اخبار ارز دیجیتال

حکم قاضی ایالات متحده از نبوغ انسانی حمایت می کند، حق نسخه برداری هنر هوش مصنوعی را رد می کند

این حکم بحث هوش مصنوعی و حق چاپ را تغییر خواهد داد و اهمیت خلاقیت انسان در مالکیت معنوی را برجسته خواهد کرد.

در حکم اخیر، بریل هاول، قاضی ناحیه ایالات متحده، موضع اداره حق نسخه برداری ایالات متحده را تایید کرد که آثار هنری ایجاد شده صرفاً توسط هوش مصنوعی (AI) واجد شرایط حمایت از حق چاپ نیستند.

این حکم در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد پتانسیل هوش مصنوعی مولد برای جایگزینی هنرمندان و نویسندگان انسانی صادر می شود.

بیش از ۱۰۰ روز پس از آغاز اعتصاب نویسندگان، نگرانی های فزاینده ای وجود دارد که فیلمنامه نویسی توسط هوش مصنوعی ربوده شود. با این وجود، مقررات مالکیت معنوی به طور مداوم از اعطای حق چاپ فقط به آثار تولید شده توسط انسان حمایت کرده است.

اسکرین شات از حکم قاضی هاول.منبع: ناظر دادگاه

حکم قاضی هاول پاسخی به اختلاف حقوقی استیون تالر در مورد امتناع دولت از ثبت آثار تولید شده توسط هوش مصنوعی است. تالر، مدیر عامل شرکت شبکه‌های عصبی Imagination Engines، استدلال کرد که هوش مصنوعی که معیارهای تألیف را برآورده می‌کند باید به عنوان نویسنده شناخته شود. در نتیجه، مالکیت اثر متعلق به صاحب سیستم هوش مصنوعی خواهد بود.

جاستیس هاول با تاکید بر اهمیت نویسندگان انسانی در قانون کپی رایت مخالفت کرد. او به شکایت های قبلی، مانند شرکت لیتوگرافی Barrow-Giles v. Salony اشاره کرد که از حمایت از ایده های ساخته دست بشر حمایت می کرد. شکایت دیگری نشان داد که حتی عکس‌های گرفته شده توسط حیوانات نیز نمی‌توانند دارای حق چاپ باشند، که نشان می‌دهد حیوانات نمی‌توانند دارای حق چاپ باشند.

مربوط: هوش مصنوعی به گسترش دسترسی افراد دارای معلولیت کمک می کند

قاضی هاول در مورد قصد، وجود و آنچه که انسان ها را در تلاش های خلاقانه خود برمی انگیزد، بحث کرد. وی خاطرنشان کرد که حق چاپ و ثبت اختراع به عنوان دارایی محافظت شده طراحی شده و با تشویق خلاقیت و نوآوری، علم و هنر را تقویت می کند.

این حکم در بحبوحه بحث های حقوقی جاری درباره استفاده شرکت های هوش مصنوعی از محتوای دارای حق چاپ برای آموزش صادر می شود. هنرمندان شکایت های متعددی را در دادگاه فدرال کالیفرنیا به اتهام نقض کپی رایت تنظیم کرده اند که می تواند شرکت های هوش مصنوعی را مجبور کند مدل های زبان گسترده خود را از بین ببرند.

این حکم بحث در مورد هوش مصنوعی و کپی رایت را تغییر داد. هنر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی ممکن است مشمول حق چاپ نباشد، اما اهمیت خلاقیت انسان در مالکیت معنوی را برجسته می کند.

مجله: AI Eye: اپل هوش مصنوعی جیبی، تجارت موسیقی عمیق، هیپنوتیزم را توسعه می دهد

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا