اخبار ارز دیجیتال

متولی ایالات متحده: FTX “سریعترین” شکست شرکت در تاریخ ایالات متحده است، خواستار بررسی است

امین وزارت دادگستری ایالات متحده که بر پرونده ورشکستگی FTX نظارت می کند از دادگاه خواسته است که یک بازرس مستقل تعیین کند.

متولی ایالات متحده که مسئول مراحل ورشکستگی FTX است، این صرافی را که اکنون از بین رفته است، “سریعترین شکست بزرگ شرکت در تاریخ آمریکا” نامیده و خواستار تحقیق مستقل در مورد سقوط آن شده است.

اندرو والا، متولی ایالات متحده در یک اقدام در اول دسامبر اظهار داشت که در هشت روز در ماه نوامبر، بدهکاران می توانند از بالاترین سطح بازار ۳۲ میلیارد دلاری در ابتدای سال به چندین بحران نقدینگی پس از بحران مالی برسند. کاهش ارزش تقریباً بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده‌اند.” ضرب‌المثل «دیدن در بانک»

نتیجه احتمالاً سریع‌ترین ورشکستگی شرکت‌های بزرگ در تاریخ آمریکا بود که منجر به این ورشکستگی‌های «سقوط آزاد» شد.»

Vara خواستار تحقیقات مستقل درباره FTX شده است، که می گوید “به ویژه به دلیل تأثیر گسترده ای که سقوط FTX می تواند بر صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد، مهم است.”

ممتحنین مستقل معمولاً زمانی که به نفع طلبکاران باشد یا زمانی که بدهی های بدون تضمین بیش از ۵ میلیون دلار باشد به پرونده های ورشکستگی کشیده می شوند.

بازرسانی از این نوع در سایر پرونده‌های ورشکستگی پرمخاطب مانند Lehman Brothers و اخیراً برای بررسی ادعاهای مدیریت نادرست توسط سلسیوس به عنوان بخشی از پرونده جاری فصل ۱۱ فراخوانده شده‌اند.

متولی گفت: “مانند ورشکستگی‌های Lehman، Washington Mutual Bank، و New Century Financial، این پرونده‌ها مستلزم انتصاب متولیان مستقل برای بررسی و گزارش در مورد شکست فوق‌العاده بدهکاران است. این فقط از نوع موردی است که انجام می‌شود.” گفت.

در مورد سقوط FTX، وارا اضافه کرد که “سوالاتی که در اینجا پرسیده می شود بسیار بزرگ و مهم است که به تحقیقات داخلی سپرده شود.”

در این طرح آمده است که انتصاب یک قاضی مستلزم تایید قاضی است و مشتریان و سایر اشخاص ذینفع می توانند «ادعاهای اساسی و جدی کلاهبرداری، عدم صداقت و بی کفایتی» را بررسی کنند تا بتوانند «تقلب توسط FTX، و سوء مدیریت».

علاوه بر این، این حرکت به بازرسان اجازه می‌دهد تا شرایط مربوط به سقوط FTX، انتقال وجوه مشتریان از صرافی، و اینکه آیا نهادهایی که در FTX متحمل ضرر شده‌اند می‌توانند زیان‌های خود را جبران کنند یا خیر، بررسی کنند.

مربوط: سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، استفاده نادرست از سرمایه مشتری را رد کرد.

جان جی ری سوم، مدیر عامل FTX، که در ۱۱ نوامبر جانشین سام بنکمن-فرید شد، از زمانی که کنترل را به دست گرفت، به شدت از عملیات شرکت انتقاد کرد و در اولین روز دادگاه گفت، این شرکت خاطرنشان کرد که از «نرم افزاری برای پنهان کردن» استفاده شده است. استفاده نادرست از نرم‌افزار” و “فقدان کامل اطلاعات مالی قابل اعتماد” که “بی‌تجربه، پیچیده و پرخطر بود”. کنترل در دستان گروه بسیار کوچکی از افراد متمرکز است که ممکن است

متولیان اذعان دارند که ذینفعان نگران هستند که انتصاب ممتحنین پرهزینه است و ممکن است با تحقیقات داخلی FTX تداخل داشته باشد، اما این نگرانی‌ها نیاز به بررسی‌کنندگان را تضمین نمی‌کند. او پیشنهاد می‌کند که این امر انکار جنسیتی نیست.

در اخبار مرتبط، دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده درخواست های متعددی را برای سرمایه گذاران و شرکت هایی که با FTX همکاری نزدیک دارند ارسال کرده اند تا اطلاعاتی در مورد این شرکت و چهره های کلیدی آن جستجو کنند.

تاکنون، مقامات هنوز اتهاماتی را مطرح نکرده اند، اما به نظر می رسد که آنها در حال بررسی دقیق صرافی منحل شده هستند.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا