اخبار ارز دیجیتال

دادگاه بریتانیا به کریگ رایت اجازه داد تا به پرونده حقوق بیت کوین اعتراض کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این حکم، احکام قبلی را لغو کرد و به کریگ رایت اجازه داد تا به شکایتی مبنی بر ادعای حق چاپ بر روی کاغذ سفید و پایگاه داده بیت کوین اعتراض کند.

دادگاهی در بریتانیا در ۲۰ ژوئیه درخواست تجدیدنظر را به کریگ رایت داد تا استدلال کند که قالب فایل بیت کوین به اندازه کافی تعریف شده است تا واجد شرایط حفاظت از حق چاپ باشد.

رایت که از سال ۲۰۱۶ ادعا می‌کند مخترع بیت‌کوین (BTC) است، علیه ۱۳ توسعه‌دهنده بیت‌کوین کور و گروهی از شرکت‌ها از جمله Blockstream، Coinbase و Block به دلیل نقض حق چاپ بر روی کاغذ سفید بیت‌کوین، فرمت فایل آن و پایگاه‌داده بلاک چین بیت‌کوین شکایت کرده است.

این حکم حکم فوریه را که استدلال های رایت را برای نشان دادن نحوه ثبت اولیه فرمت فایل بیت کوین ناکافی می دانست، لغو می کند، مفهومی که به عنوان پایبندی به قانون کپی رایت شناخته می شود.

حکم فوریه اجازه درخواست تجدیدنظر را رد کرد و اظهار داشت: “شاکیان ممکن است بدشانس بوده باشند که درخواست خود را برای مرخصی خدمت به قاضی که حداقل تا حدودی از فناوری مربوطه می‌داند، ثبت شود.” در برگشت این هفته، رایت بحث درباره این پرونده را از سر می گیرد.

و توییت آقای رایت در ۲۰ جولای بدون اشاره به این تصمیم نوشت: حمایت قانونی از مالکیت معنوی برای تأمین حقوق پدیدآورندگان و مبتکران و تشویق به تولید ایده‌ها، اختراعات و کارهای خلاقانه جدید ضروری است».

تصمیم ۲۰ ژوئیه دادگاه استیناف انگلیس و ولز. منبع: BAILLI.

نماینده قانونی توسعه دهنده، صندوق دفاع قانونی بیت کوین (BLDF)، ادعا می کند که رایت نتوانسته ثابت کند که ساتوشی ناکاموتو، نویسنده مستعار وایت پیپر و پایگاه داده بیت کوین است.

BLDF در بیانیه‌ای گفت: «حداقل از سال ۲۰۱۶، رایت بدون ارائه هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعا ادعا می‌کند که ساتوشی است» و افزود که باید ثابت کند که رایت ساتوشی ناکاموتو است «قبل از اینکه دادگاه در مورد سه ادعای اصلی مطرح‌شده در دادخواست تصمیم‌گیری کند». این پرونده قرار است در اوایل سال ۲۰۲۴ محاکمه شود.

کد بیت کوین منبع باز است و تحت مجوز MIT آزادانه توزیع می شود. این به این معنی است که شما حق استفاده مجدد از کد را برای هر هدفی از جمله نرم افزار اختصاصی دارید. با این حال، رایت ادعا می کند که توسعه دهندگان بیت کوین Core نماینده «مشارکت بیت کوین» هستند، نهاد متمرکزی که طبق گزارش ها شبکه بیت کوین را کنترل می کند.

یکی از سخنگویان BLDF به کوین تلگراف گفت: «به نظر می‌رسد که آن‌ها تلاش می‌کنند تا همه چیز را مخفی کنند و به نظر برسد که توسعه بیت‌کوین یک فرآیند متمرکز است که توسط چند نفر کنترل می‌شود، که یک نکته کلیدی در دادخواست است.»

به گفته BLDF، این واقعیت که دادگاه بریتانیا اجازه رسیدگی به پرونده او را می دهد نه تنها برای جامعه ارزهای دیجیتال، بلکه برای کل جهان بسیار نگران کننده است. این مقاله می‌گوید: «این یک سابقه خطرناک برای توسعه دهندگان ایجاد می‌کند که به دلیل نقض فرمت‌های فایل نرم‌افزار منبع باز که دیگران ادعا می‌کنند ایجاد کرده‌اند، شکایت کنند.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کرد – آیا می توانید آن را برطرف کنید؟نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا