اخبار ارز دیجیتال

مقامات ایالات متحده “اقدام قابل توجهی” را برای مهار انتقال SVB آماده می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کاخ سفید تأثیر ورشکستگی بانک سیلیکون ولی را در آخر هفته ارزیابی کرد و علاقه شدیدی به سرمایه گذاری خطرپذیر و بانک های منطقه ای جلب کرد.

پس از سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی در 10 مارس، مقامات ایالات متحده در آخر هفته “اقدامات قابل توجهی” را برای محدود کردن اثرات امواج در سراسر سیستم بانکی این کشور انجام می دهند.

بر اساس گزارش رویترز به نقل از منابع ناشناس، مقامات دولت جو بایدن علاقه شدیدی به شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر و بانک های منطقه ای نشان دادند و تأثیر ورشکستگی بانک ها را در آخر هفته ارزیابی کردند.

یک منبع به رویترز گفت: «این یک اقدام مهم خواهد بود، نه فقط حرف.

مارتین گرونبرگ، رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) در سخنرانی 6 مارس در مورد خطرات مرتبط با افزایش نرخ بهره ایالات متحده بحث کرد. وی افزود: «محیط فعلی نرخ بهره تأثیر شگرفی بر سودآوری و نمایه ریسک استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و تأمین مالی بانک‌ها دارد».

مجموع این زیان های تحقق نیافته، از جمله اوراق بهادار موجود برای فروش یا نگهداری شده تا سررسید، تقریباً 620 میلیارد دلار در پایان سال 2022 بود. ما سرمایه خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده ایم.

به گفته گرونبرگ، «خبر خوب» در مورد میلیاردها زیان محقق نشده این است که «بانک‌ها عموماً در وضعیت مالی سالمی هستند».

از سوی دیگر، زیان های تحقق نیافته توانایی آتی بانک را برای برآوردن نیازهای نقدینگی غیرمنتظره تضعیف می کند، زیرا زمانی که اوراق بهادار فروخته می شوند، وجه نقد کمتری نسبت به انتظار اولیه تولید می کنند.

این کار در حال انجام است و به محض در دسترس شدن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا