اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی ترکیه اولین آزمایش CBDC را تکمیل می کند که آزمایش های بیشتری در سال ۲۰۲۳ انجام می شود

بانک مرکزی پس از تکمیل اولین تراکنش های پرداخت خود با استفاده از CBDC، آزمایش های بیشتری را تا سال ۲۰۲۳ انجام می دهد.

بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) اولین آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)، لیر دیجیتال ترکیه را به پایان رسانده است و برنامه‌هایی برای ادامه آزمایش در طول سال ۲۰۲۳ نشان داده است.

بر اساس بیانیه ای که CBRT در ۲۹ دسامبر منتشر کرد، مقامات بانک مرکزی گفتند که با موفقیت “اولین تراکنش پرداخت” را با استفاده از لیر دیجیتال انجام داده اند.

این شرکت به انجام آزمایش آزمایشی مدار بسته محدود با صاحبان فناوری در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داد، قبل از اینکه برای بقیه سال به بانک‌ها و شرکت‌های فناوری مالی منتخب گسترش یابد.

نتایج این آزمایش‌ها قبل از افشای مرحله بعدی مطالعه برای گسترش بیشتر شرکت‌کنندگان، از طریق یک «گزارش ارزیابی جامع» در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

بانک مرکزی ترکیه برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که در حال بررسی مزایای معرفی لیر دیجیتال ترکیه در یک پروژه تحقیقاتی به نام “تحقیق و توسعه لیر دیجیتال ترکیه بانک مرکزی” است.

در آن زمان، دولت متعهد به دیجیتالی کردن نهایی ارز خود نبود و گفت که «تصمیم نهایی در مورد صدور لیر دیجیتال ترکیه نگرفته است».

CBRT در آخرین بیانیه خود گفت که به آزمایش استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده در سیستم پرداخت خود و “ادغام” آن با سیستم های پرداخت بلادرنگ ادامه خواهد داد.

ما همچنین اولویت را به مطالعه جنبه های حقوقی لیر دیجیتال ترکیه مانند “اقتصادی” و “چارچوب قانونی” برای هویت های دیجیتال و همچنین الزامات فنی آنها خواهیم داد.

مربوط: مدیر عامل بایننس – CBDC تهدیدی برای ارزهای دیجیتال نیست

چندین کشور از جمله بریتانیا و قزاقستان اخیراً آزمایشی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را آغاز کرده اند.

بانک انگلستان یک برنامه اثبات مفهومی برای کیف پول CBDC آغاز کرده است، در حالی که بانک مرکزی قزاقستان توصیه می کند یک CBDC داخلی در اوایل سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود، با عرضه تدریجی طی سه سال.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) اخیراً در مورد طرح CBDC خود ابراز تردید کرد و برد جونز معاون فرماندار در سخنرانی در دسامبر به شما هشدار داد که ممکن است منجر بهنویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا