اخبار ارز دیجیتال

اوکراین با مشاوران بین المللی برای به روز رسانی چارچوب کریپتو کار می کند

کمیته مشورتی تنظیم دارایی‌های مجازی اولین جلسه خود را به انطباق قوانین مالیاتی ملی با بازار ارزهای دیجیتال برگزار کرده است.

جامعه نظارتی اوکراین در حال کار بر روی یک چارچوب ملی رمزنگاری، اصلاحیه ای در قانون “در مورد دارایی های مجازی” است و به طور فعال با کارشناسان بین المللی همکاری می کند. این فهرست شامل مشاوره بین المللی ارنست اند یانگ و پروژه اصلاحات بخش مالی USAID است.

اول آذرماه، کمیته مشورتی تنظیم دارایی های مجازی به میزبانی کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور اولین جلسه خود را برگزار کرد. کارشناسان نظارتی در مورد تجدید نظر در قانون “دارایی های مجازی” بحث کردند که باید قوانین مالیاتی ملی را با مقررات رمزنگاری هماهنگ کند. در این مراسم نمایندگانی از دفتر رئیس جمهور، بانک ملی اوکراین، انجمن های حرفه ای و فعالان بازار حضور داشتند.

روسلان ماگومدوف، رئیس خدمات مالیاتی ملی اوکراین، فاش کرد که تنظیم کننده از نزدیک با ارنست اند یانگ و USAID برای اجرای مقررات بازار اروپا برای دارایی های رمزنگاری (MiCA) در بازار دارایی های مجازی اوکراین همکاری می کند.

مربوط: بانک ملی اوکراین پیش نویس مفهومی Hryvnia دیجیتال را منتشر کرد

همانطور که یاروسلاو ژلزنیاک، نماینده پارلمان اوکراین (رادا) اشاره کرد، رویکرد ملی بر اصل آسیب ندهید متکی است.

“هدف ساده است: قانونی و ایمن کردن گردش ارزهای دیجیتال در اوکراین، اما بر اساس اصل “آسیب نرسانید”، توسعه و مزیت رقابتی، به جای اینکه بازار تنظیم شود. دریافت انگیزه برای ”

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی “قانون دارایی های مجازی” را در مارس 2022 امضا کرد. این لایحه کمیسیون ملی اوراق بهادار و بازار سهام اوکراین و بانک ملی اوکراین را به عنوان دو تنظیم کننده اصلی بازار کریپتو ایجاد می کند.

در ماه نوامبر، گروهی از نمایندگان پارلمان اوکراین طرفدار ارزهای دیجیتال و اتحادیه عمومی دارایی‌های مجازی اوکراین (VAU) از نقشه راه مشترکی برای ترویج و توسعه Web3 در این کشور رونمایی کردند. نقشه راه راه اندازی سندباکس های نظارتی را برای پروژه های بلاک چین و وب 3 پیشنهاد می کند. همچنین ایجاد یک ثبت ملی زمین و املاک با پشتوانه بلاک چین و ادغام اوکراین در شراکت بلاک چین را اجرا می کند.

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا