اخبار ارز دیجیتال

رگولاتور بریتانیا “به سرعت” طرح هایی را برای شرکت های فناوری آسیب دیده از سقوط SVB اجرا می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک طرح اضطراری در بریتانیا برای نجات استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناوری آسیب دیده از سقوط بانک سیلیکون ولی در حال انجام است.

بر اساس گزارش‌های متعدد در 12 مارس، برنامه‌هایی در بریتانیا برای نجات شرکت‌های نوپا و فناوری آسیب‌دیده از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی در حال انجام است. برنامه های اضطراری شامل یک راه نجات نقدی برای بسیاری از مشاغل است.

نخست وزیر ریشی سوناک گفت که دولت “به سرعت” برای اجرای طرح هایی در عرض چند ساعت برای اطمینان از “نیازهای نقدینگی عملیاتی و جریان نقدی” برای مشتریان بانک سیلیکون ولی در بریتانیا کار خواهد کرد. خزانه داری بریتانیا در بیانیه ای که امروز منتشر کرد، گفت:

ما با برنامه‌های کوتاه‌مدت پیش می‌رویم تا اطمینان حاصل کنیم که می‌توانیم نیازهای عملیاتی و جریان نقدی کوتاه‌مدت مشتریان بانک سیلیکون ولی در بریتانیا را برآورده کنیم.»

هدف این طرح “جلوگیری یا به حداقل رساندن آسیب به برخی از امیدوار کننده ترین شرکت ها” است. به روز رسانی نخست وزیر همچنین گفت که دولت “با این موضوع به عنوان یک اولویت اصلی برخورد می کند و در آخر هفته گفتگوهایی بین رئیس بانک انگلستان، نخست وزیر و نخست وزیر انجام می شود.”

بانک انگلستان (BoE) در 10 مارس اعلام کرد که فعالیت در شعبه SVB خود در بریتانیا (SVB UK) را با “حضور محدود” در بریتانیا و “عملکرد قابل توجه” حمایت از سیستم مالی متوقف می کند. نه

گزارش مرتبط: جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، با سقوط SVB مبارزه می کند، نه کمک مالی: گزارش

بر اساس گزارش BoE، روند ورشکستگی بانک به «سپرده‌کنندگان واجد شرایط» اجازه می‌دهد تا حداکثر تا سقف 85000 پوند (حدود 102288 دلار) یا تا سقف 170000 پوند به عنوان اوراق قرضه مشترک تحت طرح غرامت خدمات مالی پرداخت کنند. (تقریباً 204577 دلار). حساب، تا حد امکان “سریع”.

بیش از 200 بنیانگذار و مدیر عامل شرکت های فناوری بریتانیا در 11 مارس نامه ای را امضا کردند و خواستار مداخله دولت شدند. در نامه‌ای به جرمی هانت، نخست‌وزیر بریتانیا، ادعا شده است که بسیاری از شرکت‌های فین‌تک تمام عملیات بانکی را از طریق SVB کنترل می‌کنند و «و بنابراین به‌زودی به دریافت‌کننده تبدیل می‌شوند مگر اینکه اقدامات احتیاطی انجام شود».

سیلیکون ولی در 10 مارس توسط ناظر مالی کالیفرنیا پس از اعلام تلاش برای جمع آوری 2.25 میلیارد دلار بودجه برای تقویت عملیات خود تعطیل شد. این یکی از وام دهندگان است که خدمات بانکی را به بیش از 40000 کسب و کار کوچک و بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر دوستدار رمزنگاری ارائه می کند. . طبق گزارش حسابرسی Castle Hill، دارایی های سرمایه گذاران خطرپذیر Web3 بیش از 6 میلیارد دلار است که شامل 2.85 میلیارد دلار Andreessen Horowitz، 1.72 میلیارد دلار Paradigm و 560 میلیون دلار Pantera Capital می شود. من اینجا هستم.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا