اخبار ارز دیجیتال

حقیقت پشت انقلاب کوبا بیت کوین: ویدئو

دوره های اندرو تیت

آخرین سفرهای مستند کوین تلگراف از کوبا، سرزمین ماشین های کلاسیک، کمونیسم، تورم شدید و بیت کوین.

کوبا، کشوری که به‌خاطر ترکیب منحصربه‌فردی از تاریخ غنی، فرهنگ پر جنب و جوش و انزوای سیاسی شناخته می‌شود، تمرکز آخرین مستند روی زمین کوین تلگراف است. “حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا” به بررسی تاثیر بیت کوین (BTC) در یکی از آخرین کشورهای کمونیستی جهان می پردازد.

این مستند گزارش های دست اولی از نحوه استفاده کوبایی ها از بیت کوین برای زنده ماندن در دوران سخت اقتصادی، جذب کسب و کار جدید و صرفه جویی در پول در محیطی به شدت سانسور شده ارائه می دهد.

جو هال، روزنامه‌نگار و علاقه‌مند به بیت‌کوین، مصمم به سفر به کوبا شد تا شاهد و ضبط «انقلاب بیت‌کوین» باشد که توسط کتاب الکس گلادشتاین به شهرت رسیده است.امتیازات مالی خود را بررسی کنیدگلادشتاین توضیح می‌دهد که چگونه کوبایی‌ها از ماهیت بدون تابعیت و کارمزد پایین بیت کوین برای فرار از سرکوب مالی و پس‌اندازهای مطمئن استفاده کرده‌اند.

این مستند به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه بیت‌کوین در چشم‌انداز مالی کوبا از طریق مصاحبه‌ها و تعاملات نه تنها با کوبایی‌ها، بلکه با فورته، کاتیلا و ویتریون (نام‌های مستعار)، بنیان‌گذاران جامعه بیت‌کوین کوبا، کاوش می‌کند. پاکو د لا ایندیا، مشارکت‌کننده منظم Cointelegraph با جو سفر کرد و بازخورد و تفسیری را در طول مستند ارائه کرد.

کاربران بیت کوین در کوبا عمدتاً به تجارت نظیر به نظیر، خرید و فروش بیت کوین از طریق تلگرام و گروه سیگنال می پردازند. آنها گره هایی را با منابع محدود اجرا می کنند، از نظارت آنلاین فرار می کنند و از VPN برای دسترسی به سایت های اینترنتی ممنوعه استفاده می کنند.

برخلاف بسیاری از کشورها، کوبا یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال مانند کوین بیس یا بایننس ندارد. علاوه بر این، کوبایی ها به دلیل روابط ضعیف دیپلماتیک با ایالات متحده از ایجاد حساب کاربری منع شده اند.

در نتیجه، محیط بیت کوین کوبا یک اکوسیستم منحصر به فرد است که تقریباً به طور کامل خارج از حوزه قضایی این ایالت عمل می کند. علاوه بر این، جامعه انعطاف پذیر بیت کوین در برابر پس زمینه ای از مشکلات اقتصادی قرار می گیرد. هفتاد و دو درصد کوبایی‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند و حداقل دستمزد ماهیانه آنها حدود 30 دلار است که کاتریا، یکی از قهرمانان این مستند، توضیح می‌دهد که این رقم نزدیک به 13 دلار است.

گزارشگر جو هال، پاکو د لا ایندیا، و فقط یک اسکناس 200 دلاری پزو کوبا

مشکلات اقتصادی کوبا به دلیل تورم شدید تشدید شده است و پزو کوبا بیش از 940 درصد از ارزش خود را در دو سال گذشته از دست داده است. از طریق شهادت ها و مصاحبه با کوبایی ها در سراسر هاوانا، واضح است که بیت کوین به عنوان یک راه نجات برای کسانی که به دنبال محافظت از پس انداز خود در برابر کاهش ارزش پول هستند، در حال ظهور است.

مطالب مرتبط: جامعه بیت کوین کوبا میزبان جلسه فقط برای BTC است

این مستند پذیرش مردمی بیت کوین در کوبا را به تصویر می کشد. همچنین تلاش‌های جامعه متواضع «بیت کوین کوبایی» را برجسته می‌کند، که وقت خود را به آموزش و گسترش اصول بیت‌کوین به کوبایی‌ها در محیطی که عواقب اقدامات آنها نامشخص است اختصاص می‌دهند.

در نهایت، در حالی که بیت کوین به شتاب گرفتن در کوبا ادامه می دهد، باید دید که دولت در برابر ظهور یک سیستم مالی موازی چه واکنشی نشان خواهد داد. “حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا” نگاهی نادر به کشوری در بحبوحه تحول ارائه می دهد. بیت کوین می تواند نور امید و آزادی را در جزیره ای که در آن چنین آرزوهایی مدت هاست سرکوب شده است به کوبایی ها ارائه دهد.

مجله: “زیبا و عقب مانده”: اولین برداشت های جیمسون لوپ از بیت کوین

نویسنده: Joe Hall
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا