🚨 اخبار ارز دیجیتال

خزانه داری بریتانیا مشتقات و توکن های «بدون پشتوانه» را از سندباکس نظارتی حذف می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وزارت خزانه داری گفت: “تا زمانی که این چارچوب ها قوی تر شوند، ما قصد داریم از ابتکارات نظارتی موجود برای توسعه سیاست ها و مقررات برای این طبقه دارایی استفاده کنیم.”

وزارت خزانه داری بریتانیا پیشنهاد کرده است که دارایی های رمزنگاری بدون پشتوانه و مشتقات از برنامه های خود برای جعبه شنی اوراق بهادار دیجیتال حذف شود.

در یک سند مشاوره ای که در ۱۱ ژوئیه منتشر شد، وزارت خزانه داری گفت که یک سندباکس نظارتی که بر اساس قانون خدمات مالی و بازارهای کشور ایجاد می شود، به آن زمان می دهد تا در صورت لزوم قوانین موجود در مورد محصولات کریپتو را اصلاح کند. گفت که در اختیار دولت بریتانیا قرار خواهد گرفت. چارچوب پیشنهادی در نظر گرفته شده است تا فرصتی برای کسب و کار فراهم کند، زیرا کنگره در نظر دارد که آیا محصولات و خدمات آنها ممکن است تحت مقررات موجود قرار بگیرند یا خیر.

با این حال، طبق سند مشاوره، ممکن است این ملاحظات در مورد «دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه» یا مشتقاتی که مقررات «هنوز در حال تغییر» هستند، اعمال نشود. وزارت خزانه داری اعلام کرد که تا پایان مذاکرات در آگوست ۲۰۲۳، بازخورد خود را در مورد جعبه ایمنی دیجیتال پیشنهادی در نظر خواهد گرفت.

این چارچوب نشان می دهد که دارایی هایی از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) ممکن است برای طرح های خزانه داری واجد شرایط نباشند. قانون‌گذاران بریتانیایی قبلاً خواستار طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به عنوان «بدون پشتوانه» و تلقی آن‌ها به عنوان قمار شده بودند.

در مورد توکن‌های بدون پشتوانه، وزارت خزانه‌داری گفت: «از ابتکارات نظارتی موجود برای توسعه سیاست‌ها و مقررات برای این طبقه دارایی تا زمانی که این چارچوب‌ها قوی‌تر شوند، استفاده خواهد کرد».

مربوط: کمیسیون حقوقی بریتانیا دسته‌بندی قانونی «متمایز» را برای ارزهای دیجیتال توصیه می‌کند

بر اساس قانون خدمات مالی و بازارها، شرکت‌های ارز دیجیتال فعال در بریتانیا موظفند دستورالعمل‌های خاصی را با هدف ترویج فناوری نوآورانه و در عین حال حمایت از مصرف‌کنندگان دنبال کنند. سازمان رفتار مالی این کشور به شرکت‌ها هشدار داده است که از اکتبر ۲۰۲۳، این چارچوب تنها به «چهار مسیر برای برقراری ارتباط قانونی با تبلیغات ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد».

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا