اخبار ارز دیجیتال

امارات متحده عربی منطقه آزاد را برای شرکت های دارایی دیجیتال و مجازی راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

منطقه آزاد تجاری در امارات متحده عربی منطقه ای است که کارآفرینان 100٪ مالکیت کسب و کار خود را دارند و چارچوب نظارتی و رژیم مالیاتی خود را دارند.

راس‌الخیمه، یکی از هفت امارتی که امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند، منطقه آزاد را برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال و رمزنگاری ایجاد کرده است، زیرا رویکرد این کشور به این صنعت برای جذب بازیگران جهانی ارزهای دیجیتال ادامه دارد. ما در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی هستیم.

RAK Digital Assets Oasis (RAK DAO) “نوآوری هدفمندی است که منطقه آزاد را برای فعالیت های غیرقانونی در بخش دارایی های رمزنگاری شده امکان پذیر می کند”. طبق بیانیه ای انتظار می رود که برنامه ها در سه ماهه دوم سال 2023 باز شوند.

منطقه آزاد به ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال و مجازی فناوری نوظهور مانند متاورس، بلاک چین، توکن های ابزار، کیف پول دارایی های مجازی، NFT، DAO، dApps و سایر مشاغل مرتبط با Web3 اختصاص داده خواهد شد.

شیخ محمد بن حمید بن عبدالله القاسمی، رئیس RAK ICC، اپراتور منطقه آزاد جدید گفت: ما به عنوان اولین منطقه آزاد جهان که به شرکت های دارایی دیجیتال و مجازی اختصاص داده شده است، مشتاقانه منتظر حمایت از جاه طلبی های کارآفرینان در سراسر جهان هستیم.

منطقه آزاد یا منطقه آزاد تجاری سرزمینی است که کارآفرینان 100٪ مالکیت کسب و کار خود را دارند و چارچوب مالیاتی و نظارتی خود را دارند، به استثنای قوانین جزایی امارات.

ایرینا هبر، وکیل ارزهای دیجیتال مستقر در دبی، درباره اینکه مراحل جدید منطقه آزاد چگونه خواهد بود، گفت: “RAK DAO با فعالیت های غیرمالی شروع می کند و در مرحله بعد فعالیت های مالی را معرفی می کند. فکر می کنم این امکان وجود دارد.” او افزود:

“[Entrepreneurs] صرافی‌های رمزنگاری، فعالیت‌های مالی که توسط ESCA تنظیم می‌شوند، هنوز نمی‌توانند راه‌اندازی شوند. “

سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA) یکی از تنظیم کننده های اصلی مالی امارات متحده عربی است. طبق آخرین قانون دارایی مجازی در سطح فدرال کشور، SCA در سرتاسر امارات دارای اختیاراتی است، به استثنای مناطق آزاد مالی در ADGM و DIFC، که تنظیم کننده های مالی خود را دارند.

مناطق آزاد جدید عبارتند از مرکز چند کالایی دبی (DMCC)، مرکز مالی بین المللی دبی (DIFC) و بازارهای جهانی ابوظبی (ADGM).

امارات متحده عربی خود را به عنوان یک مرکز آینده‌نگر برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال که به دنبال حوزه‌های قضایی سازگارتر با مقررات هستند، معرفی می‌کند. در مارس گذشته، دبی قانون دارایی های مجازی را به همراه سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی (VARA) برای محافظت از سرمایه گذاران و ارائه استانداردهایی برای صنعت دارایی های دیجیتال اعلام کرد.

در سپتامبر، رگولاتور ADGM، سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی، دستورالعملی را در مورد رویکرد خود برای تنظیم و نظارت بر طبقات دارایی جدید و ارائه دهندگان خدمات آنها صادر کرد.

نویسنده: Hermi De Ramos

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا