اخبار ارز دیجیتال

سازمان تنظیم مقررات مالی فدرال امارات متحده عربی برنامه مجوز VASP را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکت‌هایی که قبلاً از منطقه آزاد مالی کشور مجوز گرفته‌اند، از الزام ثبت مقررات معاف هستند.

سازمان تنظیم مقررات مالی فدرال امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) اعلام کرده است که پذیرش درخواست های مجوز برای شرکت هایی که مایل به ارائه خدمات دارایی مجازی در این کشور هستند را آغاز خواهد کرد.

سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA) در بیانیه‌ای اعلام کرد که کلیه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) فعال در کشور باید درخواست خود را ارسال کرده و از رگولاتوری مجوز دریافت کنند. .

در همین حال، شرکت‌های دارایی دیجیتالی که در امارات دبی فعالیت می‌کنند باید از قانون‌گذار مالی خودشان، یعنی Virtual Asset Services Authority (VARA) پیروی کنند. این شرکت ها همچنین باید برای دریافت مجوز به VARA مراجعه کنند.

در ۱۱ دسامبر، کابینه امارات قطعنامه ۱۱۱ را برای سال ۲۰۲۲ صادر کرد. دارایی های رمزنگاری شده را تنظیم می کند تا “یک محیط سرمایه گذاری، اقتصادی و مالی جذاب برای شرکت ها و موسسات جهانی فعال در بخش دارایی های رمزنگاری شده” فراهم کند.

فعالیت‌های دارایی مجازی مجاز. سس: amluae.com

SCA رسماً اعلام کرده است که وظیفه تنظیم و نظارت بر بخش دارایی‌های رمزنگاری را پس از تصمیم کابینه در اول فوریه بر عهده خواهد گرفت. به گفته SCA، این قطعنامه با هدف “اطمینان از اینکه سرمایه سرمایه گذاران در دارایی های رمزنگاری شده از فعالیت های غیرقانونی محافظت می شود” است. ”

مربوط: از دبی تا ابوظبی: نحوه استفاده از NFT در امارات

SCA اضافه کرد که این قطعنامه برای تمام معاملات مربوط به دارایی های مجازی برای اهداف سرمایه گذاری، از جمله مناطق آزاد غیر مالی داخلی اعمال می شود. با این حال، رگولاتوری محدودیت هایی را نیز مشخص کرده است. آنها توضیح دادند:

این حکم در مورد دارایی‌های مجازی که برای پرداخت استفاده می‌شوند، به دلیل اینکه در صلاحیت بانک مرکزی هستند، اعمال نمی‌شود و همچنین شامل مناطق آزاد مالی نمی‌شود.»

در ۱۳ ژانویه، ایرینا هبر، وکیل بلاک چین مستقر در امارات با کوین تلگراف صحبت کرد تا پیامدهای قانون جدید فدرال دارایی های رمزنگاری شده را توضیح دهد. هیبر گفت که عدم رعایت قانون جدید می تواند منجر به جریمه تا ۱۰ میلیون درهم (۲.۷ میلیون دلار)، مصادره سود و تحقیقات جنایی توسط دادستان شود.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهور

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا