اخبار ارز دیجیتال

وزیر: پوند دیجیتال بریتانیا پرداخت ها را مدرن می کند اما جایگزین پول نقد نمی شود

جرمی هانت وزیر دارایی گفته است که یک پوند دیجیتال یا “Britcoin” توسط بانک انگلستان صادر و پشتیبانی می شود، اما استفاده از پول نقد را رد نمی کند.

بانک مرکزی انگلستان (BoE) و وزارت خزانه داری بریتانیا در حال پیشبرد برنامه هایی برای ایجاد ارز دیجیتالی هستند که می تواند «روش های پرداخت جدیدی» را بدون نیاز به جایگزینی پول نقد ارائه دهد.

توافقنامه مشترک در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) قرار است در ۷ فوریه برداشته شود، و BoE و وزارت دارایی به دنبال بازخورد در مورد چگونگی و اینکه آیا ساخت CBDC باید ادامه یابد یا خیر.

جرمی هانت وزیر دارایی در ۶ فوریه در بیانیه ای عمومی گفت که هدف دو شرکت توسعه یک سیستم پرداخت دیجیتال مدرن است که لزوما استفاده از پول نقد را انکار نمی کند.

او گفت: “پول نقدی اینجا باقی مانده است، اما پوند دیجیتالی که توسط بانک انگلستان صادر و پشتیبانی می شود، می تواند به یک روش پرداخت قابل اعتماد، در دسترس و آسان برای استفاده تبدیل شود.” من می خواهم بررسی کنم که آیا “، همیشه سعی کنید برای تضمین ثبات مالی ”

یکی دیگر از حوزه‌های تمرکز، ارائه جایگزین‌های تحت حمایت دولت برای استیبل کوین‌های خصوصی است. مقامات BoE و خزانه داری انتظار دارند شرکت های بزرگ فناوری در چند سال آینده چنین چیزی را توسعه دهند.

در بیانیه ای، اندرو بیلی، فرماندار BOE تاکید کرد که “پوند دیجیتال روش های پرداخت جدیدی را ارائه می دهد، از کسب و کارها حمایت می کند، اعتماد به پول را حفظ می کند و از ثبات مالی بهتر محافظت می کند.”

با این حال، کار فنی ما پیامدهای زیادی دارد که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

جان کانلیف ​​معاون بانک انگلستان نیز در ۷ فوریه سخنرانی خواهد کرد تا صنعت مالی را در مورد تلاش های بانک ها و خزانه داری CBDC تا به امروز به روز کند.

پیشنهاد شد که اگر تصمیم به حرکت رو به جلو داشته باشند، پوند دیجیتال و سیستم مبتنی بر بلاک چین زیربنایی آن حداقل تا سال ۲۰۲۵ ساخته نخواهد شد.

مربوط: لندن به‌عنوان فعال‌ترین شهر رمزنگاری جهان برای تجارت – نظرسنجی ظاهر می‌شود

در آوریل ۲۰۲۱، نخست وزیر فعلی و وزیر دارایی سابق ریشی سوناک به BoE و وزارت دارایی دستور داد تا برای تشکیل کارگروه ارز دیجیتال بانک مرکزی با یکدیگر همکاری کنند. در اصل، این دو وظیفه نظارت بر تحقیقات و اجرای بالقوه Digital Pond را دارند.

با توجه به اینکه مواضع بانک ها و خزانه داری چقدر محتاطانه بوده است، به نظر می رسد تا کنون به کندی در حال سوختن است، اما وزارت خزانه داری یک لیست شغلی در لینکدین در ۲۴ ژانویه منتشر کرد و حدود ۲۰ نفر را اضافه کرد. تیم پرداخت و فین تک متمرکز بر ” پوند دیجیتال بالقوه.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا