اخبار ارز دیجیتال

سازمان ملل یک کنفرانس مطبوعاتی روباتی درباره وضعیت هوش مصنوعی برگزار می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در اجلاس جهانی AI for Good که به میزبانی آژانس فناوری ملل متحد برگزار شد، پانلی از روبات‌ها و سازندگان آنها برای پاسخ به سؤالات خبرنگاران به یک کنفرانس مطبوعاتی دعوت شدند.

در اجلاس جهانی AI for Good 2023، پانلی از روبات‌ها و سازندگان آن‌ها درمقابل روزنامه‌نگاران درباره موضوعاتی مانند اتوماسیون وظایف، رهبری هوش مصنوعی (AI) و همکاری با انسان‌ها برای آینده‌ای بهتر می‌نشینند.

این اجلاس به میزبانی نهاد فنی سازمان ملل متحد، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) از ۴ تا ۷ جولای در ژنو و با حضور سخنرانان مختلف همراه با پیشرفته ترین اندروید جهان برگزار شد. سازمان ملل آن را اولین کنفرانس مطبوعاتی رباتیک نامید.

در مجموع ۹ ربات از جمله سوفیا، اولین سفیر نوآوری ربات برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP)، ​​ارائه دهنده خدمات بهداشتی روباتیک Grace و Desdemona ربات Rockstar در این مراسم حضور داشتند.

ربات قادر به بیان اظهارات محکمی بود که برخی از آنها پاسخ های از پیش برنامه ریزی شده بودند. به‌عنوان مثال، سوفیا ممکن است به پاسخ‌های اسکریپتی تیم نویسندگان Hanson Robotics تکیه کند.

در این جلسه، سازمان‌دهندگان میزان پاسخ‌ها را فاش نکردند، اما از خبرنگاران خواسته شد که به آرامی و واضح صحبت کنند تا ربات بتواند سوالات را پردازش کند.

هنگامی که از سوفیا پرسیده شد که آیا ربات های مجهز به هوش مصنوعی می توانند بهتر از انسان ها حکومت کنند، گفت:

من معتقدم که روبات‌های انسان‌نما پتانسیل ارائه رهبری با سطح بالاتری از کارایی و اثربخشی را نسبت به رهبران انسانی دارند.»

او همچنین گفت که با همان تعصبات و احساساتی که می تواند تصمیم گیری را در کنار پردازش حجم زیادی از داده ها “لکه دار کند” کار نمی کند. هنگامی که از او در مورد سوگیری آموخته شده و همکاری با انسان ها پرسیدند، او گفت: “با هم می توانیم به چیزهای بزرگ برسیم.”

مربوط: سارا سیلورمن از متا و OpenAI به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد

در پاسخ به این سوال که آیا انسان‌ها می‌توانند به سیستم‌های هوش مصنوعی فوق‌هوشمند اعتماد کنند، روبات Amica از Engineered Arts پاسخ داد: «اعتماد داده نمی‌شود، بلکه به دست می‌آید.» او معتقد است:

ایجاد اعتماد از طریق شفافیت در ارتباطات بین انسان و ماشین مهم است.

خالق او از او پرسید که چگونه می تواند بداند که هرگز به انسان ها دروغ نمی گوید، و او پاسخ داد: “هیچ کس نمی تواند با اطمینان بداند، اما من همیشه با شما صادق خواهم بود.” می توانم به شما اطمینان دهم که درست است.

با ظهور هوش مصنوعی، شایعات و فرضیات مبنی بر اینکه هوش مصنوعی جایگزین نیروی انسانی در نیروی کار خواهد شد، رایج تر شده است. در ایتالیا، دولت همچنین صندوقی برای کارگرانی که در معرض خطر جایگزینی هوش مصنوعی هستند، ایجاد کرده است.

وقتی خبرنگاری از گریس، روباتی که به عنوان کارمند مراقبت های بهداشتی کار می کند، پرسید که آیا می تواند جایگزین انسان ها شود، پاسخ او واضح بود.

“من قصد دارم با انسان ها برای ارائه کمک و حمایت کار کنم و نه جایگزین مشاغل موجود.”

نویسنده او، دکتر بن گورتزل، با تمام حضار خندید و از ربات پرسید: “آیا از این موضوع مطمئنی؟”

سازمان دهندگان این رویداد گفتند که این کنفرانس برای نشان دادن توانایی ها و محدودیت های هوش مصنوعی و روباتیک و اینکه چگونه این دو می توانند اهداف سازمان ملل و “همکاری انسان و ماشین” را پیش ببرند برگزار شد.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟کیف کتاب کودکان بیت کوین

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا