🚨 اخبار ارز دیجیتال

طرح دسترسی به API 42 هزار دلاری توییتر می تواند به تحقیقات ارزهای دیجیتال آسیب برساند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توییتر به محققان ایمیل زد و به آنها گفت که برای ادامه استفاده از API پلتفرم باید داده های خود را حذف کنند یا ۴۲۰۰۰ دلار بپردازند.

محققانی که از سرویس داده Decahose قبلا رایگان توییتر استفاده می‌کردند، به زودی باید ۴۲۰۰۰ دلار هزینه ماهانه برای نگهداری این سرویس و داده‌ها بپردازند.

Decahose، یک سرویس استریم که به دانشمندان امکان دسترسی بدون محدودیت به حدود ۱۰ درصد از تمام توییت‌ها را در زمان واقعی می‌دهد، ستونی از تحقیقات آکادمیک در مورد موضوعات بی‌شماری از جمله واکنش اضطراری، فعالیت‌های مجری قانون، اطلاعات غلط سیاسی و افراط‌گرایی است.

در اوایل سال جاری، پس از خرید این شرکت توسط ایلان ماسک، توییتر اعلام کرد که برای دسترسی به تعدادی از APIها ماهانه بین ۱۰۰ تا ۴۲۰۰۰ دلار دریافت خواهد کرد.

طبق قوانین جدید، دانشگاه‌ها و دانشگاه‌هایی که از سرویس Decahose استفاده می‌کنند باید ۴۲۰۰۰ دلار هزینه ماهانه «سازمانی» بپردازند که طبق گزارش‌ها میزان داده‌های موجود را از ۱۰ درصد کل توییت‌های زنده به ۰.۳ درصد افزایش می‌دهد.

بر اساس گزارش یک نشریه انگلیسی من بر اساس اخبار، محققان اخیرا ایمیلی دریافت کردند که در آن توضیح داده شده بود که یا شروع به پرداخت هزینه برای دسترسی خواهند کرد یا داده های بازیابی شده را حذف خواهند کرد.

محققانی که قرارداد جدید را امضا نمی‌کنند باید تمام داده‌های توییتر را که در سیستم ذخیره و ذخیره شده‌اند حذف کنند.» از محققان خواسته می‌شود اسکرین‌شات‌هایی را ارسال کنند که «اثبات حذف را نشان می‌دهد». به آنها ۳۰ روز فرصت داده می شود تا پس از پایان قرارداد، مراحل را تکمیل کنند. “

زمان این تغییر قابل توجه است. این تنها چند روز پس از پیوستن ماسک به ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا و اعلام نامزدی خود برای کاخ سفید در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ صورت می گیرد.

اگر طبق برنامه‌ریزی‌شده اجرا شود، تغییر قریب‌الوقوع در دسترسی بدون اسب به حذف اطلاعات نادرست انتخاباتی و اطلاعات نادرست پیش از انتخابات ۲۰۲۴، که گفته می‌شود یکی از فعال‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی از لحاظ سیاسی در جهان است، کمک می‌کند. این می‌تواند تلاش‌های تحقیقاتی جهانی برای مطالعه را محدود کند. دستکاری اجتماعی

تغییرات قیمت گذاری، توانایی جامعه دانشگاهی را نه تنها برای مطالعه اطلاعات غلط، بلکه جرایم مرتبط با اینترنت مانند قاچاق انسان و کلاهبرداری مالی را محدود می کند. علاوه بر این، Decahose ارائه شده است به عنوان یکی از بزرگترین مخازن احساسات انسانی اینترنت، این منبع داده است که بینش ها و پیش بینی ها را در مورد هر موضوع پژوهشی قابل تصور اجتماعی انجام می دهد.

مربوط: ایلان ماسک مایکروسافت را تهدید به شکایت کرد و مدعی شد هوش مصنوعی بر روی داده های توییتر آموزش دیده است

به عنوان مثال، بسیاری از داده‌هایی که برای کشف احساسات ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند از سیلوهای داده توییتر و ردیت می‌آیند. با محدود کردن دسترسی به این داده ها، توییتر ممکن است مانع از تحقیقات مداوم شود یا از تلاش های جدید جلوگیری کند.

یک توضیح برای افزایش قیمت می تواند به تلاش های مستمر ماسک برای جلوگیری از استفاده شرکت های فناوری از داده های توییتر برای آموزش سیستم های هوش مصنوعی مربوط باشد.نویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا