اخبار ارز دیجیتال

لایحه کریپتو انگلستان برای محدود کردن خدمات از خارج از کشور: گزارش

اصلاحات نظارتی، اختیارات تنظیم‌کننده‌های مالی ملی را گسترش می‌دهد و صنعت ارزهای دیجیتال را تحت نظارت بیشتری قرار می‌دهد.

بر اساس گزارش ها، چارچوب نظارتی آتی علیرغم پذیرش ارزهای دیجیتال توسط حزب محافظه کار در زمان نخست وزیری جدید ریشی سوناک، نظارت بر صنعت را افزایش خواهد داد. به‌روزرسانی‌های قانونی، اختیارات تنظیم‌کننده‌های مالی را افزایش می‌دهد و احتمالاً توانایی شرکت‌های خارجی را برای فعالیت در بریتانیا محدود می‌کند.

فایننشال تایمز گزارش داد که سقوط FTX بر روند رژیم نظارتی بریتانیا تأثیر می گذارد، وزارت خزانه داری گفت که اداره رفتار مالی (FCA) تصمیم گرفته است که کنترل عملیات و تبلیغات شرکت های ارزهای دیجیتال را در دست بگیرد. ما در حال نهایی کردن مجموعه ای از دستورالعمل هایی که به ما امکان نظارت را می دهد در کشور. همچنین محدودیت هایی برای فروش کریپتو در بازار بریتانیا از خارج وجود دارد.

این گزارش به جزئیات این محدودیت‌ها اشاره نمی‌کند، اما احتمالاً برای وادار کردن شرکت‌ها به ثبت نام در FCA اعمال می‌شود. ۸۵ درصد از آنها در آزمون ضد پولشویی (AML) FCA مردود شدند، بنابراین این روند در حال حاضر به اندازه کافی سخت است.

رهنمودهایی به عنوان بخشی از لایحه خدمات مالی و بازار در حال تهیه است. یک لایحه بزرگ، شامل اما نه محدود به مقررات کریپتو، قبلاً به پارلمان بریتانیا ارائه شده است. بریتانیا در سال ۲۰۲۱ رایزنی ها را در مورد ارزهای دیجیتال آغاز کرده است، اما منابع FT می گویند که ممکن است به دلیل “رویدادهای سریع” در صنعت، آن را تا سال ۲۰۲۳ به عقب برگرداند.

مربوط: چگونه مشاغل مستقر در بریتانیا می توانند بیت کوین را بپذیرند؟

اما در ۷ دسامبر، کمیته مالی دو حزبی کارشناسان FCA و بانک انگلستان را در مورد خطرات ارزهای دیجیتال و “مزایا و معایب” ارزهای رمزنگاری صادر شده توسط بانک مرکزی (CBDC) می شنود. این جلسه همچنین شامل خبرنگاران تحقیقی می‌شود که سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط طرفداران فوتبال بریتانیا را تحت تأثیر تبلیغات کریپتو پوشش می‌دهند.

در اوایل نوامبر، اعضای کمیسیون دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش نظرسنجی را برای شنیدن نظرات عمومی در مورد مزایا و خطرات احتمالی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بلاک چین برای اقتصاد کشور انجام دادند.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا