اخبار ارز دیجیتال

صرافی مشکل دار ارز مجازی JPEX برای لغو ثبت در استرالیا درخواست می دهد

صرافی بدون مجوز ظاهراً بیش از 128 میلیون دلار از کاربران درخواست کرده است قبل از اینکه توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ توبیخ شود.

صرافی مشکل دار ارز دیجیتال هنگ کنگ JPEX برای لغو ثبت در استرالیا درخواست داده است.

بر اساس پرونده ای که در 20 سپتامبر توسط کوین تلگراف به دست آمده است، Jieyi Chen، مدیر پلت فرم دارایی های رمزنگاری JP-EX PTY LTD (JPEX)، درخواست لغو ثبت نام در کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) داده است. JPEX در درخواست خود ادعا می کند که همه اعضای شرکت با لغو ثبت موافقت کرده اند، که شرکت دیگر در تجارت نیست، دارایی بیش از 1000 دلار استرالیا ندارد و هیچ بدهی ندارد.

در 13 سپتامبر، در طی کنفرانس Token2049 در سنگاپور، تیم JPEX غرفه شرکتی خود را پس از دستگیری شش کارمند JPEX به اتهام کلاهبرداری توسط پلیس هنگ کنگ به دلیل راه اندازی یک صرافی ارزهای دیجیتال بدون مجوز، رها کرد. در همان روز، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) اعلام کرد که بیش از 1000 شکایت در مورد پلت فرم JPEX دریافت کرده است که منجر به زیان بیش از 1 میلیارد هنگ کنگ (128 میلیون دلار) شده است.

به محض اینکه این موضوع عمومی شد، گزارش شده است که JPEX هزینه برداشت را به 999 Tether (USDT) افزایش داد تا از نقل و انتقالات از صرافی جلوگیری کند. پیش از این، JPEX بازدهی تا 30 درصد در سال را در استیبل کوین ارائه می کرد.

وب سایت در زمان انتشار قابل دسترسی نیست. اندکی قبل از حذف، JPEX یک طرح جبران خسارت برای کاربران را اعلام کرد و مدعی شد که کاربران با مبادله دارایی‌های خود با سهام JPEX DAO تا تاریخ 21 سپتامبر بر اساس “1:1” بازپرداخت می‌شوند. صرافی همچنین نوشت: مدیران حزب به دنبال تحقیقات SFC دارایی های پلتفرم را “بدخواهانه مسدود کردند” که باعث “فاجعه بی سابقه” شد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا