اخبار ارز دیجیتال

مجلس عوام بریتانیا آزمایش بیشتر CBDC را در مورد زنده بودن و خطرات توصیه می کند

کمیته پارلمانی بریتانیا نگران است که راه اندازی رسمی به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز داشته باشد و افزود: “در این مرحله برای ما مشخص نیست که آیا منافع آن بیشتر از این خطرات خواهد بود.”

کمیته پارلمانی بریتانیا در مجلس عوام از بانک انگلستان و خزانه داری خواسته است تا برای تعیین مزایای راه اندازی پوند دیجیتال، رایزنی های بیشتری را انجام دهند.

بر اساس گزارش کمیته خزانه داری مجلس عوام، مقدمات و آزمایش برای راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هزینه های قابل توجهی را برای بانک انگلستان و خزانه داری به همراه داشته است.

مهم است که بانک انگلستان و خزانه‌داری این هزینه‌ها را تحت کنترل داشته باشند تا از خرج بیش از حد برای پوند استرلینگ دیجیتالی که ممکن است ادامه پیدا نکند، جلوگیری شود.»

آزمایش مداوم CBDC بریتانیا مزایای متعددی را در رابطه با صدور، توزیع و حفظ حریم خصوصی، از جمله موارد دیگر، نشان داده است.

مرتبط با: مجلس اعیان بریتانیا لایحه توقیف ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده را تصویب کرد

این کمیته از بانک مرکزی بریتانیا خواست تا از گمانه زنی مبنی بر اینکه «پوند دیجیتال می تواند مشکلاتی را که نمی تواند حل کند» اجتناب کند و اطمینان حاصل کند که پوند دیجیتال سابقه محرومیت مالی ایجاد شده توسط اقتصاد فیات را بدتر نمی کند.

در حالی که بانک انگلستان و وزارت خزانه داری HM نیاز به یک پوند دیجیتال را در آینده می بینند، تعهد به ایجاد زیرساخت برای این امر مستلزم کار مقدماتی بیشتر است.

مجله: موارد استفاده واقعی از هوش مصنوعی در کریپتو: بازارهای هوش مصنوعی مبتنی بر رمزگذاری و تجزیه و تحلیل مالی هوش مصنوعی

ادامه مطلب

نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا