اخبار ارز دیجیتال

جامعه بیت کوین بریتانیا به انتشار CBDC ورودی و پوند دیجیتال واکنش نشان می دهد

نقش جدید «رئیس CBDC» به بریتانیا کمک می‌کند تا پرونده پوند دیجیتال را بررسی کند، اما علاقه‌مندان به بیت‌کوین بریتانیا استدلال می‌کنند که ممکن است لازم نباشد.

وزارت خزانه داری HM، وزارت اقتصاد و خزانه داری دولت بریتانیا، به دنبال یک رئیس ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای رهبری توسعه پوند دیجیتال است. این کار به عنوان “مهم، پیچیده و مقطعی” توصیف شد و “نیازمند مشارکت گسترده فراتر از خزانه داری بریتانیا است”.

طبق یک پست لینکدین، خزانه داری و بانک انگلستان از طریق یک کارگروه CBDC برای بررسی پرونده پوند دیجیتال با یکدیگر همکاری می کنند. نقش رئیس CBDC می تواند دولت بریتانیا را به هدف خود در راه اندازی CBDC نزدیک کند.

آگهی های شغلی برای رئیس CBDC در HM Treasury.منبع: لینکدین

دنی اسکات، مدیر عامل شرکت بیت کوین (BTC) مستقر در بریتانیا، کوین کورنر، به کوین تلگراف گفت که CBDC “یک کاربرد و هدف واقعی در جهان است که ما اغلب می بینیم.”

برای کسانی که یک یا دو چرخه در این صنعت بوده‌اند، ما شاهد آمدن و از بین رفتن هیاهوی آلت‌کوین‌ها، بلاک‌چین، دفتر کل توزیع‌شده، ICO، DeFi، NFT و غیره بوده‌ایم. به نظر می‌رسد که شرکت‌های بزرگ عقب مانده‌اند. از جدیدترین تبلیغات تبلیغاتی استفاده می کند تا مبهوت به نظر نرسد، اما موضوع تحقیق و توسعه و اکتشاف برای اکثر مردم است و کاملاً قابل درک است.”

اسکات، که بیش از یک دهه در فضای بیت کوین کار کرده و ساخته است، گفت که مردم ممکن است پروژه های تحقیق و توسعه در فضای کریپتو را اشتباه درک کنند و شاید آنها را با راه حل های مفید در دنیای واقعی اشتباه بگیرند.

CBDC (پوند دیجیتال) از این مقدار چندان پایین نمی آید. بسیاری از کشورهای جهان در حال بررسی این موضوع هستند و سعی می کنند مزایای این را نسبت به سیستم فعلی درک کنند.

در واقع، حرکت به سمت یک پوند دیجیتال با روند بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی احتمالات CBDC است. در اروپا، بانک مرکزی اروپا (ECB) به طور فعال در حال تحقیق در مورد آینده یورو دیجیتال است و چندین کشور مانند سوئد و دانمارک نیز در حال بررسی ارزهای دیجیتال خود هستند.

CBDCها ادعا می‌کنند که مزایای زیادی از جمله بهبود شمول مالی، هزینه‌های کمتر برای کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان، و افزایش امنیت و کارایی سیستم‌های پرداخت را ارائه می‌کنند.

با این حال، السالوادور با معرفی بیت کوین به عنوان ارز قانونی، ۷۰ درصد از جمعیت بدون بانک خود را بانک کرده است و کشورهایی مانند نیجریه، غنا و کنیا تلفن های همراه و حساب های مبادله بیت کوین را از سراسر جهان افتتاح کرده اند. اکنون می توانید پول دریافت کنید

برای قهوه در السالوادور با استفاده از بیت کوین پرداخت کنید.منبع: کوین تلگراف

علاوه بر این، معرفی ارزهای دیجیتال جدید خطرات بالقوه ای دارد. جیمز دوار، شریک راه حل تجاری بریتانیایی بیت کوین Bridge2Bitcoin و مدیر Laser Eyes Cards به کوین تلگراف گفت: «معرفی یک CBDC خود چالش ها و خطرات متفاوتی نسبت به بیت کوین ایجاد می کند. از عرضه پول سوء استفاده نکنید. ”

“این خطر در سطح کلان درست مانند امروز اعمال می شود، اما در CBDC بیشتر نگران کننده است در مورد توانایی دولت ها یا آژانس های آنها برای نظارت و سانسور هزینه های فردی. این خطر بزرگی برای مالکیت است.”

او می پرسد: «ما ممکن است به یک دولت اعتماد کنیم، اما آیا ما به عنوان شهروند به همه دولت‌های آینده با این قدرت، به هر دولتی با هر رنگی اعتماد داریم؟» او با تکرار افکار دوار، انگیزه‌های پشت سر راه‌اندازی جهانی CBDCها را زیر سوال برد و آنها را “مشکوک” خواند.

دیور ادامه می دهد: به طور کلی، ما نگران این هستیم که فرآیند ممکن است تحت فشار سیاسی قرار گیرد تا خطرات CBDC برای جامعه نادیده گرفته شود یا به طور قابل توجهی کمرنگ شود. ”

جنبه «دیجیتال» پول نیز مورد تردید قرار گرفته است. بریتانیا به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به یک جامعه مبتنی بر پول نقد دیجیتال است. به گفته بانک انگلستان، کمتر از ۱۵ درصد از پرداخت ها به صورت نقد فیزیکی انجام می شود و ۲۳ میلیون نفر، حدود یک سوم جمعیت بریتانیا، از پول نقد استفاده نمی کنند. همه در سال ۲۰۲۱

جو هال، خبرنگار کوین تلگراف، در جبل الطارق برای پرداخت های بدون تماس، بیت کوین در مقابل GBP رقابت می کند.منبع: کوین تلگراف

اسکات از خزانه داری می پرسد: “آیا ما از قبل یک پوند دیجیتال نداریم؟”

“از دیدگاه مصرف کننده نهایی، این روزها پوند عمدتا دیجیتال است، صرف نظر از مکانیسم مورد استفاده. بنابراین هنگامی که مرحله تحقیق به پایان رسید، من دوست دارم لیستی از مزایا و ویژگی های جدیدی را که CBDC برای عموم به ارمغان می آورد ببینم. من دوست دارم آن را ببینم.»

در همین حال، اسکات گفت: “ما به تمرکز بر بیت کوین و ایجاد یک سیستم قابل همکاری جهانی که همه می توانند در آن مشارکت داشته باشند، ادامه خواهیم داد.”

مربوط: در بحبوحه زمستان رمزنگاری، بانک های مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال داخلی تجدید نظر می کنند

دوار گفت ممکن است امیدی برای بیت کوین و دولت بریتانیا وجود داشته باشد. CBDC بانک انگلستان، بنا به طراحی، در دسترس بریتانیایی ها خواهد بود، اما هیچ جدول زمانی رسمی تعیین نشده است.

نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا