اخبار ارز دیجیتال

مشکل در باهاما پس از سقوط FTX: گزارش

مردم محلی می گویند که باید با از دست دادن آپارتمان های خالی و فرصت های شغلی که پس از فروپاشی بورس ارائه می شود، مبارزه کنند.

پس از فروپاشی FTX، یک صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در کشور جزیره‌ای باهاما، باهامایی‌ها به دنبال راه‌هایی برای درک همه چیز هستند و در عین حال به آینده خوش‌بین هستند.

بر اساس گزارش WSJ، کشور جزیره‌ای که از شرکت‌های ارزهای دیجیتال خواست تا با “تنظیم مقررات هماهنگ” آرام شوند، با انفجار FTX متزلزل شد.

باهاما، که در سال 2019 نیز به شدت تحت تأثیر طوفان دوریان و اندکی پس از آن همه‌گیری 2020 قرار گرفت، در حال تلاش برای یافتن راه‌هایی برای تقویت اقتصادی است که بخش عمده‌ای از تولید ناخالص داخلی خود را به شدت به گردشگری و بانکداری فراساحلی متکی است. فیلیپ دیویس، نخست وزیر باهامیا و دولت او معتقد بودند که ارزهای دیجیتال می توانند نقش مهمی در بهبود اقتصادی جزیره داشته باشند.

اکنون جامعه نشان می دهد که انفجار ناگهانی FTX ردپایی از بیکاری را در این جزیره کوچک 80 مایل مربعی به جا گذاشته است. گزارش شده است که FTX “بیش از 100000 دلار در هفته برای پذیرایی” هزینه می کند و یک سرویس شاتل خصوصی برای حمل و نقل کارگران در سراسر جزیره راه اندازی می کند، بنابراین در حالی که با ظرفیت کامل کار می کند، برای مردم محلی اشتغال ایجاد می کند. به گفته WSJ، FTX بسیاری از مردم باهام را در مناطق استخدام کرده است. مانند تدارکات، برنامه ریزی رویداد و انطباق با مقررات.

طبق گزارش ها، فروپاشی FTX بسیاری از مهاجران پرهزینه را که برای این شرکت کار می کردند و زمانی اقتصاد محلی را تقویت می کرد مجبور به فرار از جزیره کرد، به طوری که گاردهای امنیتی باهامایی اکنون از “یک ساختمان عمدتا خالی” محافظت می کنند.

مطالب مرتبط: مدیران SBF و FTX میلیون‌ها دلار در املاک باهاما خرج کرده‌اند.

پس از فروپاشی FTX، برخی از اعضای جامعه ارزهای رمزپایه گفته اند که نسبت به تأثیر فروپاشی FTX بر این کشور جزیره ای کوچک احساس همدردی ندارند.

یکی از همکاران هکر نیوز با نام کاربری matkoniecz نظر داد. “با توجه به اینکه باهاما به افراد ثروتمند و مشاغل کمک می کند تا از مالیات فرار کنند، همدردی من برای تأثیر منفی آن محدود است.”

کاربر دیگری که از دسته Exendroinient00 استفاده می‌کند، با اشاره به قوانین جزیره‌ای که به نظر می‌رسد فعالیت‌های بانکی فراساحلی در جزیره را تشویق می‌کنند، گفت: “از همه کلاهبرداران دعوت می‌کنیم تا در جزیره شما کلاهبرداری کنند. هیچ اشکالی در این کار وجود ندارد.”

در 18 اکتبر، کوین تلگراف گزارش داد که تنظیم کننده اوراق بهادار باهامایی دستور داده است دارایی های دیجیتال FTX به یک کیف پول “سرپرستی” متعلق به کمیسیون منتقل شود.

بر اساس بیانیه پلیس سلطنتی باهامیا که در 13 نوامبر به رویترز ارسال شد، بازرسان مالی و رگولاتورهای اوراق بهادار باهاما در حال بررسی فعالیت های مجرمانه احتمالی پیرامون ورشکستگی FTX هستند.

نویسنده: Judith BannermanQuist

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا