اخبار ارز دیجیتال

وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تحقیق در مورد سوء استفاده ۳۷۲ میلیون دلاری FTX – گزارش

مکان فعلی این وجوه مشخص نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ که در ۲۷ دسامبر منتشر شد، وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی محل اختفای نزدیک به ۳۷۲ میلیون دلار از دارایی های دیجیتال از دست رفته از صرافی های ارز دیجیتال منحل شده FTX و FTX US است. در ۱۲ نوامبر، در بحبوحه ورشکستگی و انفجار، FTX به مشتریان خود در مورد فعالیت غیرعادی کیف پول شامل حداقل ۲۲۸۵۲۳ اتر (ETH) که توسط عاملان ناشناس از صرافی منتقل شده بود، هشدار داد.

در ۱۱ نوامبر، یا شبی که شرکت اعلام ورشکستگی کرد، راین میلر، مشاور عمومی FTX ایالات متحده تأیید کرد که این تراکنش تقلبی بوده و صرافی‌های تابعه به عنوان یک اقدام احتیاطی، همه ارزهای دیجیتال را به کیف پول‌های سرد منتقل کردند. در ۲۰ نوامبر، شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Elliptic گزارش داد که نقل و انتقالات تقلبی بالغ بر ۴۷۷ میلیون دلار بوده است، با عاملان ناشناس که اتر دزدیده شده را از RenBTC قبل از اینکه از طریق سرویس RenBridge به بیت کوین متصل شود، دزدیدند. من نوشتم که با جایگزین شده است. رن سال گذشته توسط صندوق تامین مالی مرتبط با FTX Alameda Research خریداری شد و ادعا می‌شود که توسط Elliptic “صدها میلیون دلار در ارزهای دیجیتال شسته شده است”.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX شرمنده، ادعا کرد که این حادثه توسط یک کارمند سابق FTX یا شخصی که دسترسی غیرمجاز به رایانه یکی از کارمندان سابق داشته است، انجام شده است. شهروند روزنامه نگار تیفانی فونگ)، او گفت: “من آن را به حدود هشت نفر محدود کردم. نمی دانم چه کسانی بودند.”

در آخرین به روز رسانی شناخته شده این موضوع در ۲۹ نوامبر، تحلیلگر رمزارز zachXBT ادعا کرد که برخی از وجوه سرقت شده با استفاده از میکسر بیت کوین به صرافی OKX مستقر در سنگاپور منتقل شده است. Lennix Lai، مدیر OKX گفت: “#OKX از وضعیت آگاه است و تیم در حال بررسی جریان کیف پول است.”نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا