اخبار ارز دیجیتال

وزارت خزانه داری بریتانیا مقاله چارچوب رمزنگاری را منتشر می کند: در اینجا چه چیزی در آن وجود دارد

وزارت خزانه داری اعلیحضرت سند مشاوره ای را که مدت ها انتظارش را می کشید در مورد مقررات آتی کریپتو منتشر کرده است.

وزارت خزانه داری اعلیحضرت یک مقاله مشاوره ای که مدت ها در انتظار آن بود در مورد مقررات آتی کریپتو در بریتانیا منتشر کرد. این سند عظیم ۸۰ صفحه ای موضوعاتی از مسائل استیبل کوین الگوریتمی گرفته تا توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و عرضه اولیه سکه (ICO) را پوشش می دهد.

همانطور که توسط وزارت خزانه داری بریتانیا بیان شده است، این پیشنهاد بخش خدمات مالی بریتانیا را در خط مقدم ارزهای دیجیتال قرار می دهد و به دنبال جلوگیری از اقدامات نظارتی سنگینی است که در بحبوحه زمستان کریپتو در سطح جهانی شتاب بیشتری می گیرد.

وزارت خزانه داری اعلام کرده است که هیچ رژیم نظارتی جداگانه ای برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد، زیرا آنها در چارچوب قانون خدمات مالی و بازارهای بریتانیا ۲۰۰۰ (FSMA) قرار دارند. هدف این است که زمین بازی بین ارزهای رمزپایه و امور مالی سنتی یکسان شود. با این حال، تنظیم کننده اصلی مالی بریتانیا، سازمان رفتار مالی (FCA)، قصد دارد قوانین موجود FSMA را برای بازارهای دارایی دیجیتال تطبیق دهد.

حداقل یکی از مزاحمت‌های ناشی از این تصمیم، الزام فعالان بازار کریپتو به تکرار فرآیند ثبت نام است. پیش از این، تحت رژیم مجوز FCA، روند رسیدگی قبلاً مورد نیاز بود، اما اکنون باید “در برابر اقدامات گسترده تر” ارزیابی شود.

خبر خوب این است که جدا از امور مالی سنتی، شرکت‌های ارز دیجیتال نیازی به گزارش منظم داده‌های بازار ندارند. با این حال، صرافی باید این داده ها را حفظ کند و همیشه در دسترس باشد.

وزارت خزانه داری تصمیم گرفته است استیبل کوین های الگوریتمی را ممنوع نکند و از برخی همتایان بین المللی خود سرپیچی کند. با این وجود، تبلیغات کریپتو باید عبارت «پایدار» را از بازاریابی سکه‌های الگوریتمی خود حذف کنند.

مربوط: کلاهبرداران کریپتو از قوانین شرکت های بزرگ بریتانیا برای فریب قربانیان سوء استفاده می کنند

یک رژیم نظارتی جداگانه برای پلتفرم‌های معاملات کریپتو در نظر گرفته می‌شود و طبق یک مقاله مشاوره، وام دهندگان باید ارزیابی‌های وثیقه مناسب و طرح‌های احتمالی را برای شکست بزرگترین طرف مقابل بازار شرکت‌کننده در نظر بگیرند.

واکنش اولیه به این توافق خوش بینانه بود.بایننس هیچ وقت دریغ نمی کند خوش آمدی کاغذ. اندرو ویتورث، مدیر سیاستگذاری ریپل برای EMEA، به کوین تلگراف گفت که این یک “گام بزرگ” بود.

از امروز، دولت ها باید همکاری بیشتر با بخش خصوصی را تشویق کنند تا چارچوب های جامع مبتنی بر ریسک را مطابق با بهترین عملکرد بین المللی ایجاد کنند.

این مشاوره در ۳۰ آوریل ۲۰۲۳ به پایان خواهد رسید. در این میان، دولت بریتانیا از پاسخ‌های همه ذینفعان، از جمله شرکت‌های ارز دیجیتال، موسسات مالی، انجمن‌های صنعتی، نهادهای نمایندگی، دانشگاهیان، شرکت‌های حقوقی و گروه‌های مصرف‌کننده استقبال می‌کند.نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا