اخبار ارز دیجیتال

دو لایحه رمزنگاری دیگر در ایالات متحده: قوانین رمزگشایی شده، ۱۷ تا ۲۴ ژوئیه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هفته گذشته شاهد دو طرح قانونی جدید برای صنعت ارزهای دیجیتال ایالات متحده بودیم.

هفته گذشته شاهد دو طرح قانونی جدید برای صنعت ارزهای دیجیتال ایالات متحده بودیم. سناتور جک رید یک لایحه دو حزبی را پیشنهاد کرده است که قوانین و مقررات و الزامات تحریمی برای تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) را تشدید می کند. این لایحه همان الزاماتی را بر مشاغل DeFi تحمیل می کند که «سایر شرکت های مالی، از جمله پلتفرم های متمرکز معاملات ارزهای دیجیتال، کازینوها و حتی فروشگاه های پیاده».

دو گروه بزرگ لابی ارزهای دیجیتال، Coin Center و Blockchain Association، این لایحه را محکوم کرده اند. اولی بیانیه‌های جداگانه‌ای صادر کرد و این لایحه را به عنوان روشی «آشفتگی»، «غیر عملی» و «غیرقانونی» برای تنظیم DeFi توصیف کرد. کریستین اسمیت، مدیر عامل انجمن بلاک چین نیز نگرانی های Coincentre را تکرار کرد و گفت که قانون جدید اضافی خواهد بود. اسمیت گفت که مجری قانون فدرال در حال حاضر ابزار و تخصص لازم برای رسیدگی به این “مشکل نسبتا کوچک اما مهم” را دارد.

اعضای جمهوری خواه کمیته کشاورزی مجلس و کمیته مالی مجلس، قانون نوآوری و فناوری مالی برای قرن بیست و یکم را معرفی کردند. این لایحه به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) صلاحیت رسیدگی به محصولات دیجیتالی می دهد، اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را روشن می کند و فرآیندی را برای فروش دارایی های دیجیتالی ایجاد می کند که در ابتدا اوراق بهادار به عنوان کالا در نظر گرفته می شدند. یکی از حامیان لایحه، نماینده فرنچ هیل و نماینده داستی جانسون، یک روز قبل از ارائه این لایحه به رئیس SEC، گری گنسلر، نامه ای نوشتند و از به اصطلاح “نظارت از طریق اجرا” صنعت ارزهای دیجیتال توسط SEC انتقاد کردند.

برنامه های چندگانه نقطه ای Crypto ETF در ثبت فدرال ثبت شده است

فرآیند SEC یک گام رو به جلو برداشته است و چندین شرکت برای وجوه قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ثبت فدرال ثبت نام کرده اند. ثبت فدرال اخطارهایی مبنی بر تغییرات قوانین پیشنهادی دریافت کرده است که امکان ارسال ETF بیت کوین را از BlackRock، Fidelity، Invesco Galaxy، VanEck و WisdomTree می دهد. انتشار درخواست در ثبت دولت ایالات متحده به SEC این فرصت را می دهد که درخواست را بپذیرد یا رد کند، دوره کمک مالی را تمدید کند و نظر عمومی را درخواست کند.

به خواندن ادامه دهید

کویت تجارت ارزهای دیجیتال و دارایی های مجازی را ممنوع کرد

کویت آخرین حوزه قضایی است که تقریباً تمام عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) را ممنوع کرده است. تنظیم کننده اصلی مالی کویت، سازمان بازار سرمایه (CMA) بخشنامه ای را در مورد نظارت و صدور دارایی های رمزنگاری شده در این کشور صادر کرده است. در بخشنامه خود، CMA تعهد خود را به “ممنوع مطلق” موارد استفاده عمده و عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال، مانند پرداخت، سرمایه گذاری و استخراج تایید کرد. این بخشنامه همچنین رگولاتورهای محلی را از صدور مجوزهایی که به شرکت ها اجازه می دهد خدمات دارایی مجازی را به عنوان مشاغل تجاری ارائه دهند، منع می کند.

به خواندن ادامه دهید

سهامداران ماراتن علیه مدیریت شکایت کردند

شرکت ماینینگ رمزارز مستقر در ایالات متحده، Marathon Digital، پس از اینکه سهامداران ادعا کردند که مدیر عامل، فرد تیل، همراه با سایر مدیران، وظایف امانتداری خود را نقض کرده، جیب خود را ناعادلانه غنی کرده و دارایی های شرکت را هدر داده، به دادگاه می رود. به گفته وکلای خود، مدیریت ماراتون مشکلات آن را کم اهمیت جلوه می دهد، ارزش گذاری ماراتون را به طور مصنوعی افزایش می دهد، بیش از حد پرداخت می کند، فروش داخلی مطلوبی را اجرا می کند و پاداش های نامتناسب بالایی را بر اساس اظهارات نادرست و گمراه کننده می پذیرد.

هدف سهامداران بهبود حاکمیت شرکت از طریق افزایش نظارت بر عملیات هیئت مدیره، انتصاب حداقل چهار نامزد از سهامداران در هیئت مدیره و لغو فرآیند سنتی انتخاب هیئت مدیره است.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا