اخبار ارز دیجیتال

بانک وام مسکن ایالات متحده میلیاردها دلار به بانک های رمزنگاری وام می دهد: گزارش

Signature Bank و Silvergate بیش از ۱۳ میلیارد دلار از سیستم وام مسکن فدرال وام گرفته اند.

بر اساس گزارش ۲۱ ژانویه وال استریت ژورنال، سیستم بانکداری وام مسکن فدرال ایالات متحده (FHLB) میلیاردها دلار به دو بانک بزرگ ارزهای رمزنگاری شده وام داده است تا تأثیر افزایش برداشت را کاهش دهند.

FHLB کنسرسیومی متشکل از ۱۱ بانک منطقه ای در سراسر ایالات متحده است که به سایر بانک ها و وام دهندگان کمک مالی می کند. این سیستم که برای کمک به تامین مالی مسکن در دوران رکود بزرگ تاسیس شده است، دارای ۱.۱ تریلیون دلار و بیش از ۶۵۰۰ عضو است.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که در حالی که امور مالی سنتی پس از نابودی FTX از سرایت کریپتو مصون بود، وام‌های FHLB به بانک‌های در معرض کریپتو می‌تواند این خطر را افزایش دهد.

طبق گزارش ها، این نهاد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ حدود ۱۰ میلیارد دلار به بانک تجاری Signature Bank وام داده است که آن را به یکی از بزرگترین معاملات استقراضی یک بانک در سال های اخیر تبدیل کرده است. در سال ۲۰۱۸، Signature برای پلتفرم دیجیتال مبتنی بر بلاک چین خود از دپارتمان خدمات مالی نیویورک تاییدیه دریافت کرد.

دومین بانکی که از FHLB درخواست وجه کرد Silvergate بود که حداقل ۳.۶ میلیارد دلار دریافت کرد. در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲، سیلورگیت خروج قابل توجهی از سپرده ها را تجربه کرد و اقداماتی را برای حفظ نقدینگی نقدی از جمله فروش اوراق بدهی انجام داد. به گفته کوین تلگراف، زیان خالص قابل انتساب به سهامداران عادی در این دوره بالغ بر یک میلیارد دلار بوده است.

مرتبط: BIS مدل تحقیقاتی را برای مطالعه ادغام DeFi و TradFi و خطرات آن پیشنهاد می کند

طبق گزارش سیلورگیت، میانگین سپرده‌های مشتریان دارایی دیجیتال در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، ۷.۳ میلیارد دلار بوده است که به طور قابل توجهی کمتر از سه ماهه قبل که سپرده‌ها به ۱۲ میلیارد دلار رسیده بود.

او گفت: «به همین دلیل است که من در مورد خطرات اجازه دادن به ارزهای دیجیتال با سیستم بانکی در هم تنیده شدن هشدار داده ام. او صنعت را بازاری مملو از «کلاهبرداری، پولشویی و تأمین مالی غیرقانونی» خواند.

فروپاشی گروه FTX اثرات موجی در سراسر صنعت ارزهای دیجیتال داشت که بر بسیاری از شرکت ها تأثیر گذاشت. در جدیدترین توسعه، وام دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس در ۱۹ ژانویه برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ با بدهی هایی بین ۱ تا ۱۰ میلیارد دلار ثبت نام کرد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا