اخبار ارز دیجیتال

امارات به عنوان یک مقصد استخراج بیت کوین در خاورمیانه ظهور می کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مجموع ظرفیت استخراج بیت کوین در امارات متحده عربی حدود 400 مگاوات یا 4 درصد از هش ریت بیت کوین جهانی تخمین زده می شود.

امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) به آرامی موقعیت خود را به عنوان یک مقصد پیشرو برای استخراج بیت کوین در خاورمیانه تثبیت می کند. منطقه خاورمیانه با 30 منطقه آزاد تجاری در داخل کشور، خود را به عنوان یک مرکز تبلیغ وب 3 برای شرکت های متمرکز بر رمزارزها تثبیت کرده است و تا سال 2023، این منطقه همچنین در صدر نمودارهای نرخ هش استخراج بیت کوین قرار خواهد گرفت. به آرامی افزایش یافته است.

سفر استخراج بیت کوین امارات متحده عربی در ماه مه امسال با شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital با Zero Two، بازوی دارایی دیجیتال صندوق ثروت دولتی ابوظبی، آغاز شد. این سرمایه گذاری مشترک دو معدن در ابوظبی با ظرفیت ترکیبی 250 مگاوات ایجاد کرده است.

ابوظبی به دلیل بهره وری انرژی و موقعیت آن به عنوان یک مرکز تجاری داخلی، اکنون مرکز انواع فعالیت های استخراج ارز دیجیتال در امارات متحده عربی است.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط Hashrat Index، مجموع ظرفیت استخراج بیت کوین امارات متحده عربی احتمالاً حدود 400 مگاوات (MW) یا 4 درصد از هش ریت جهانی بیت کوین است. ایالات متحده، چین، روسیه و قزاقستان جزو چهار کشور برتر در سهم هش بیت کوین جهانی هستند، اما امارات متحده عربی به لطف منابعی که ارائه می دهد، می تواند به تدریج از پله های ترقی صعود کند.

امارات متحده عربی به عنوان یک بازیگر جهانی در بازار انرژی، تمرکز خود را از ذخایر نفت و گاز به انرژی خورشیدی و هسته ای تغییر داده است. از نظر تاریخی، برق کشور از طریق گاز طبیعی تولید می شد، اما اخیراً سهم انرژی هسته ای و انرژی خورشیدی به سرعت افزایش یافته است.

سهم تخمینی امارات در تولید برق، منبع: شاخص هاشرات

تقاضای برق در امارات به طور قابل توجهی بین گرم ترین و سردترین ماه ها در نوسان است که منجر به تلفات قابل توجهی در برق تولیدی می شود. به عنوان مثال، در سال 2021، 20 تراوات ساعت (معادل حدود 600 میلیون دلار) از نیروگاه های امارات متحده عربی و نیروگاه های نمک زدایی ترکیب می شود. این شکاف و اتلاف قدرت را می‌توان توسط استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پر کرد.

مربوط: از دبی تا ابوظبی: نحوه استفاده از NFT در امارات

با تمرکز استخراج بیت کوین بر استفاده از منابع انرژی پاک، امارات متحده عربی می تواند در دهه آینده بخش قابل توجهی از انرژی خود را از منابع هسته ای و تجدیدپذیر به دست آورد. بنابراین مازاد این منابع می تواند توسط استخراج کنندگان داخلی مورد بهره برداری قرار گیرد. یکی دیگر از مزایایی که این کشور برای ماینرها به دنبال دارد، سیاست مالیات صفر آن است.

این بدان معناست که استخراج کنندگان بیت کوین می توانند در هر یک از 30 منطقه آزاد تجاری کشور ثبت نام کنند و از مالیات شرکتی، مالیات بر ارزش افزوده و عوارض واردات اجتناب کنند. در حالی که هیچ قانون خاصی بر صنعت استخراج کریپتو وجود ندارد، ماینرها می توانند در مناطق تجاری آزاد قانونی فعالیت کنند، که می تواند به معنای مزایای قابل توجهی نسبت به انجام تجارت در غرب باشد.

مجله: Crypto City: راهنمای دبی

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا