اخبار ارز دیجیتال

آشنایی با صاحبان کیسه های رمزنگاری و ذهن آنها


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آزادی پایبند ماندن به آنچه که اقتصادی ترین منطق را دارد، طبقات مختلفی از سرمایه گذاران را ایجاد کرده است، که هر کدام از آنها با اهدافی که در پشت سرمایه گذاری های رمزنگاری خود دارند متمایز می شوند.

برای اولین بار از قرن هفتم، اقتصاد کاغذی یک رقیب واقعی در عصر اینترنت پیدا کرد. هنگامی که بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۱۰ ظهور کرد، اکوسیستم فیات با چالش نه تنها اثبات ارزش خود در تراکنش های روزمره، بلکه همچنین محافظت از اکوسیستم سرمایه گذاری که به ساخت آن کمک کرد، مواجه شد.

در طول سال‌ها، اکوسیستم ارزهای رمزنگاری شده، مردم را از همه اقشار مجذوب خود کرده است. ما به نیازهای مالی منحصر به فرد پاسخ داده ایم و در عین حال شکاف ایجاد شده توسط اکوسیستم ارزهای فیات را پر کرده ایم. در حالی که بیشتر مردم جهان در کنار تلاش برای رمزگشایی از پتانسیل واقعی ارزهای دیجیتال بودند، اولین گروه از میلیاردرهای بیت کوین توجه سرمایه گذاران را به اکوسیستم نوپا معطوف کردند.

آزادی پایبند ماندن به آنچه که اقتصادی ترین منطق را دارد، طبقات مختلفی از سرمایه گذاران را ایجاد کرده است، که هر کدام از آنها با اهدافی که در پشت سرمایه گذاری های رمزنگاری خود دارند متمایز می شوند. بر اساس رویکرد کل نگر که توسط سرمایه‌گذاران اتخاذ شده است، چهار دسته اصلی از طرز فکر دارندگان کیسه‌های رمزنگاری وجود دارد: حداکثر گراها، هدلرها، پیشینیان و معامله‌گران.

حداکثری

از روزی که بیت کوین پس از استفاده به عنوان ارز در وب تاریک، تسلط فرامرزی را نشان داد، بسیاری از سرمایه گذاران برای اولین بار یک سیستم ارزی واقعی همتا به همتا را دیدند. آنچه پس از آن به وجود آمد، تعهدی بود که به بیت کوین پایبند بوده و اطمینان حاصل کنیم که بر نهادهای متمرکز غلبه می کند – بازگرداندن قدرت به دست مردم.

این حمایت کامل از بیت کوین و این باور که بیت کوین تنها جایگزین واقعی برای اقتصاد فیات است، اصطلاح بیت کوین ماکسیمالیسم را به وجود آورد. حداکثر گرایان بیت کوین بارها به اعضای جامعه توصیه کرده اند که دارایی های خود را در بازارهای نزولی حفظ کنند. درعوض، آنها اغلب خرید دیپ را توصیه می‌کنند، فرآیند سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال زمانی که بازار عملکرد ضعیفی دارد.

با این حال، حداکثر گرایی به بیت کوین محدود نمی شود و در سایر اکوسیستم های رمزنگاری گسترده است. سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال که سال ها متعهد به رشد بلاک چین و ارز دیجیتال مورد علاقه خود بوده اند، الگوی اعتقادی مشابه Maxis بیت کوین دارند. اتریوم (ETH)، دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و XRP (XRP) از معدود رمزارزهای بزرگی هستند که در طول سال‌ها به ماکسیمالیست‌های وفادار دست پیدا کرده‌اند که به تبلیغ قدرت توکن‌های مربوطه خود ادامه می‌دهند.

HODLer

هادلر از آن دسته سرمایه گذاران رمزنگاری است که به سرمایه گذاری بلندمدت اعتقاد دارد. این نوع از سرمایه گذاران از نوسانات شدید بازار نمی ترسند، در عوض بر روی انباشت توکن های ارزهای دیجیتال در طول زمان تمرکز می کنند.

هودلر را می توان در همه اکوسیستم های رمزنگاری یافت و به عنوان مقاوم ترین اکوسیستم شناخته شده است. برای بیت کوین‌داران جدید، رویای Hodling این است که حداقل ۱ بیت کوین در طول زمان انباشته شود. در نهایت، پس از نصف شدن‌های فراوان و کمبود در نتیجه، دارندگان بیت‌کوین آینده‌ای را متصور می‌شوند که در آن سرمایه‌گذاری‌هایشان بازده غیرقابل تصوری را در تنظیمات ارزهای فیات سنتی به همراه خواهد داشت.

با توجه به اینکه سرمایه گذاران می توانند مقادیر زیادی توکن را با سرمایه نسبتا کمی جمع آوری کنند، این رویا برای سایر ارزهای دیجیتال قابل دستیابی به نظر می رسد. اکثر نسل Z و بیشتر هزاره ها ترجیح می دهند هزاران توکن میم بخرند تا بتوانند در بازار گاوی برنده شوند.

FOMOers

پیشین ها زیر مجموعه سرمایه گذارانی هستند که بزرگترین اشتباهات را در سرمایه گذاری مرتکب می شوند. فومو مخفف «ترس از دست دادن» است که به معنای احساس اضطراب در مورد تغییرات قیمت است.

با طراحی، فوموآ تمایل دارد به همه شرایط بازار واکنش منفی نشان دهد. با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال، این سرمایه گذاران توکن های بیشتری خریداری می کنند به این امید که قیمت همچنان به رشد خود ادامه دهد. با این حال، این رویکرد همیشه نتایج ثمربخشی را به همراه ندارد. در نتیجه، اغلب در نهایت به خرید تاپ و فروش پایین دست ختم می‌شوند.

مربوط: آیا می توان با بیت کوین به آزادی مالی دست یافت؟

خروج از این طرز فکر مستلزم مطالعه گسترده بازار و کنار گذاشتن سر و صدای اطلاعات نادرست است. علاوه بر این، کارآفرینان برجسته ارزهای رمزنگاری شده اغلب از ایجاد فومو حمایت می کنند و از عموم مردم می خواهند که به تصویر بزرگ توجه کنند.

معامله گر

اینها ساده ترین سرمایه گذارانی هستند که عمدتاً بر روی قیمت های روزانه در جستجوی فرصت های سود متمرکز هستند. معامله گران از نزدیک احساسات بازار، تحولات جدید و مقررات را زیر نظر دارند تا مشخص کنند بازار چگونه واکنش نشان خواهد داد.

چه قیمت بالا یا پایین شود، معامله گران آماده هستند تا از نوسانات بازار با حرکت طولانی یا کوتاه مدت استفاده کنند. اما شکست FTX 2022 یادآور این است که خود مدیریتی راه ایده آلی برای ذخیره ارزهای دیجیتال شماست.

در واقع، همه انواع دارندگان ارزهای دیجیتال در صورتی که استراتژی واقعی را بدانند، به طور بالقوه می توانند با خرید و فروش ارزهای دیجیتال پول زیادی به دست آورند. دریابید که چگونه اعضای Cointelegraph Markets Pro با کمک الگوریتم‌های پیشرفته یادگیری ماشینی و شاخص‌های خبری فرصت معاملات، ۱۲۰ برابر بیشتر به دست آورده‌اند.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا