🚨 اخبار ارز دیجیتال

دو ETF Crypto بدترین عملکرد را در استرالیا در سال ۲۰۲۲ داشتند

در نتیجه مشکلات بزرگ اقتصاد کلان، ETF های ردیابی شرکت های ارزهای دیجیتال طی سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته اند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبادله‌شده مرتبط با رمزارز (ETF) دو ETF با بدترین عملکرد سال را در استرالیا به خود اختصاص دادند و همین داستان در ایالات متحده نیز در حال وقوع است.

BetaShares Crypto Innovators ETF (CRYP) و Cosmos Global Digital Digital Miners Access ETF (DIGA) به سرمایه گذاران بازدهی منفی سال به روز (YTD) را تا ۳۰ دسامبر به ترتیب ۸۲ و ۷۲ درصد ارائه می دهند.

BetaShares یک ETF در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) در اکتبر ۲۰۲۱ راه اندازی کرد. تنها چند هفته قبل از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ که اکثر ارزهای دیجیتال هنوز نتوانسته اند از آن بازیابی شوند، گذشت.

در زمان نوشتن، CRYP کمی بالاتر از ۸۱.۸٪ از YTD بود.تصویر: گوگل دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

CRYP قرار گرفتن در معرض شرکت های بلاک چین و رمزارزهای فهرست شده مانند صرافی Coinbase و شرکت استخراج Riot Blockchain را فراهم می کند. بزرگترین دارایی فعلی با ۱۲.۳ درصد از پرتفوی، شرکت سرمایه گذاری مایک نووگراتز Galaxy Digital است.

DIGA ETF کاسموس عملکرد مجموعه ای از شرکت های متمرکز بر استخراج بیت کوین (BTC) یا سایر ارزهای دیجیتال را از طریق شاخص جهانی استخراج کنندگان دیجیتال ردیابی کرد.

DIGA نیز در اکتبر ۲۰۲۱ در بورس Cboe استرالیا فهرست خواهد شد.

تنها پس از یک سال، با کاهش علاقه به ارزهای دیجیتال و کاهش ارزش خالص دارایی صندوق به زیر یک میلیون دلار، کاسموس ETF را در اکتبر ۲۰۲۲ به همراه دو ETF دیگر که BTC و Ethereum (ETH) را ردیابی می‌کنند، می‌بندد. درخواست حذف از فهرست Cboe کرد.

بر اساس داده‌های ETF.com، چهار ETF برتر با بدترین عملکرد مربوط به رمزنگاری هستند و ETF‌های مستقر در ایالات متحده الگوی مشابهی را نشان می‌دهند. با این حال، این شامل وجوه معکوس و اهرمی نمی شود.

بدترین عملکرد، Viridi Bitcoin Miners ETF (RIGZ) بود که هدف آن قرار گرفتن در معرض ماینرهای ارزهای دیجیتالی مانند Riot و CleanSpark است که به صورت عمومی معامله می شوند. سرمایه گذاران توانستند بازدهی منفی ۸۷ درصدی را از سال تا به امروز کسب کنند.

RIGZ در طول سال بیش از ۸۷ درصد کاهش یافته است.تصویر: گوگل دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

VanEck Digital Transformation ETF (DAPP)، Bitwise Crypto Industry Innovators ETF (BITQ) و First Trust SkyBridge Crypto Industry and Digital Economy ETF (CRPT) از نزدیک دنبال می شوند، که همگی از طریق دارایی های خود در شرکت های رمزنگاری مانند جک دورسی وارد صنعت کریپتو شده اند. ردیابی شد Block Inc. Coinbase، Riot، Galaxy و غیره.

DAPP و BITQ به ترتیب به سرمایه گذاران بازدهی منفی نزدیک به ۸۶% و ۸۴.۵% از سال تا به امروز دادند، در حالی که CRPT در مدت مشابه نزدیک به ۸۱.۵% کاهش یافت.

مربوط: در سال پس از FTX چه انتظاراتی از ارزهای رمزپایه باید داشت؟

اما ضررهای امسال فقط به صنعت کریپتو محدود نمی شود. طی سال گذشته، اوراق قرضه، سهام و حتی املاک و مستغلات ایالات متحده بدترین سال خود را در دهه ها و احتمالاً قرن ها ثبت کرده اند.

پرتفوی سنتی شامل ۶۰/۴۰ سهام و ۴۰ اوراق قرضه بدترین عملکرد خود را از زمان اوج رکود بزرگ در سال ۱۹۳۲ نشان می دهد.

سهام MAMAA، نام جمعی شرکت‌های بزرگ فناوری متا، اپل، مایکروسافت، آمازون و آلفابت (گوگل)، در یک سال ۷۰ درصد از سهام خود را از دست داده است. در همین حال، ارزش بازار ارزهای دیجیتال در طول سال حدود ۶۴.۵ درصد کاهش یافته است.

نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا