اخبار ارز دیجیتال

گزارش کمیسیون حقوقی بریتانیا شکایت کریگ رایت علیه توسعه دهنده بیت کوین را به چالش می کشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گزارشی که توسط کمیسیون حقوقی بریتانیا منتشر شده است، دفاع از توسعه دهندگان بیت کوین Core را تقویت می کند که آنها را مسئول 111000 بیت کوین دزدیده شده توسط هکرها می داند.

صندوق دفاع حقوقی بیت کوین (BLDF) ادعا می کند که گزارش اخیر منتشر شده توسط کمیسیون حقوقی بریتانیا ممکن است ادعای اصلی کریگ رایت را در یک دعوای جنجالی علیه 12 توسعه دهنده هسته بیت کوین تضعیف کند.

در گزارش 300 صفحه‌ای درباره دارایی‌های دیجیتال که در اواخر ژوئن منتشر شد، کمیسیون حقوقی بریتانیا (یک نهاد مستقل که اصلاحات در قوانین بریتانیا و نهنگ‌ها را بررسی و توصیه می‌کند) به طبقه‌بندی وظایف امانتداری اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه‌دهندگان دفاع خود را تقویت کرده‌اند. که نیست. شما مسئول مستقیم 111000 بیت کوین (BTC) از دست رفته توسط هکرها هستید.

رایت، مالک Tulip Trading، در یک شکایت در سال 2021 استدلال کرد که توسعه دهندگانی که در توسعه منبع باز بیت کوین Core دخیل بودند، وظایف امانتداری مرتبط با زیان های او داشتند. رایت برای بازیابی وجوهی که ادعا می‌شود به سرقت رفته است به دنبال یک درب پشتی به بلاک چین Core بیت کوین است. رایت همچنین مدعی است که خالق مستعار بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو است.

یک گزارش بریتانیا به تعریف وظیفه امانتداری می پردازد و استدلال می کند که دسته بندی های متولی که توسط قانون به رسمیت شناخته شده اند عبارتند از “نمایندگان، امانتداران، شرکا، مدیران شرکت و وکلا”. این گزارش بیان می کند که امانتداری به ندرت خارج از این دسته بندی ها وجود دارد. به گفته BLDF، نماینده قانونی توسعه دهنده، متهمان هیچ یک از معیارهایی را که کمیته به آن اشاره کرده بود، نداشتند.

BLDF در یک پست وبلاگ اخیر گفت: “آنها کارگزار، معتمد، شریک، مدیر شرکت یا وکیل نیستند و هرگز “قدرت اداره اموال یا تصمیم گیری اختیاری از طرف شخص دیگری را نپذیرفته یا به آنها تفویض شده است.” علاوه بر این، “بیت کوین برای تسهیل تراکنش بین افراد بدون تفویض اختیار به اشخاص ثالث ایجاد شده است.”

وظیفه امانتداری، همانطور که توسط دانشگاه تگزاس تعریف شده است، “مسئولیت قانونی برای اقدام به نفع طرف مقابل است.” نمونه‌های متداول امانتداری شامل وفاداری شدید، دقت نظر، افشای کامل تضاد منافع و محرمانه بودن است.

دعوای Tulip Trading می تواند قانون موردی را در مورد مسئولیت دارایی های توسعه دهندگان منبع باز ایجاد کند و این پرونده قرار است در سال 2024 به محاکمه برود. در کنفرانس بیت کوین 2023 در ماه مه، جسیکا جوناس، مدیر ارشد حقوقی BLDF به احتمالات زیر اشاره کرد: با توجه به متن باز بودن 97 درصد از برنامه های نرم افزاری جهان، پیامدهای حقوقی این شکایت می تواند پیامدهای جدی برای جامعه توسعه دهندگان منبع باز داشته باشد.

گزارش کمیسیون حقوقی بریتانیا همچنین ایجاد یک دسته مجزای جدید از دارایی های شخصی را برای تطبیق با عملکردهای منحصر به فرد دارایی های دیجیتال ترویج کرد.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا