اخبار ارز دیجیتال

توییتر در حالی که ایلان ماسک پلتفرم را به X تغییر نام داد، با Bluebird خداحافظی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماسک در مصاحبه اخیر خود گفت که اگر به درستی انجام شود، شرکت X می تواند به نیمی از سیستم مالی جهان تبدیل شود.

پلتفرم محبوب رسانه های اجتماعی توییتر پس از ماه ها تمسخر توسط ایلان ماسک، مدیرعامل، رسماً به X تغییر نام داد. در یک تغییر نام تجاری، اپلیکیشن محبوب رسانه های اجتماعی برای اولین بار پس از ۲۰ سال، لوگوی پرنده قابل تشخیص خود را کنار گذاشت و برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته، آن را با یک علامت X جایگزین کرد. تغییر نام تجاری همچنین طرح رنگ اپلیکیشن رسانه های اجتماعی را از آبی به مشکی تغییر داد.

به عنوان بخشی از تغییر نام تجاری، آدرس اینترنتی توییتر نیز به “x.com” تغییر یافت. نام‌های دامنه مرتبط با راه‌اندازی خدمات مالی ماسک در سال ۱۹۹۹، که او به پی پال فروخت، اکنون به توییتر هدایت می‌شوند.

X.com یک بانک آنلاین اولیه بود، این شرکت در ابتدا توسط ایلان ماسک و گرگ کولی تامین مالی شد. آنها بعداً سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری ماسک، تسلا و اسپیس ایکس را تأمین کردند.

مشارکت ماسک با نام تجاری “X” در سال ۱۹۹۹ آغاز شد، زمانی که او برای اولین بار شرکت را تاسیس کرد. با این حال، نتوانست به یک شرکت مستقل تبدیل شود و بعداً بخشی از Paypal شد. ماسک از حرف X در شرکت فضایی اسپیس ایکس و به عنوان بخشی از چندین نام مدل خودروی تسلا استفاده کرده است. تغییر برند توییتر به این معنی است که بعد از ۳۰ سال، این شخصیت بالاخره یک برند مستقل خواهد بود.

ماسک در ماه مارس با تاسیس X Corp به عنوان شرکت مادر توییتر، راه را برای تغییر نام تجاری توییتر هموار کرد. این تغییر نام تجاری بخشی از چشم انداز ماسک برای ایجاد یک “برنامه فوق العاده” با عملکردهای متعدد، از جمله خدمات مالی، در بستر رسانه های اجتماعی بود. در ماه آوریل، توییتر ویژگی جدیدی را معرفی کرد که به کاربران اپلیکیشن اجازه می‌دهد از داخل اپلیکیشن به بازارهای ارزهای دیجیتال و سایر خدمات بازار مالی دسترسی داشته باشند.

دوران تصدی ماسک به عنوان رئیس توییتر از همان ابتدا بحث برانگیز بود. اما برنامه های او برای تبدیل توییتر به یک پلتفرم مالی مدت ها قبل از خرید شروع شد.

ماسک در مصاحبه اخیر خود تکرار کرد که انگیزه اصلی تغییر نام تجاری به X، ایجاد یک «اپلیکیشن هر چیزی» است، مفهومی که در چین بسیار محبوب است. برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی چینی مانند وی چت نه تنها برای تماس های متنی و ویدیویی استفاده می شوند، بلکه مقرراتی برای پرداخت قبوض، رزرو تاکسی، رزرو رستوران و انجام سایر فعالیت های مالی بدون خروج از برنامه نیز دارند.

ماسک گفت که اگر به درستی انجام شود، X می تواند به یک پلتفرم مالی محبوب برای بانکداری، پرداخت ها و داده ها تبدیل شود و به مرور زمان به «نیمی از سیستم مالی جهانی» تبدیل شود.

با این حال، تغییر نام تجاری توییتر مورد حمایت بسیاری از کاربران این اپلیکیشن قرار نگرفت، چرا که فکر می کردند این ایده خوبی نیست که ۲۰ سال سنت را کنار بگذاریم و مفهوم جدیدی را معرفی کنیم.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا