اخبار ارز دیجیتال

شرکت بلاک چین مستقر در اوکراین به دلیل شایعات مربوط به اهدای کریپتو در میان فروپاشی FTX «اخبار جعلی» را فراخوانی کرد.

سرگئی واسیلچوک، مدیر عامل Everstake گفت: افرادی که در پشت تبلیغات روسیه قرار دارند از فروپاشی FTX برای “پیش داستان دیگری در مورد پولشویی” استفاده می کنند.

Everstake، یک شرکت بلاک چین که با دولت اوکراین برای راه‌اندازی یک وب‌سایت کمک مالی در بحبوحه جنگ با روسیه همکاری کرد، شایعات آنلاین و تئوری‌های توطئه مبنی بر استفاده از این پلتفرم برای پولشویی با انگیزه سیاسی را رد کرده است.

مقامات دولت اوکراین با Everstake، Kuna و صرافی معروف FTX برای کمک به اوکراین در ماه مارس و پس از تهاجم نظامی روسیه همکاری کردند. بر اساس این پلتفرم، کاربران کریپتو و حامیان اوکراینی حدود ۶۰ میلیون دلار ارز دیجیتال و فیات برای حمایت از ارتش اوکراین و سایر اهداف بشردوستانه انتقال داده‌اند. با این حال، با مشکلات نقدینگی و ورشکستگی FTX، سقوط Sam Bankman-Fried، و اقدامات قانونی احتمالی علیه این شرکت و مدیران آن، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی حقیقت را در مورد مقصد نهایی کمک‌های ارز دیجیتال حدس می‌زنند.

یک نظریه توطئه که در فضای مجازی منتشر شده است به اشتباه ادعا می کند که بودجه اوکراین در نهایت به دلیل ارتباط بین FTX و کمک های مالی سیاسی قبلی بانکمن-فرید به حزب دموکرات ایالات متحده منتقل شده است. یکی از سخنگویان اورستیک این شایعات را به عنوان تبلیغات روسی منتشر شده توسط حساب توییتر مدیسون کاثورن، نماینده کنگره در کارولینای شمالی و “رسانه های مغرضانه مانند فاکس نیوز و روسیه تودی” نامید.

به گفته میخائیل فدوروف، معاون نخست‌وزیر این کشور، در ماه اوت گزارش شد، Everstake گفت که این اتهامات نادرست “با واقعیت مطابقت ندارد” با توجه به اینکه بسیاری از پول‌ها قبلاً برای کلاه ایمنی، جلیقه‌های ضد گلوله و فناوری دید در شب برای ارتش اوکراین هزینه شده است. این سخنگوی افزود که وضعیت FTX “بر عملکرد کمک به اوکراین تاثیری ندارد.” دلیل آن این است که این پلتفرم فقط «چند بار» از صرافی برای تبدیل کمک‌های ارزهای دیجیتال به فیات در ماه مارس استفاده کرد و FTX در زمان فروپاشی آن هیچ وجهی ذخیره نداشت.

سرگئی واسیلچوک، مدیرعامل Everstake می‌گوید: «هر بار که روسیه در میدان نبرد شکست می‌خورد، شروع به جستجوی راه‌های دیگری برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های نظامی خود در رسانه‌ها با انتشار اخبار جعلی بر اساس حدس و گمان‌های ساختگی می‌کند.» “این بار آنها تصمیم گرفتند از فروپاشی FTX استفاده کنند تا داستان دیگری در مورد پولشویی ارائه کنند. واضح است که کمک های غرب به اوکراین به روسیه آسیب می زند زیرا منجر به ضرر در میدان جنگ می شود. ما می دانیم که همه کمک های مالی به نفع خود استفاده شده است. اوکراین.”

یکی از هسته‌های حقیقت در شایعات پیرامون بانکمن-فرید است که اعتراف کرده است که «اهداکننده قابل توجهی» به نامزدهای سیاسی در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۲۲ ایالات متحده بوده است، اما بیشتر کمک‌های آن به دموکرات‌ها می‌رسد. در ۲۹ نوامبر، تگزاس تریبون گزارش داد که بتو اورورک نامزد فرمانداری تگزاس – یک دموکرات که در رقابت با گرگ ابوت، رئیس جمهور فعلی شکست خورد – یک دلار کمک مالی از SBF قبل از روز انتخابات پس داد.

واسیلچوک در گفتگو با کوین تلگراف گفت که مقامات دولت اوکراین از «افراد جدی» در مورد شایعات آنلاین سؤال کرده بودند، اما مجبور شدند پاسخ دهند. مدیرعامل Everstake حدس زد که آشفتگی اخیر توییتر با انتصاب ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل، در را برای تئوری‌های توطئه‌ای مانند آنچه که به FTX و کمک‌های ارزهای دیجیتال اوکراین مرتبط است، باز کرده است تا در این پلتفرم بی‌تفاوت باشند.

مربوط: شرکت بلاک چین مستقر در اوکراین می گوید در میان رکود بازار و جنگ “هنوز استخدام می کند”

واسیلچوک گفت: جامعه نمی تواند جلوی گسترش دروغ و تبلیغات را بگیرد. «می توانید ببینید که تبلیغات به همان اندازه در روسیه تأثیرگذار است. [they fooled] میلیون ها نفردر عین حال معتقدم که آنها [fooling] آمریکایی ها و شبکه های اجتماعی می توانند همین کار را انجام دهند. بنابراین من واقعا می ترسم من از آن اطلاعات وحشت دارم و از اینکه چقدر راحت می توان این اطلاعات را دستکاری کرد و مردم را فریب داد تا آنها را باور کنند، وحشت دارم. ”

او اضافه کرد:

این اطلاعات مشابه اطلاعاتی مانند «اوکراین پشه‌های جنگی ساخته است که روس‌ها را نیش می‌زنند» بود. […] فکر می‌کردم جامعه آمریکا بسیار بالغ‌تر از الان است. [Europe]و مردم واقعاً می توانند واقعیت را احساس کنند، مزخرفات آشکار، اما متأسفانه اینطور نیست.

Vasylchuk گزارش داد که کمک های مالی ارز دیجیتال از طریق کمک به اوکراین در ماه های اخیر کاهش یافته است. انتظار می رود بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از Giving Tuesday یا بیت کوین سه شنبه در ۲۹ نوامبر، پول نقد و توکن ها را به سازمان های مختلف ارسال کنند.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا