاد، پیشنهاد فعال کردن کارمزدهای پروتکل برای Uniswap مبادلات غیرمتمرکز (UNI) در تاریخ 1 ژوئن رد شد، به این معنی که ارائه دهندگان نقدینگی می توانند به کسب تمام درآمدهای خود از سوآپ ادامه دهند. گفته می شود که وجود دارد. 45.32٪ از آرا به اردوگاه “بدون کارمزد” منتقل شد، در حالی که 42.34٪ به دریافت یک پنجم کارمزدی که از کاربران دریافت می کنند از ارائه دهندگان نقدینگی رای دادند. 12.3 درصد به تصویب کارمزد 1/10 و 0.04 درصد به تصویب کارمزد 1/6 رأی دادند.

اردوگاه “بدون هزینه” چندین بار برنده شد، و این نشان می دهد که طرفداران هزینه پروتکل می توانستند اگر به نفع نرخ ویژه ای متحد می شدند، برنده شوند.

این رای یک “بررسی دما” بود، یک رای اولیه غیر الزام آور. با ادامه بحث، ممکن است در آینده بهبودهای بیشتری ارائه شود.

Uniswap توسط سازمان غیرمتمرکز خودمختار Uniswap (Uniswap DAO) اداره می شود که متشکل از دارندگان توکن های UNI است.

این صرافی در حال حاضر بسته به استخر خاص مورد استفاده، کارمزد 0.01٪ تا 1٪ را از معامله گران ارزهای دیجیتال در هر سوآپ دریافت می کند. با این حال، تمام این کارمزدها به ارائه‌دهنده نقدینگی (LP) یا بازارساز که ارزهای رمزنگاری شده مورد معامله را ارائه می‌کند، پرداخت می‌شود. دارندگان توکن UNI که از نظر تئوری مالک پروتکل هستند هیچ یک از این هزینه ها را دریافت نمی کنند.

در صفحه انجمن رسمی پیشنهاد، موافقان استدلال کردند که Uniswap به عنوان یک مبادله بالغ شده است و دیگر نیازی به ارائه تخفیف کامل به ارائه دهندگان نقدینگی ندارد. آزمایشگاه GFX، خالق این پیشنهاد، فهرستی از کارمزدهای Uniswap و رقبای Coinbase و Binance را منتشر کرد و استدلال کرد که یارانه های Uniswap به LP ها همچنان آنها را به بهترین مکان برای انجام تجارت تبدیل می کند.

GFX گفت: «یونی‌سواپ در موقعیتی قوی برای معرفی هزینه‌های پروتکل و اثبات این موضوع است که پروتکل‌ها می‌توانند درآمد قابل توجهی ایجاد کنند. آنها ادامه دادند: «ارائه دهندگان نقدینگی باید دوبار بررسی کنند که کاربران پروتکل هستند و نیازی به تخفیف کامل ندارند.

مخالفان این پیشنهاد استدلال کردند که تحمیل هزینه باعث ایجاد دردسرهای مالیاتی و نظارتی برای دارندگان UNI می شود. به عنوان مثال، پورتر اسمیت، یک شریک تجاری در صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر a16z، گفت که این کارمزد نباید تا زمانی که یکی از این دو اتفاق نیفتد اعمال شود: حاکمیت Uniswap گنجانده شود یا درآمدها مستقیماً به آن منتقل شود یا یک “جریان وجوه” غیرمتمرکز ایجاد شود که نقل و انتقالات را انجام دهد. پول به مشاغل دارنده UNI:

در غیاب اشخاص حقوقی، کاهش خطرات مالیاتی با استفاده از جریان برنامه‌ای مستقیم وجوه به دارندگان توکن که از طرف DAO عمل می‌کنند، مهم است. [Uniswap governing body] […] جریان برنامه‌ای وجوه کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بدهی مالیاتی بر عهده آن کاربران است و نه DAO. ”

مربوط: طبق گزارش‌ها، آزمایشگاه‌های Uniswap تحت بررسی SEC هستند

همانند اکثر DAO ها، Uniswap DAO دارای اعضایی در حوزه های قضایی متعدد در سراسر جهان است و به عنوان یک شرکت در هیچ کشوری ثبت نشده است. این صرافی در شبکه اتریوم شروع به کار کرد، اما اخیرا به دنبال گسترش به شبکه های دیگر نیز می باشد. در 14 آوریل، DAO به معرفی Uniswap به شبکه Polygon zkEVM رأی داد. در هفدهم ماه مه، آنها رای به راه اندازی نسخه چتر زنجیری Moonbeam Polkadot نیز دادند.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا