اخبار ارز دیجیتال

بانک‌های بریتانیا در معرض خطر سلب مجوز مشتریان برای لغو بانک به دلیل دیدگاه‌های سیاسی هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به دنبال اختلاف عمومی بین نایجل فاراژ و کوتس بانک، دولت بریتانیا ممکن است حفاظت از آزادی بیان را برای مجوزهای بانکی افزایش دهد.

بنا بر گزارش ها، دولت بریتانیا قرار است اقداماتی را اعلام کند که می تواند مجوز بانک ها را در صورت بستن حساب های بانکی مشتریان خود به دلیل دیدگاه های سیاسی خود سلب کند.

تایمز در 20 ژوئیه گزارش داد که دولت بریتانیا در حال بررسی شرایط سخت تری برای مجوزهای بانکی برای محافظت از آزادی بیان است. هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است، اما انتظار می رود وزارت خزانه داری بریتانیا قوانین جدیدی را هفته آینده اعلام کند.

طبق گزارش ها، قانون جدید بانک ها را ملزم می کند تا قبل از بستن حساب، سه ماه به مشتریان اخطار دهند. علاوه بر این، بانک ها باید دلیل روشنی برای بسته شدن حساب ارائه دهند و مشتریان حق اعتراض دارند.

این اقدام در پی اختلاف میان سیاستمدار سابق محافظه‌کار سیاسی نایجل فرایج و بانک خصوصی بریتانیایی کوتس که مشتریان آن شامل اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا هستند، صورت گرفت.

آقای کوتس در اوایل ماه جاری حساب بانکی آقای فاراژ را بست و گفت که این حساب عملکرد ضعیفی دارد، اما اسناد فاش شده بعداً نشان داد که به این دلیل است که دیدگاه‌های محافظه‌کارانه او “مخالف” هستند. [their] ارزش های. ”

اسنادی که توسط آقای فاراژ به دست آمده و توسط دیلی میل به اشتراک گذاشته شده است، جزئیات یک جلسه در مورد حساب آقای کوتس را شرح می دهد.

در این دیدار، مقامات آقای کوتس، آقای فاراژ را یک «کلاهبردار ناصادق» خواندند و دلیل بستن حساب را «خطر شهرت» مرتبط با دیدگاه‌های سیاسی وی عنوان کردند.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا گفت که این “اشتباه” است. وی افزود: “هیچ کس نباید از استفاده از خدمات اولیه برای دیدگاه های سیاسی خود منع شود. آزادی بیان سنگ بنای دموکراسی ما است.”

به طور مشابه، وزیر کشور سوئرا براورمن، آقای کوتس را متهم کرد که قربانی «دکترین های مغرضانه سیاسی» شده است.

مربوط: بانک‌های بریتانیا مشتریان کریپتو را انکار می‌کنند: گزارش

آلیسون رز، مدیر عامل شرکت مادر Coutts گروه NatWest، بعداً به دلیل اظهارات “بسیار نامناسب” در مورد فاراژ در طول کنفرانس عذرخواهی کرد و با فعال کردن مجدد حساب موافقت کرد.

در عذرخواهی آمده است: «این سیاست ما نیست که مشتریان را بر اساس دیدگاه‌های سیاسی و شخصی قانونی اخراج کنیم.

فاراژ رهبر سابق احزاب سیاسی پوپولیستی Reform UK و حزب استقلال بریتانیا (UKIP) و از حامیان سرسخت ارزهای دیجیتال است. در 3 دسامبر 2020، فاراژ از بیت کوین (BTC) به عنوان “سرمایه گذاری نهایی ضد قرنطینه” استقبال کرد و پوند انگلیس را به عنوان “پول خنده دار” دولت مورد تمسخر قرار داد.

فاراژ در کنفرانس بیت کوین آمستردام 2022 شرکت کرد. او در مصاحبه ای با کوین تلگراف، ویژگی های ضد تورمی و تغییرناپذیری بیت کوین را در مقایسه با زیرساخت های بانکداری سنتی ستود.

نظر: ماکسیمالیسم رمزنگاری جمهوریخواه تقریباً به بدی “لژیون ضد رمز” دموکرات ها استنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا