اخبار ارز دیجیتال

گروه UBS پیشنهاد خرید Credit Suisse را به قیمت 2 میلیارد دلار دو برابر کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مقامات سوئیس موافقت کرده اند که مقررات ملی را تغییر دهند تا از رای سهامداران جلوگیری کنند و این معامله را در آخر هفته اعلام کنند.

فایننشال تایمز گزارش داد که گروه UBS پیشنهاد اولیه خود را دو برابر کرد و با خرید رقیب Credit Suisse به قیمت حدود 2 میلیارد دلار در 19 مارس موافقت کرد.

منابع FT گفتند UBS در 18 مارس یک پیشنهاد یک میلیارد دلاری ارائه کرد، اما این قرارداد توسط هیئت مدیره Credit Suisse رد شد. طبق داده‌های شرکت‌ها در بازار، پیشنهاد یک میلیارد دلاری تخفیف شدیدی نسبت به ارزش بازار بانک در حدود 8 میلیارد دلار در 17 مارس بود.

برای انجام این معامله، مقامات سوئیسی مقررات ملی را تغییر دادند تا از رای سهامداران جلوگیری کنند و حتی موافقت کردند که معامله را آخر هفته قبل از باز شدن بازار اعلام کنند.

همچنین به عنوان بخشی از این معامله، بانک ملی سوئیس (SNB) یک خط نقدینگی بیش از 100 میلیارد دلار را به USB متعهد کرده است. به گفته FT، این معامله به شدت تحت تأثیر SNB و سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) قرار گرفت. طبق گزارش‌ها، تنظیم‌کننده‌های آمریکا و اروپا این معامله را تایید کرده‌اند و انتظار می‌رود بیانیه هماهنگ‌شده‌ای در روز یکشنبه منتشر شود.

مقامات سوئیسی جایگزین هایی را برای Credit Suisse در صورت شکست معامله با UBS در آخر هفته در نظر گرفته اند. این شامل ملی کردن کامل یا جزئی بانک ها به عنوان یک گزینه اضطراری است.

طرح نجات کردیت سوئیس شامل زیان به دارندگان اوراق قرضه نیز می شود. این اقدام باعث ایجاد نگرانی در میان تنظیم کننده های اروپایی شده است که اعتماد سرمایه گذاران به بخش مالی اروپا را تضعیف می کند.

UBS و Credit Suisse از 15 مارس پس از آن که بزرگترین سهامدار Credit Suisse، بانک ملی عربستان سعودی، در مصاحبه ای گفت که سرمایه گذاری خود را در بانک های سوئیس به دلیل مقررات افزایش نمی دهد، از 15 مارس با رگولاتورها مذاکره کردند. این اظهارات نگرانی‌هایی را در مورد سود بانک و همچنین نگرانی‌هایی را در مورد در دسترس بودن منابع مالی برای سهامداران ایجاد کرد.

Credit Suisse در سال 1856 برای تأمین مالی توسعه راه آهن سوئیس تأسیس شد. این بانک دومین بانک بزرگ کشور محسوب می شد.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا