اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی امارات متحده عربی CBDC را به عنوان بخشی از برنامه تحول مالی صادر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف انتشار CBDC رسیدگی به ناکارآمدی پرداخت های فرامرزی و ترویج نوآوری در پرداخت های داخلی است.

بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را برای استفاده داخلی فرامرزی به عنوان اولین بخش از برنامه تازه راه اندازی شده تحول زیرساخت مالی (FIT) راه اندازی می کند.

در اطلاعیه اخیر CBUAE، بانک مرکزی برنامه FIT را معرفی و بر هدف آن حمایت از بخش خدمات مالی کشور تاکید کرد. بانک مرکزی اعلام کرد که این برنامه با هدف ارتقای تراکنش های دیجیتال و توانمندسازی رقابت پذیری امارات متحده عربی به عنوان یک مرکز پرداخت های مالی و دیجیتالی انجام می شود.

مرحله اول برنامه FIT شامل صدور CBDC خواهد بود. به گفته بانک مرکزی، انتشار CBDC “به ترتیب به رفع مشکلات و ناکارآمدی پرداخت‌های فرامرزی و ارتقای نوآوری در پرداخت‌های داخلی کمک می‌کند”. به گفته جلالت‌آمیز خالد محمد بالاما، فرماندار CBUAE، FIT این برنامه از “حمایت خواهد کرد”. رونق اکوسیستم مالی امارات متحده عربی و رشد آینده آن.»

علاوه بر CBDC، دولت در نظر دارد در مرحله اول برنامه یک پلتفرم پرداخت کارتی یکپارچه را برای “ترویج رشد تجارت الکترونیک” و پرداخت های فوری برای “حمایت از شمول مالی و ایجاد جامعه بدون پول نقد” راه اندازی کند. ما همچنین در حال برنامه ریزی برای راه اندازی هستیم. یک پلت فرم .

برنامه FIT در مجموع ۹ ابتکار دارد، از جمله مواردی که در فاز ۱ اجرا شده اند. ابتکارات فاز ۱ و فراتر از آن شامل یک پلت فرم eKYC و یک مرکز نوآوری است.

مربوط: وکلا قانون جدید دارایی های مجازی فدرال امارات را توضیح می دهند

در ۷ فوریه، سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی دبی (VARA) “مقررات کامل بازار محصول” را که مدت ها در انتظار آن بودیم را اعلام کرد. این شامل یک راهنمای جامع برای فعالیت‌های دارایی مجازی برای پروژه‌هایی است که در امارات فعالیت می‌کنند. این قانون شامل ممنوعیت صدور «ارزهای رمزنگاری شده با ناشناس بودن» است که معمولاً به آن «سکه های حریم خصوصی» نیز گفته می شود، و فعالیت های مرتبط.

در ۱۰ فوریه، سهامداران مختلف در امارات بازخورد خود را در مورد این پیشرفت جدید ارائه کردند. Saqr Ereiqat یکی از بنیانگذاران Crypto Oasis اخیراً به کوین تلگراف گفته است که سکه های حریم خصوصی با بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) متفاوت هستند که می توانند تراکنش ها را ردیابی کنند. مدیران گفتند که این یک چالش منحصر به فرد است زیرا می تواند فعالیت غیرقانونی را فعال کند.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا