🚨 اخبار ارز دیجیتال

اوکراین مقررات جدید ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا را تصویب می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اندکی پس از تصویب پارلمان اروپا، مقامات اوکراینی اعلام کردند که قصد دارند مقررات MiCA اتحادیه اروپا در مورد دارایی های رمزنگاری شده را تصویب کنند.

اندکی پس از تصویب قانون بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) توسط پارلمان اروپا، رگولاتورهای اوکراین علناً اعلام کردند که بسته قانونی را در کشور خود نیز تصویب خواهند کرد.

یاروسلاو ژلزنیاک، نایب رئیس کمیسیون مالیات اوکراین، در یک کانال تلگرامی در ۲۰ آوریل گفت: [National Commission for Securities and the Stock Market] و سایر رگولاتورها در حال حاضر روی اجرای برخی مفاد MiCA برای قانونی کردن دارایی های رمزنگاری در اوکراین کار می کنند. ”

یوریل بویکو، عضو NKCPFR گفت: “من مطمئن هستم که اوکراین یکی از اولین کشورهایی خواهد بود که این مقررات را در قوانین ملی خود وارد می کند.”

معرفی MiCA یک پیشرفت بزرگ برای صنعت ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا است.

هدف MiCA تشویق سیاست گذاران اروپایی برای معرفی مقررات یکسان در سراسر اتحادیه اروپا و استاندارد کردن دارایی های رمزنگاری شده است زیرا کسب و کارهای ارزهای دیجیتال ملزم به رعایت ۲۷ چارچوب نظارتی مختلف در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند. این نتیجه تلاش طولانی برای ایجاد مجموعه ای از قوانین است. .

انتظار می رود اجرای MiCA رقابت پذیری استارت آپ ها را در اتحادیه اروپا افزایش دهد و می تواند منجر به افزایش سهم بازار در مقایسه با رقبای غیرقانونی شود.

مربوط: بانک مرکزی اوکراین هم وعده و هم تهدید را در بیت کوین می بیند

با وجود اینکه قانونگذاران اتحادیه اروپا ملزم به انجام بررسی های حقوقی و زبانی روی MiCA و انتشار این لایحه در مجلات اتحادیه اروپا هستند، سهامداران مختلف در صنعت ارزهای دیجیتال به این توسعه واکنش مثبت نشان داده اند.

اقدام اوکراین برای تصویب مقررات اتحادیه اروپا در حالی صورت می گیرد که این کشور اروپای شرقی در ژوئن ۲۰۲۲ نامزد اتحادیه اروپا شد. به گفته شورای اروپا، تنظیم کننده های اروپایی “تلاش های عظیم اوکراین را در دستیابی به اهداف حمایت از نامزدی خود برای عضویت در اتحادیه اروپا به رسمیت می شناسند.”

مجله: کمک به اوکراین بدون کمک مالی: طرح لورا DeFi Staking

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا