اخبار ارز دیجیتال

اعتماد کلید پایداری ارز دیجیتال است – مدیر عامل CoinDCX سامیت گوپتا

جلب توجه و بازسازی اعتماد به مبادلات ارزهای دیجیتال از طریق بهبود شفافیت، امنیت و سیاست‌های مؤثر به اولویت اصلی کارآفرینان در سراسر جهان تبدیل شده است.

احساسات سرمایه گذار همیشه یک نیروی محرکه کلیدی در فضای ارزهای دیجیتال بوده است. احساسات مثبت و منفی هر دو بر روندهای جاری مانند تغییرات قیمت، عرضه محصول و مقررات تأثیر می گذارند. در سال ۲۰۲۲، با فروپاشی شرکت‌ها و اکوسیستم‌های بزرگ ارزهای دیجیتال و فشار بیشتر بر سرمایه‌گذاران در بازار نزولی بی‌امان، احساسات در سراسر جهان تشدید شد.

بسیاری در هنگام تعطیلی آزمایشگاه‌هایی مانند Terraform Labs، Celsius و Voyager مقاومت نشان دادند، اما ادعای سوء استفاده Sam Bankman-Fried از سرمایه‌های مشتریان FTX حتی سرسخت‌ترین سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را مجبور به توقف نمایش کردند. من صداقت مردم را زیر سوال بردم. که آن را اداره می کنند

مجموعه‌ای از کلاهبرداری‌ها، خرابی‌ها، پرونده‌های ورشکستگی و شکایت‌های قضایی، سرمایه‌گذاران را مجبور کرده است تا درباره نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال و پاسخگویی صرافی‌های رمزنگاری تجدیدنظر کنند. اثبات ذخیره (PoR) به یک استاندارد عملاً مورد پذیرش گسترده در میان صرافی‌های ارزهای دیجیتال تبدیل شده است و به سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد که سرمایه وجود دارد.

سامیت گوپتا، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل CoinDCX، یک صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در بمبئی، همان رویکرد شفافیت با سرمایه گذاران را انتخاب کرده است. گوپتا در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف، فرآیند فکری پشت معیارهای اثبات ذخیره، بهبود احساسات سرمایه‌گذار، دوره جدیدی از اعتمادسازی و موارد دیگر را مورد بحث قرار داد.

کوین تلگراف: در حالی که بسیاری از صرافی ها شواهدی از ذخایر خود را نشان می دهند، خروج دارایی ها از مبادلات همچنان در حال افزایش است. آیا فکر می کنید این استاندارد جدید به بازگرداندن اعتماد سرمایه گذاران کمک می کند؟

گوپتا قله: سقوط FTX که در واقع یک مورد تقلب و دستکاری بازار است، صنعت را تکان داده است. متأسفانه، خرابی، ایمنی و امنیت دارایی های کریپتو را زیر سوال می برد و به یکپارچگی بازار کریپتو مربوط می شود.

ضروری است که کاربران نگران باشند که وجوه آنها در صرافی ها محافظت می شود و این وظیفه صنعت کریپتو است که به کاربران اطمینان دهد که امنیت وجوه خود را به شیوه ای شفاف تضمین می کند. امن هستند. بنابراین، در پی شفافیت کامل، CoinDCX یک اثبات کامل از ذخایر خود و یک گزارش حسابرسی شده ارائه کرده است که هر دو طرف مانده ذخیره خود را ارائه می دهد: دارایی ها و بدهی ها.

ایجاد اعتماد در یک اکوسیستم یک فرآیند مداوم است که مستلزم توجه و تلاش مداوم است. PoR یک گام در این مسیر است، اما سایر گام‌ها در بازیابی اعتماد کاربران شامل دارایی‌های تجاری دیجیتال مانند وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی است. ما این را با یک چارچوب امنیتی قوی ترکیب می‌کنیم تا از هک جلوگیری کنیم و استانداردها، معیارها و سیاست‌های پیشگیرانه را ایجاد کنیم تا حداکثر ایمنی سرمایه‌های کاربرانمان را تضمین کنیم. چک و تعادل منظم در قالب رویه های عملیاتی و حسابرسی استاندارد باعث افزایش قابلیت اطمینان و قابلیت اطمینان می شود. یکی دیگر از گام های مهم در جلب مجدد اعتماد کاربران، تنظیم بازار است. این باعث می شود که بازیکنان بد از بازی خارج نشوند و تنها تبادلات جدی و قابل اعتماد زنده می مانند.

CT: چرا برخی از صرافی ها مسیر PoR را انتخاب می کنند در حالی که برخی دیگر هنوز در حال بررسی انتقال هستند؟این انتخاب چگونه بر اعتبار سازمان تأثیر می گذارد؟

SGs: انتشار ذخایر به سهام جدول تبدیل خواهد شد و کاربران به زودی برای انتشار ذخایر به مبادلات شفاف تر مهاجرت خواهند کرد. این حق کاربر است که درخواست اثبات ذخایر خود را داشته باشد، که به آنها اطمینان می دهد که وجوه آنها در صرافی امن است.

اخیرا: کنگره ممکن است “سرکش” باشد، اما ایالات متحده می تواند لوایح رمزنگاری را در سال ۲۰۲۳ ببیند

در CoinDCX، ما به شفافیت کامل اعتقاد داریم و اهمیت به حداکثر رساندن ارتباطات را زمانی که صنعت در مرحله کمبود اعتماد است را درک می کنیم. با این حال، به اشتراک گذاشتن شواهد ذخایر یک مرحله است. با این حال، به منظور ایجاد اعتماد در میان سرمایه گذاران، صنعت باید بالاترین استانداردهای شفافیت را حفظ کند، شیوه های تجاری قوی را توسعه دهد و به حفظ پایبندی خود ادامه دهد. شفافیت و حمایت از مصرف کننده باید در اولویت باشد.

CT: سرمایه گذاران از لحاظ تاریخی چه عواملی را در هنگام اعتماد به صرافی های ارزهای دیجیتال برای ذخیره دارایی های خود در نظر گرفته اند؟

SGs: طی چند سال گذشته، صرافی‌های هندی شاهد مشارکت نسل جدیدی از سرمایه‌گذاران بوده‌اند که بازار دارایی‌های سنتی را لمس نکرده‌اند، اما مشتاق کشف فرصت‌ها در دارایی‌های دیجیتال مجازی هستند. بنابراین، آموزش این طبقه سرمایه گذار جدید اهمیت پیدا کرده است. با وجود شکست پس از FTX، مکالمات پیرامون شفافیت، انطباق و امنیت در حال افزایش است. اینها هسته اصلی استراتژی های آموزش سرمایه گذاران را در سه سال گذشته تشکیل داده اند.

گوپتا در حال اهدای جایزه منتقدان برای بهترین بازیگر زن به کیارا ادوانی در جشنواره بین المللی فیلم داداساحب فالکه ۲۰۲۲.منبع: توییتر

دوم، ما وجوه کاربران را در معرض ریسک قیمت یا اعتبار قرار نمی دهیم. ما دارایی های کاربر را قرض نمی دهیم و بدون رضایت قبلی هیچ اقدامی انجام نمی دهیم. تمام دارایی های مشتری بر اساس ۱:۱ نگهداری می شود، بنابراین مشتریان همیشه به وجوه خود دسترسی دارند. هیچ توکن بومی وجود ندارد زیرا کاربران را در معرض خطر تمرکز دارایی و نقدینگی قرار می دهد. در CoinDCX، ما آگاهانه تصمیم گرفتیم که توکن بومی نداشته باشیم. این کار کاربران را از خطرات فوق مرتبط با راه اندازی توکن های بومی محافظت می کند.

با در نظر گرفتن این عوامل، ما چندین پیشنهاد نوآورانه در سرمایه‌گذاری و تجارت ارزهای دیجیتال ایجاد کرده‌ایم: خرید، فروش، CIP، کسب درآمد، کسب درآمد و سهام. ما همچنین یک مدل ۷M را معرفی کرده‌ایم که توکن‌های جدید را قبل از فهرست کردن به‌دقت بررسی می‌کند. آن را پلتفرم کنید.

CT: آیا شما شخصاً پس از انتشار PoR توسط CoinDCX متوجه تغییرات مثبتی برای سرمایه گذاران هندی شدید؟

SGs: CoinDCX همیشه گام‌های بیشتری برای ایجاد ارتباطات قوی با سرمایه‌گذاران برداشته است. در مواقع بحران، چه تصادف Terra Luna یا FTX، نگرانی های کاربران معمولاً به سرعت برطرف می شد. در سطح شرکت، ما بسیار محتاط و سازگار بوده‌ایم، که به ما این امکان را می‌دهد تا از قرار گرفتن در معرض حوادث منفی در فضای رمزنگاری ۲۰۲۲ اجتناب کنیم.

با این وجود، ابتکاراتی مانند اثبات ذخیره و گزارش های حسابرسی مطمئنا به تقویت اعتماد سرمایه گذاران کمک کرده است و واکنش جامعه بسیار مثبت بوده است. ما در طول مرحله شاهد برخی احساسات «خروج» بودیم، اما نمی‌توانیم آن را صرفاً به FTX نسبت دهیم. این ترکیبی از شرایط مختلف بازار است.

CT: به غیر از PoR، آیا راه‌های دیگری وجود دارد که صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند اعتبار خود را به سرمایه‌گذاران ثابت کنند؟

SGs: PoR تنها یک ابزار است، اما اگر صرافی دارای سابقه نقض امنیت یا مسائل دیگری باشد که منجر به از دست دادن سرمایه مشتری می شود، چه می شود؟، سرمایه گذاران ممکن است در اعتماد به صرافی ها مردد باشند.

صرافی ها باید به طور مستمر در جهت بهبود و پیشرفت از طریق سیاست ها، استانداردهای امنیتی و اجرای اقدامات حفاظتی در برابر هک و همچنین ایجاد صندوق های حمایت از سرمایه گذاری و انجام رویه های عملیاتی و ممیزی استاندارد تلاش کنند.

CT: تعدادی از اعضای کنگره ایالات متحده مقایسه‌های سر به سر بین FTX و اکوسیستم کریپتو انجام داده‌اند. آیا شما معتقدید که اکوسیستم ارزهای دیجیتال مسئول اقدامات سام بنکمن-فرید است؟چه پیشنهادی برای رگولاتورها در سراسر جهان در این زمینه دارید؟

SGs: مبادلات رمزنگاری بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم دارایی دیجیتال مجازی هستند و برای تقویت اعتماد و اطمینان در صنعت، مهم است که به شیوه ای شفاف و منطبق عمل کنیم.

با توجه به ماهیت فرامرزی ارزهای دیجیتال، همکاری بین المللی ضروری است. صنعت کریپتو هند امید زیادی به نشست آتی G20 دارد، زیرا هند به عنوان رئیس جمهور کار خود را آغاز می کند، و پتانسیل ایجاد یک چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال، وضوح و ثبات بیشتری را برای صنعت به ارمغان می آورد. این احتمال وجود دارد. اجرای نظارتی شفاف و مداوم می تواند به افزایش اعتماد در بازار ارزهای دیجیتال کمک کند.

CT: آیا شکست FTX نحوه عملکرد CoinDCX را تغییر می‌دهد؟ تنظیم‌کننده‌های هندی در هنگام ایجاد قوانین جدید یا صدور مجوزهای عملیاتی در آینده، سقوط FTX را عاملی در نظر خواهند گرفت.

SGs: شکست FTX درسی برای کل دنیای تجارت و مالی است، زیرا یک مورد فعالیت مخربی بود که می‌توانست در هر صنعتی که قبلاً تحت قوانین و مقررات موجود بوده رخ دهد. بنابراین برداشتن گام های اضافی و به اشتراک گذاری حداکثر اطلاعات موجود با کاربران مهم شد.

آرنا در میامی که قبلا به عنوان “FTX Arena” شناخته می شد. شهرستان میامی داد حقوق نامگذاری FTX را پس از ورشکستگی صرافی لغو کرده است.

امنیت وجوه کاربران بسیار مهم است و بازیگران جدی در صنعت با تنظیم‌کننده‌ها کار می‌کنند تا از حداکثر محافظت برای کاربران و چارچوبی برای ایجاد یک چارچوب پیشرو برای صنعت VDA هند اطمینان حاصل کنند. من خوشحالم که روی آن کار می‌کنم.

CT: ری یوسف، مدیرعامل Paxful اخیراً به کاربران خود توصیه کرده است که بیت کوین های خود را از صرافی ها دور نگه دارند. آیا فراخوان برای خود سرپرستی تأثیر مثبت یا منفی بر عملکرد روزانه بورس خواهد داشت؟

SGs: بعید است که رویدادی به این بزرگی بر رفتار سرمایه گذاران تأثیری نداشته باشد. سرمایه گذاران در استفاده از صرافی های خاص محتاط تر خواهند بود. با این اوصاف، فکر می‌کنم احساسات منفی برای مبادلاتی که شفافیت و مدیریت ریسک خوب را در اولویت قرار می‌دهند و عمل می‌کنند، کوتاه مدت خواهد بود. از سوی دیگر، چنین بحران هایی تنها به جداسازی مبادلات سازگار از دیگران کمک می کند.

همچنین بستگی به این دارد که مبادله چگونه به ایجاد اعتماد ادامه دهد و چه اقداماتی برای رفع چنین نگرانی هایی در بلندمدت انجام دهد. در آینده مردم به صرافی هایی که شفاف هستند و ذخایر خود را منتشر می کنند اعتماد خواهند کرد. تنها صرافی هایی که به این اقدامات اعتمادسازی پایبند هستند، در نهایت قادر به تداوم هستند.

سی تی: توصیه ای برای سرمایه گذاران هندی دارید؟پیام شما در مورد نگهداری دارایی چیست؟

SGs: سرمایه گذاران باید معیارهای خاصی را قبل از انتخاب صرافی ارز دیجیتال در نظر بگیرند. مهمترین عاملی که آنها باید در نظر بگیرند شفافیت است. بنابراین، ارزیابی PoR و اطلاعات حسابرسی یک صرافی برای اطلاع از سلامت مالی شرکت ضروری است. به همان اندازه مهم این است که صرافی چقدر به راستی‌آزمایی مشتری خود توجه می‌کند.

اخیراً: محاسبات چند حزبی می تواند محافظت از کیف پول رمزنگاری را تشدید کند

اولویت باید به صرافی هایی داده شود که بسیار فراتر از حداقل استانداردها هستند و صرافی هایی ایمن و کاملاً منطبق بر آن کار می کنند.

همچنین به کاربران توصیه می شود صرافی را انتخاب کنند که در کشور خود فعالیت می کند و موظف به رعایت قوانین و مقررات آن کشور است. به عنوان مثال، کاربران هندی که از صرافی‌های ارز دیجیتال مبتنی بر هند استفاده می‌کنند متهم به صرافی‌های خارج از کشوری هستند که با استانداردهای هند و KYC، مقررات، مالیات و چندین اعلامیه به وزارت شرکت فدرال مطابقت ندارند. در صورت تقلب و مالی آسیب‌پذیرتر هستند. سوء مدیریت صلاحیت صرافی به ویژه از زمان افتضاح FTX اهمیت پیدا کرده است.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا