اخبار ارز دیجیتال

ترکیه از هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین برای خدمات عمومی آنلاین استفاده می کند

مدت کوتاهی پس از اتمام اولین آزمایش CBDC بانک مرکزی ترکیه، ترکیه یک اپلیکیشن هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین راه اندازی کرد.

ترکیه که قبلاً ترکیه نام داشت، قصد دارد از فناوری بلاک چین برای ورود به خدمات عمومی آنلاین استفاده کند. e-Devlet، پورتال دولتی دیجیتال ترکیه که برای دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات عمومی استفاده می شود، از هویت های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین برای تأیید هویت شهروندان ترکیه در هنگام ورود استفاده می کند.

Cointelegraph ترکیه اعلام کرده است که در رویداد Digital Turkey 2023، معاون رئیس جمهوری ترکیه فوات اوکتای به شهروندان اجازه می دهد تا با استفاده از هویت های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین به برنامه های کیف پول الکترونیکی دسترسی داشته باشند.

اوکتای برنامه های مبتنی بر بلاک چین را انقلابی در تلاش های دولت الکترونیک خواند و افزود که بلاک چین خدمات آنلاین را ایمن تر و در دسترس تر می کند. کاربران می توانند اطلاعات دیجیتال را در تلفن همراه خود ذخیره کنند.

معاون رئیس جمهور ترکیه گفت: «سیستم ورود، که در برنامه کیف پول الکترونیکی کار می کند، به شهروندان اجازه می دهد تا با استفاده از یک هویت دیجیتالی ایجاد شده در شبکه بلاک چین وارد e-Devlet شوند.

مربوط: بانک مرکزی ترکیه اولین آزمایش CBDC را تکمیل می کند که آزمایش های بیشتری در سال ۲۰۲۳ انجام می شود

ترکیه در چند سال گذشته چندین پروژه مبتنی بر بلاک چین را اعلام کرده است، اما تاکنون تعداد بسیار کمی از آنها به نتیجه رسیده اند. برنامه های این کشور برای زیرساخت بلاک چین به سال ۲۰۱۹ برمی گردد. اما جدا از چند پروژه اثبات مفهوم و چند آزمایش تاخیری ارز دیجیتال بانک مرکزی، جاه طلبی های مبتنی بر بلاک چین هنوز محقق نشده است.

مرکز فرهنگی قونیه ترکیه در حال توسعه یک پروژه سکه شهری برای شهروندان است تا از آن برای پرداخت هزینه خدمات عمومی استفاده کنند، اما در دو سال گذشته هیچ به روز رسانی بیشتری منتشر نشده است.

نویسنده: Hazal Orta

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا