🚨 اخبار ارز دیجیتال

قاضی در دعوای Uniswap دستور می دهد اتر به عنوان یک کالا کنار گذاشته شود

قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده کاترین پولک فیرا نیز قاضی نظارت بر شکایت SEC علیه صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase است.

یک قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده گفته است که اتر (ETH) کالایی برای رد دعوای دسته جمعی علیه Uniswap مبادله غیرمتمرکز است.

در ۳۰ آگوست، قاضی کاترین پولک فیرا در حکمی مبنی بر رد شکایت کاربران Uniswap که ادعا می‌کردند به دلیل توکن‌های تقلبی در صرافی پول خود را از دست داده‌اند، حکم داد که ETH و بیت‌کوین (BTC) «کالاهای رمزنگاری» هستند. .

این تمایز نیز بخشی از دلایل او برای رد دعوا بود. فیرا گفت که او با این استدلال که فروش توکن Uniswap مشمول قانون مبادله است قانع نشده است.

جالب اینجاست که Failla همچنین قاضی نظارت بر شکایت SEC علیه Coinbase است. او همچنین در گذشته بر سایر موارد ارزهای دیجیتال، از جمله موارد مربوط به Tether و Bitfinex نظارت داشته است.

در حالی که نظرات او حکم قطعی در مورد طبقه بندی قانونی اتر در ایالات متحده نیست، سایر قضات مانند حکم ژوئیه که XRP فروخته شده از طریق فروش برنامه ای مبادله ای (XRP) را به عنوان یک اوراق بهادار طبقه بندی می کند، این فرضیه را مطرح کرده اند. او اظهارات خود را در در میان قضاوت در مورد ارز.

در سال‌های اخیر، دو تنظیم‌کننده مالی ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا، بر سر صلاحیت ارزهای رمزنگاری شده با هم درگیر بوده‌اند.

گری جنسلر، رئیس SEC یک بار ادعا کرد که “همه چیز به جز بیت کوین” یک امنیت تحت اختیار آژانس او ​​است.

در همین حال، CFTC بر اساس شکایتی که در ماه مارس علیه بایننس به دلیل نقض ادعایی قانون بورس کالا ارائه کرد، ETH و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان کالا ادعا می کند.

مربوط: اولین مهلت SEC برای تایید هفت ETF بیت کوین در هفته آینده نزدیک است

با این حال، قانونگذاران ایالات متحده هنوز تصمیم نگرفته اند که چگونه قدرت را بر ارزهای دیجیتال به SEC یا CFTC واگذار کنند.

چندین لایحه در حال تصویب در کنگره برای شفاف سازی مقررات دارایی دیجیتال است که در نحوه تقسیم اختیارات بین دو تنظیم کننده متفاوت است.

هدف برخی از لوایح، مانند قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم، ایجاد فرآیندی برای طبقه‌بندی ارزهای مجازی به عنوان اوراق بهادار یا کالا است.

دیگران به صراحت برق را به تنظیم کننده می دهند به عنوان مثال، قانون بورس کالای دیجیتال، که مبادلات نقدی ارز مجازی را تحت CFTC ثبت و تنظیم می کند.

در همین حال، لایحه ساختار بازار دارایی های دیجیتال، ارزهای دیجیتال را ملزم می کند تا قبل از اعطای وضعیت کالا، گواهینامه SEC را دریافت کنند تا تمرکززدایی مناسب را نشان دهند.

مجله: تالار شعله، پدر دی‌فای: اتریوم به شدت کمتر از ارزش‌گذاری شده است، اما بیشتر رشد می‌کندنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا