🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل صرافی Thodex ترکیه به دلیل کلاهبرداری ۲ میلیارد دلاری به ۱۱۰۰۰ سال زندان محکوم شد.

بنیانگذار Sodex در سال ۲۰۲۱ از کشور فرار کرد، اما در آگوست ۲۰۲۲ در آلبانی دستگیر شد و در آوریل ۲۰۲۳ به ترکیه تحویل داده شد.

فاروق فاتح اوزر، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال Thodex ترکیه، به «تاسیس، مدیریت یا عضویت در یک سازمان»، «تقلب صلاحیت شده» و «پاکسازی ارزش دارایی‌ها» متهم شد و به ۱۱۱۹۶ سال زندان محکوم شد. زندان توسط دادگاه ترکیه “.

خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه گزارش داد که دادگاه کیفری نهم آناتولی اوزر و دو برادرش را نیز به ۱۱۱۹۶ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز زندان و ۵ میلیون دلار جریمه محکوم کرده است.

صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه تا زمان سقوط ناگهانی آن در سال ۲۰۲۱ یکی از بزرگترین پلتفرم های تجارت دارایی دیجیتال این کشور بود. صرافی به طور ناگهانی پلتفرم را بدون اطلاع قبلی تعطیل کرد و اوزر موسس آن به همراه ۲ میلیارد دلار دارایی کاربران از کشور فرار کرد. در کد. در آن زمان، اوزر تمامی اتهامات مربوط به کلاهبرداری احتمالی در مهاجرت را رد کرد.

بنیانگذار فراری سرانجام در آگوست ۲۰۲۲ در آلبانی بازداشت شد، جایی که دوران محکومیت خود را در زندان سپری می کرد، سپس در آوریل ۲۰۲۳ به اتهام کلاهبرداری و پولشویی به ترکیه تحویل داده شد. اوزر از ماه ژوئیه به دلیل عدم ارائه اسناد مالیاتی در زندان به سر می برد و آخرین محکومیت او به دلیل کلاهبرداری از مشتریان بود.

مربوط: مردی به جرم سرقت ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در جاده ابریشم به ۱ سال زندان محکوم شد

بنیانگذار یک صرافی ارزهای دیجیتال در دادگاه مدعی شد که با او و خانواده اش ناعادلانه رفتار شده است. او گفت که Thodex فقط یک شرکت ارز دیجیتال ورشکسته بود و هیچ قصد مجرمانه ای نداشت. نسخه ترجمه شده توسط گوگل از بیانیه دادگاه اوزر چنین می گوید:

“من به اندازه کافی باهوش هستم که بتوانم تمام سازمان های جهان را مدیریت کنم. این را شرکتی که در سن ۲۲ سالگی تأسیس کردم، نشان می دهد. اگر یک سازمان جنایی تاسیس می کردم، اینقدر آماتور عمل نمی کردم. مشکل این است.” واضح است که مظنون پرونده بیش از دو سال است که قربانی شده است. ”

دعوای طولانی مدت علیه صرافی ارزهای دیجیتال Thodex 21 متهم دارد که پنج نفر از آنها شخصا در جلسه دادگاه شرکت کردند. دادگاه ۱۶ متهم را از اتهام «کلاهبرداری مشروط» به دلیل فقدان مدرک تبرئه و دستور آزادی چهار متهم را صادر کرد. سایر متهمان این پرونده بر اساس مشارکت در کلاهبرداری درجات مختلفی از مجازات دریافت کردند.

مجله: تالار مشاهیر توییتر رمزنگاری شده: جان دیتون وکیل Pro-XRP: BTC 10x، ETH 4x

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا