🚨 اخبار ارز دیجیتال

کنگره ایالات متحده لایحه جدید استیبل کوین را پیشنهاد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

عدم ثبت نام به عنوان صادرکننده استیبل کوین می تواند منجر به پنج سال زندان و جریمه یک میلیون دلاری شود. صادرکنندگان خارج از ایالات متحده باید برای انجام تجارت در این کشور ثبت نام کنند.

لایحه جدیدی که چارچوبی برای استیبل کوین‌های ایالات متحده ارائه می‌کند، چند روز قبل از جلسه استماع عمومی درباره این موضوع در ۱۹ آوریل در مخزن اسناد مجلس منتشر شده است. این پیش نویس فدرال رزرو را مسئول استیبل کوین های غیربانکی می کند. صادرکنندگانی مانند شرکت‌های رمزنگاری Tether و Circle، صادرکنندگان Tether (USDT) و USD Coin (USDC) به ترتیب.

استیبل کوین ها دسته ای از ارزهای رمزپایه هستند که با پشتیبانی از دارایی های خاص یا استفاده از الگوریتم هایی برای تنظیم عرضه بر اساس تقاضا، به دنبال ایجاد ثبات قیمت برای سرمایه گذاران هستند. استیبل کوین ها در سال ۲۰۱۴ با انتشار بیت یو اس دی معرفی شدند.

بر اساس این اسناد، موسسات سپرده گذاری بیمه شده که به دنبال انتشار استیبل کوین هستند، تحت نظارت آژانس های بانکی فدرال مناسب خواهند بود، در حالی که موسسات غیر بانکی تحت نظارت هیئت فدرال رزرو خواهند بود. عدم ثبت نام می تواند منجر به پنج سال زندان و جریمه یک میلیون دلاری شود. صادرکنندگان خارج از ایالات متحده باید برای انجام تجارت در این کشور ثبت نام کنند.

عوامل تأیید شامل توانایی متقاضی برای حفظ ذخایر پشتوانه استیبل کوین به دلار آمریکا یا اسکناس فدرال رزرو، اوراق قرضه دولتی با سررسید ۹۰ روز یا کمتر، و اوراق قرضه دولتی با سررسید با سررسید ۷ روز یا کمتر و توانایی حفظ قراردادهای بازخرید است. سپرده ها ظرف ۹۰ روز و ذخایر بانک مرکزی.

علاوه بر این، ناشران باید تخصص فنی و حاکمیت تثبیت شده و همچنین مزایای ارائه شمول مالی و نوآوری از طریق استیبل کوین ها را نشان دهند.

جرمی آلر، مدیر عامل Circle در یک موضوع توییتری گفت گفت واضح است که ما به حمایت عمیق دو حزبی برای قانونی نیاز داریم که تضمین می‌کند دلارهای دیجیتالی در اینترنت به طور ایمن صادر، پشتیبانی و اجرا می‌شوند.» کوین‌تلگراف با تتر تماس گرفت، اما هیچ پاسخی فوری دریافت نکرد.

همچنین بخشی از این لایحه ممنوعیت دو ساله صدور، ایجاد یا ایجاد استیبل کوین هایی است که توسط دارایی های واقعی پشتیبانی نمی شوند. همچنین فاش کرد که وزارت خزانه‌داری تحقیقاتی را در مورد «کوین‌های پایدار وثیقه درون‌زا» انجام خواهد داد.

طبق تعریف سند، یک سکه با ثبات درون زا «فقط به ارزش دارایی دیجیتال دیگری که توسط همان مبتکر ایجاد یا نگهداری می شود برای حفظ قیمت ثابت متکی است».

این پیش نویس همچنین به دولت ایالات متحده اجازه می دهد تا استانداردهایی را برای قابلیت همکاری بین استیبل کوین ها ایجاد کند. همچنین تصمیم گرفت که کنگره و کاخ سفید از مطالعه فدرال رزرو در مورد صدور دلار دیجیتال حمایت کنند.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا