اخبار ارز دیجیتال

BoE و وزارت خزانه داری می گویند: بریتانیا “احتمالا” به ارز دیجیتال نیاز دارد

نقشه راه پوند دیجیتالی قرار است هفته آینده همراه با رایزنی عمومی مشترک معرفی شود.

بر اساس گزارش تلگراف در ۴ فوریه، بانک انگلستان (BoE) و وزارت خزانه داری بر این باورند که انگلیس احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ باید یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ایجاد کند.

منابع دولتی به روزنامه گفتند که قرار است هفته آینده نقشه راه «پوند دیجیتال» معرفی شود. جان کانلیف ​​معاون فرماندار در ۷ فوریه به روز رسانی در مورد کار BoE در CDBC ارائه خواهد کرد.

اندرو بیلی، فرماندار و جرمی هانت، صدراعظم خزانه داری به تلگراف گفتند: «بر اساس کار انجام شده تا به امروز، بانک انگلستان و خزانه داری تشخیص داده اند که احتمالاً در آینده به یک پوند دیجیتال نیاز است.»

BoE از اظهار نظر در مورد این مقاله خودداری کرد، اما اعلام کرد که مذاکرات مشترک در مورد پوند دیجیتال به زودی اعلام خواهد شد.

بریتانیا گزارش داد که پرداخت های نقدی و سکه ای در سال ۲۰۲۰ ۳۵ درصد کاهش یافته است. پنج مورد باقی مانده کارت های بدهی و اعتباری هستند. ارز دیجیتال بانک مرکزی معادل دیجیتال ارز فیات است و با نسبت ۱:۱ به ذخایر قانونی گره خورده است و به شهروندان و کسب و کارها این امکان را می دهد تا وجوه خود را کارآمدتر و مقرون به صرفه تر مدیریت کنند.

مطالب مرتبط: CBDC چیست؟راهنمای مبتدیان برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر شد که وزارت اقتصاد و دارایی بریتانیا موقعیت استخدامی را برای رئیس ارزهای دیجیتال در بانک مرکزی در لینکدین منتشر کرد.

دیجیتال پوند یکی از بسیاری از CBDCهایی است که انتظار می رود در چند سال آینده در سراسر جهان معرفی شود. بانک مرکزی اروپا (ECB) در حال بحث در مورد آینده یورو دیجیتال است و چندین کشور از جمله سوئد و دانمارک نیز بررسی مفهوم ارزهای دیجیتال را آغاز کرده اند.

یوان دیجیتال چین، پیشگام CBDC، سال گذشته در نسخه بتا برای فروشگاه‌های اپلیکیشن محلی iOS و Android راه‌اندازی شد. به گزارش کوین تلگراف، تحولات اخیر شامل ارتقاء عملکرد قرارداد هوشمند علاوه بر طیف وسیعی از موارد استفاده است.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا