اخبار ارز دیجیتال

یونسکو و هلند پروژه نظارت بر هوش مصنوعی را برای اتحادیه اروپا طراحی می کنند

سازمان ملل متحد یونسکو و دولت هلند پروژه جدیدی را برای نظارت بر هوش مصنوعی راه اندازی کرده اند تا به شکل گیری چارچوب منطقه ای گسترده تر اتحادیه اروپا کمک کند.

سازمان ملل و دولت هلند برنامه‌هایی را برای ایجاد چارچوبی برای نظارت اخلاقی بر هوش مصنوعی (AI) اعلام کرده‌اند.

در ۵ اکتبر، آژانس زیرساخت دیجیتال هلند و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به طور رسمی پروژه ای به نام “نظارت بر هوش مصنوعی توسط مقامات ذیصلاح” را راه اندازی کردند. هر کشوری بر هوش مصنوعی نظارت خواهد داشت.

این پروژه از طریق مؤسسه پشتیبانی فنی کمیسیون اروپا (TSI) حمایت مالی دریافت کرده است و اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط پروژه منجر به فهرستی از توصیه‌های «بهترین عملکرد» می‌شود.

گابریلا راموس، معاون دبیرکل یونسکو در علوم اجتماعی و انسانی، گفت که این بحث فنی نبود، بلکه اجتماعی بود.

ما در مورد جهانی صحبت می کنیم که می خواهیم در آن زندگی کنیم. برای شکل دادن به پیشرفت های تکنولوژیکی در هوش مصنوعی، ما به یک رویکرد موثر نیاز داریم که زیربنای ارزش های اخلاقی و اخلاقی مورد علاقه ما باشد. ما به یک چارچوب حکومتی نیاز داریم.”

اطلاعات جمع‌آوری‌شده، همراه با بهترین شیوه‌ها، به ایجاد جلسات آموزشی آینده برای بهبود «ظرفیت سازمانی» در این زمینه کمک می‌کند.

یونسکو در نوامبر ۲۰۲۱ نقش مهمی در تدوین دستورالعمل های اخلاقی در زمینه هوش مصنوعی ایفا کرده است که همه کشورهای عضو آن را پذیرفته اند.

مربوط: NFT به آبجوسازی ها و کشاورزان کمک می کند تا میراث آبجو بلژیکی یونسکو را حفظ کنند

این اقدام یونسکو پس از تصویب قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا در ژوئن ۲۰۲۲ توسط پارلمان صورت گرفت. قانون هوش مصنوعی مجموعه ای جامع از قوانین برای توسعه هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا است. کمیسیون اروپا این لایحه را در آوریل پیشنهاد کرد و پارلمان با اکثریت قاطع به آن رای مثبت داد، به این معنی که کشورهای عضو اکنون باید با پارلمان برای بررسی جزئیات مذاکره کنند.

از زمان تصویب این لایحه در پارلمان، اتحادیه اروپا نیز ابتکاراتی را برای تسریع دسترسی به ابررایانه ها برای استارت آپ های هوش مصنوعی در منطقه ارائه کرده است.

کشورهای اروپایی نیز در حال بررسی مقررات و استراتژی های توسعه هوش مصنوعی هستند. در ۲۵ آگوست، اسپانیا برنامه‌های خود را برای تنظیم‌کننده هوش مصنوعی منطقه‌ای و یک استراتژی ملی برای اطمینان از اینکه توسعه هوش مصنوعی در این کشور “فراگیر، پایدار و شهروند محور” است، اعلام کرد.

در همین حال، در آلمان، سیاستمداران و کارشناسان دیجیتال در مورد بهترین روش مدیریت و پیاده سازی فناوری اختلاف نظر دارند.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا