اخبار ارز دیجیتال

توییتر در همان روزی از کار می‌افتد که جک دورسی یک جایگزین غیرمتمرکز را راه‌اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جک دورسی، Bluesky به صورت آنلاین مورد توجه قرار گرفت، هزاران کاربر توییتر قادر به مشاهده توییت های آن نبودند.

توییتر در اول مارس دچار قطعی دیگری شد و هزاران کاربر این مشکل را به پلتفرم رسانه اجتماعی ایلان ماسک گزارش دادند. این قطعی زمانی رخ داد که پروژه جدید Bluesky بنیانگذار توییتر جک دورسی وارد آزمایش بتا شد.

داده‌های Downdetector نشان می‌دهد که هزاران مشکل توسط کاربران توییتر از ساعت 9 صبح UTC گزارش شده است، و مشکلات به آرامی در طی 5 ساعت حل می‌شوند. 59 درصد از مشکلات گزارش شده مربوط به کاربران برنامه های تلفن همراه و 35 درصد دیگر توسط کاربران وب سایت گزارش شده است.

توییتر هنوز به روز رسانی در مورد علت قطعی منتشر نکرده است، اما گزارش های مختلف نشان می دهد که کاربران در نقاط مختلف جهان با این مشکل مواجه شده اند. مسائل شامل فیدهای Follow و For You بدون نمایش توییت یا محتوایی بود.

برنامه تلفن همراه توییتر کار می کند، اما من توییت های جدیدی را در تایم لاین خود نمی بینم.

نیویورک تایمز گزارش داد که 200 کارمند دیگر از شرکت در آخر هفته اخراج شدند. از زمانی که ماسک کنترل پلت فرم رسانه های اجتماعی را به دست گرفت، تعداد کارکنان توییتر از بیش از 7500 نفر به کمتر از 2000 نفر کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، مدیران محصول، دانشمندان داده و مهندسان از جمله افرادی بودند که توسط این شرکت اخراج شدند.

پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز دورسی، Bluesky، در حالی که توییتر با آخرین قطعی خود دست و پنجه نرم می کند، یک آزمایش بتا خصوصی راه اندازی کرده است. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، این برنامه تلفن همراه اکنون از طریق یک تست بتا فقط برای دعوت در دسترس کاربران است.

مطالب مرتبط: شبکه اجتماعی غیرمتمرکز چیست؟

طبق گزارشات اولیه، این اپلیکیشن از 17 فوریه در اپ استور اپل در دسترس بوده و تا پایان ماه بیش از 2000 بار دانلود شده است. این برنامه هنوز برای اندروید در دسترس نیست.

بر اساس گزارش ژانویه، توییتر در حال توسعه قابلیت پرداخت برای برنامه خود است و ممکن است در آینده عملکرد ارزهای دیجیتال را نیز شامل شود. برنامه رسانه اجتماعی بیش از 30 توکن مختلف را در ژانویه ارائه کرد. ما همچنین یک تابع جستجوی قیمت ارزهای دیجیتال را راه اندازی کرده ایم.

Bluesky در سال 2019 به عنوان یک محصول جانبی توییتر ظاهر شد و هدف آن ایجاد استانداردی باز و غیرمتمرکز برای رسانه های اجتماعی بود. در همین حال، یک پلت فرم غیرمتمرکز رسانه اجتماعی دیگر به نام Damus نیز در فوریه 2023 راه اندازی شد. این پلتفرم یک سرویس پیام رسانی است که بر روی Nostr ساخته شده است، یک شبکه غیرمتمرکز که پیام های خصوصی رمزگذاری شده و سرویس های دیگر را تامین می کند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا