🚨 اخبار ارز دیجیتال

FCA بریتانیا پیشنهاد می کند که چرا فقط ۱۵٪ از شرکت های رمزنگاری با مقررات موافق هستند

سازمان دیده بان مالی بریتانیا ۳۰۰ درخواست برای ثبت شرکت کریپتو دریافت کرد، اما تنها ۴۱ متقاضی را تایید کرد.

به‌رغم برنامه‌ریزی‌ها برای تبدیل این منطقه به یک مرکز ارز دیجیتال پررونق، ناظر مالی بریتانیا می‌گوید که تنها ۴۱ درخواست از ۳۰۰ شرکت رمزنگاری که به دنبال تأیید نظارتی هستند، تاکنون اعطا شده است.

اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) مقررات جدیدی را با تمرکز بر ارزهای دیجیتال در ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ برای نظارت بر شرکت‌های فعال در این فضا و اجرای همان مبارزه با پولشویی (AML) و مشمول اقدامات متقابل اجرا خواهد کرد. مقررات تامین مالی تروریسم (CTF) به عنوان یک شرکت در بازارهای مالی سنتی

FCA در بیانیه ای اعلام کرد از ۲۶۵ درخواستی که “تصمیم گرفته شد”، تنها ۱۵٪ تایید و ثبت شدند، ۷۴٪ از شرکت ها درخواست خود را رد کردند یا پس گرفتند و ۱۱٪ رد شدند. درباره ۳۵ درخواست باقی مانده هنوز تصمیم گیری نشده است.

FCA به صراحت دلیل رد یا رد درخواست ها را بیان نکرد، اما بازخوردی در مورد برنامه های “کیفیت بالا” و “کیفیت پایین” ارائه کرد.

یک برنامه کامل تر شامل شرح مفصلی از مدل کسب و کار شرکت، نقش ها و مسئولیت های شرکای تجاری و ارائه دهندگان خدمات، منابع نقدینگی، نمودار جریان وجوه، و نمای کلی از سیاست ها و سیستم های موجود برای حاکمیت است. در این گزارش آمده است که خطراتی وجود دارد.

فلوچارتی برای کمک به شرکت ها در درک اینکه آیا نیاز به ثبت نام در FCA دارند یا خیر. منبع: FCA

برنامه های ناقص زمانی برجسته تر شدند که شرکت ها از برنامه ها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود استفاده کردند، به خصوص زمانی که فرآیند درخواست هنوز ادامه داشت.

“وب سایت متقاضی و مطالب بازاریابی نباید حاوی هیچ زبانی باشد که این تصور را ایجاد کند که ایجاد یک درخواست برای ثبت نام نوعی تایید یا توصیه توسط FCA است.”

این گزارش نشان می‌دهد که ممکن است برخی از شرکت‌ها برنامه‌های خود را رها کرده باشند، در صورتی که نتوانند نشان دهند که منابع کافی برای انطباق با بلاک چین برای نظارت بر تراکنش‌های زنجیره‌ای را در اختیار دارند.

FCA همچنین موضع ضد پولشویی خود را تقویت کرد و همه شرکت ها را ملزم کرد تا یک گزارشگر پولشویی را تعیین کنند که “کاملاً” در روند درخواست مشارکت داشته باشد.

FCA همچنین تأکید کرد که حتی اگر شرکتی برای ثبت تأیید شود، چنین تأییدیه ای به این معنی نیست که دیگر از تعهدات خارج نمی شود.

“متقاضیان باید بدانند که ثبت نام یک فرم یکباره یا تمرین حضوری با تعهدات یا تعاملات بیشتر با FCA نیست.”

در خلاصه این یادداشت آمده است: «این بازخورد به متقاضیان کمک می‌کند تا درخواست‌های ثبت‌نام خود را آماده کنند و به ما کمک می‌کند فرآیند را تا حد امکان ساده و کارآمد کنیم».

شرکت‌های دارایی دیجیتالی که تا به امروز در FCA ثبت شده‌اند عبارتند از Crypto.com، Revolut، CEX.IO، eToro، Wintermute Trading، DRW Global Markets، Copper، Globalblock، Moneybrain و Zodia Markets.

مربوط: مقامات بریتانیا بر سر ممنوعیت فروش محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال اختلاف نظر کردند

با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها خدمات بین‌المللی ارائه می‌کنند، FCA بریتانیا با سایر سازمان‌های دولتی در سراسر جهان (به ویژه تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار ایالات متحده و ایالات متحده نیز تأیید کرده‌ایم که با تنظیم‌کننده‌های محصول خود همکاری می‌کنیم) همکاری خواهد کرد.

FCA چندین بار تاکید کرده است که عدم ثبت نام قبل از انجام تجارت می تواند منجر به مسئولیت کیفری شود.

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا