اخبار ارز دیجیتال

اندیشکده بریتانیایی جنگ صلیبی را علیه «تصدیق» CBDC به راه انداخت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برنامه های بانک انگلستان برای راه اندازی CBDC نگرانی هایی را در میان شورای اصلاحات مالیاتی بریتانیا و جامعه گسترده بیت کوین ایجاد کرده است.

شورای اصلاحات مالیاتی بریتانیا کمپینی را علیه برنامه های بانک مرکزی انگلیس برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه اندازی کرده است. این سازمان غیرانتفاعی هشدار می دهد که چنین اقدامی می تواند به حریم خصوصی افراد آسیب جدی وارد کند و منجر به تغییرات سرزده در سیستم مالیاتی شود.

شورای اصلاحات مالیاتی که به تازگی تشکیل شده است شامل جان چونگ، اقتصاددان مالی و یکی از بنیانگذاران موسسه مالیه عمومی، در هیئت مشاوران آن است. شورای اصلاحات مالیاتی معتقد است که معرفی CBDC منجر به افزایش نظارت دولت، افزایش نفوذ مقامات مالیاتی و افزایش خطر حملات سایبری به سیستم پولی کشور خواهد شد.

این اندیشکده نگرانی های مشابهی با جامعه بیت کوین بریتانیا (BTC) دارد که در انتقاد از CBDC به شدت ابراز شده است. جردن واکر، یکی از بنیانگذاران مجموعه بیت کوین بریتانیا، گفت: “استقرار CBDC در بریتانیا از چند جهت مخاطره آمیز است. ما می خواهیم دولت و بانک مرکزی کنترل بیشتری بر پول ما داشته باشند.” من به شما اعتماد خواهم کرد. “

این سیستم پولی را حتی بیشتر به نظام سیاسی نزدیک می‌کند که در گذشته و حال مشکلات قابل توجهی ایجاد کرده است. در عوض، ما باید پول را از سیاست جدا کنیم.»

اقتصاددانان هیئت مشاوران، از جمله پاتریک مینفورد، جولیان جسوپ و چاون، گفتند که تصمیم بانک انگلستان برای پیگیری یک CBDC بریتانیا، نگرانی‌های بسیار واقعی را ایجاد می‌کند. این گروه به دنبال افزایش آگاهی از “نظارت افزایش یافته دولت” است که CBDC می تواند ارائه دهد.

CBDC ها مدعی هستند که شامل مشارکت مالی بیشتر، کاهش هزینه ها برای مشاغل و مصرف کنندگان و افزایش امنیت هستند. اما بیت کوین در حال حاضر این مزایا و بیشتر را ارائه می دهد. السالوادور بخشی از جمعیت خود را با معرفی قوانین بیت کوین بانکی کرده است، اما بیت کوین برای کسانی که در دیکتاتوری زندگی می کنند نیز راه خروجی فراهم می کند.

در بریتانیا، خزانه داری و بانک انگلستان در حال درخواست نقش های CBDC هستند. بانک انگلستان بر «نیاز» ایجاد نسخه دیجیتالی پوند انگلیس، علیرغم واکنش شدید جامعه ارزهای دیجیتال، تاکید کرده است.

مربوط: بانک مرکزی امارات متحده عربی CBDC را به عنوان بخشی از برنامه تحول مالی صادر می کند

طبق شورای اصلاحات مالیاتی، تمام تراکنش های شخصی انجام شده با استفاده از CBDC در دفتر کل بلاک چین خصوصی بانک انگلستان ثبت می شود و به مالیات دهندگان دسترسی بی سابقه ای به تاریخچه مالی شخصی خود می دهد. با توجه به بیانیه مطبوعاتی، این در حال حاضر در چین با CBDC renminbi اتفاق می افتد.

واکر زنگ خطر را به صدا درآورد: “ما معتقدیم که بیشتر از آن چیزی که بسیاری فکر می کنند به راه اندازی نزدیک شده ایم. اگر آموزش خود را در این زمینه افزایش ندهیم، بسیاری از مردم این کشور ناآگاهانه در کمترین زمان تحت کنترل ارز دیجیتالی قرار خواهند گرفت. ”نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا