🚨 اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه داری بریتانیا به دنبال اطلاعاتی در مورد مالیات بر سهام و وام دهی DeFi است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف تغییر مقررات پیشنهادی ساده‌سازی نحوه مالیات بر بازگشت‌های DeFi و کاهش «بار اداری» برای مالیات دهندگان است.

رفتار مالیاتی اعطای وام و استقراض در پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ممکن است به زودی در بریتانیا تغییر کند، زیرا بخش مالیات وزارت خزانه داری به دنبال اطلاعاتی در مورد رژیم های جدید احتمالی است.

رایزنی ۲۷ آوریل با درآمد و گمرک HM تا ۲۲ ژوئن ادامه خواهد داشت، زمانی که “سرمایه گذاران، متخصصان و شرکت های فعال در فعالیت های DeFi”، همراه با نهادهای نماینده و اتاق های فکر، در مورد رفتار پیشنهادی دولت در مورد مالیات DeFi بحث خواهند کرد.

بر اساس تغییر قانونی پیشنهادی، کریپتوهای مورد استفاده در تراکنش‌های DeFi معمولاً به‌عنوان واگذاری برای اهداف مالیاتی تلقی نمی‌شوند که باعث ایجاد یک رویداد مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) می‌شود.

در عوض، یک رویداد مشمول مالیات زمانی رخ می‌دهد که CGT اعمال می‌شود و ارزهای رمزنگاری شده در تراکنش‌های غیرDeFi کنار گذاشته می‌شوند.

مروری بر سناریوها و پیامدهای مالیاتی پیشنهادی منبع: gov.uk

طبق مشاوره، یک تراکنش باید معیارهای خاصی را داشته باشد تا به عنوان یک تراکنش DeFi در نظر گرفته شود.

به طور خاص، انتقال اولیه دارایی های رمزنگاری شده از وام دهنده به وام گیرنده، یا از طریق یک قرارداد هوشمند، مستلزم آن است که وام گیرنده موظف به بازگرداندن توکن ها باشد.

علاوه بر این، وام دهنده باید این حق را داشته باشد که همان مقدار از توکن هایی را که در ابتدا قرض داده شده یا شرط بندی شده است، پس بگیرد.

هدف از مشاوره ایجاد چارچوبی برای «تراز کردن» مالیات بر دارایی‌های رمزنگاری مورد استفاده در تراکنش‌های وام‌دهی و سرمایه‌گذاری DeFi است، و پیروی از مقررات را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. آن گفت:

برای کاهش بار اداری برای شرکت‌کنندگان، چارچوب مالیاتی جدید می‌تواند تمام درآمدهای DeFi را به‌عنوان درآمد در طبیعت تلقی کند و هزینه درآمد متفرقه جدیدی را برای تجارت ارزهای دیجیتال اعمال کند.»

این رایزنی گام دوم در یک فرآیند پنج مرحله ای است که به دنبال آن تدوین لایحه، اجرا و نظارت بر آن و در نهایت بررسی و ارزیابی تغییرات صورت می گیرد.

مربوط: بریتانیا شامل سرمایه گذاری های رمزنگاری شده تحت معافیت مدیر سرمایه گذاری است

دولت بریتانیا در ژوئیه ۲۰۲۲ با درخواست بازخورد در مورد مالیات وام های رمزنگاری و سهام در چارچوب DeFi، اولین گام را در این فرآیند برداشت.

ساده‌سازی فرآیندهای اداری بار دیگر به‌عنوان هدف اصلی، کاهش هزینه‌های مالیات‌دهندگان شرکت‌کننده در DeFi و در عین حال جستجوی راه‌هایی برای رفتارهای مالیاتی برای انعکاس بهتر ماهیت اقتصادی این معاملات، برجسته شد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگارینویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا