اخبار ارز دیجیتال

مصیبت ها و پیروزی ها: بزرگترین شگفتی در ارزهای دیجیتال در سال 2022

سال 2022 سال سختی برای بسیاری از شرکت های ارزهای دیجیتال بود، اما برخی از آنها عملکرد مثال زدنی داشتند.

سال 2022 شاهد ورشکستگی بسیاری از شرکت‌های کلیدی رمزارز و بلاک چین بوده است، زیرا فروش بازار در ماه می صنعت را تکان داد. در نتیجه، بسیاری از ارزهای دیجیتال ارزش خود را از دست دادند و بسیاری از سرمایه گذاران سرمایه خود را از بازار خارج کردند. علاوه بر این، پیامدهای بی‌سابقه سقوط، بسیاری از شرکت‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال را که برای شرایط آشفته آماده نبودند، در معرض دید قرار داد.

اما مجموعه شرکت‌ها توانسته‌اند در برابر نقاط منفی بازار مقاومت کنند و در آشفتگی رشد کنند. بازار کریپتو به طور کلی به رشد خود ادامه می دهد و اکنون به 320 میلیون کاربر رسیده است.

همانطور که به سالی پر از شگفتی نگاه می کنیم، برخی از بزرگترین داستان هایی را که صنعت را متحیر کرده اند جمع آوری کرده ایم.

بیننس و جانور

بایننس در حال حاضر بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات است. این شرکت در سال‌های اخیر با موفقیت وارد بازارهای ارزهای دیجیتال از جمله ایالات متحده با زیرمجموعه Binance.US شده است. در مجموع، این صرافی که بیش از 300 ارز دیجیتال را در خود جای داده است، تخمین زده می‌شود که در سال 2022 حدود 22 تریلیون دلار تجارت ارزهای دیجیتال را تسهیل کرده است.

طبق داده های Similarweb، این پلتفرم به طور مداوم بیش از 70 میلیون بازدید ماهانه در سه ماهه سوم داشته است که تقریباً دو برابر نزدیکترین رقیب خود Coinbase است.

صرافی رمزارز در سال 2022 چندین خرید قابل توجه برای گسترش دامنه جغرافیایی خود انجام داده است. از جمله پلتفرم تجارت ارز دیجیتال ژاپنی Sakura Exchange BitCoin و کارگزاری ارز دیجیتال اندونزی Tokocrypto.

با این حال، همه چیز روان نبود. در ماه دسامبر، Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس، پس از برداشتن 1.9 میلیارد دلار از پلتفرم توسط کاربران در 24 ساعت، مجبور شد نگرانی ها در مورد افزایش بازخرید کاربران را کم اهمیت جلوه دهد. ژائو گفت که عوامل خارجی باعث ایجاد FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) در میان برخی از کاربران شده است.

پس از آن که شرکت حسابرسی اثبات ذخیره Mazars همکاری با Binance و سایر مشتریان ارزهای دیجیتال را به حالت تعلیق درآورد، FUD افزایش یافت. تحولات غیرمنتظره سرمایه گذاران را نگران نگه داشتن پول خود در صرافی ها کرده است.

دنیای بیگانه داکوکو

داکوکو ناشر دنیای بیگانه، بالاترین رتبه اکوسیستم متاورس بازی در سال 2022 است.

طبق داده‌های به‌دست‌آمده از DappRadar، این بازی توانست جایگاه خود را به‌عنوان محبوب‌ترین پلتفرم گیم‌فای جهان در سال 2022 با میانگین روزانه بیش از 200000 کیف پول فعال منحصربه‌فرد حفظ کند. با توجه به رقابت سختی که دنیای بیگانه با آن روبرو بود، شگفت آور بود. این بازی در سال 2021 در صدر لیست بازی های ارزهای دیجیتال قرار گرفت، بنابراین حفظ این موقعیت یک شاهکار خارق العاده است.

همانطور که گفته شد، محبوبیت دنیای بیگانه با ویژگی هایی مانند تعامل چند زنجیره ای تقویت می شود که از بهترین عناصر زنجیره های هوشمند WAX، Ethereum و BNB برای بهبود تجربه بازی استفاده می کند.

در سال 2022، توسعه دهندگان داکوکو چندین مفهوم نوآورانه را برای تعامل بیشتر کاربران و تقویت دموکراسی اکوسیستم دنیای بیگانه معرفی کردند. از جمله آنها سازمان غیرمتمرکز خودمختار درون بازی (DAO) بود. با این ویژگی جدید، بازیکنان اکنون می‌توانند از توکن حاکمیت درون بازی خود، سکه Alien Worlds Trilium (TLM) برای پشتیبانی و تنظیم هر یک از شش DAO رقیب به نام «سندیکا» برنج استفاده کنند.

گفتنی است، این پلتفرم در اوایل سال جاری لحظات وحشتناکی را تجربه کرد که حجم تراکنش ها به طور پیوسته کاهش یافت. در مقطعی در ماه مارس، زمانی که حجم معاملات در پایین ترین حد خود بود، این پلتفرم کمتر از 4 میلیون تراکنش در روز را ثبت کرد. دنیای بیگانه از آن زمان بهبود یافته است و اکنون بیش از 13 میلیون تراکنش در روز دارد.

دنیای بیگانه با رقابت جدی با پروژه های بازی های بلاک چینی آینده مانند Meta، Decentraland و The Sandbox روبرو خواهد شد که بازی واقعاً به جریان اصلی تبدیل شود.

فروپاشی زمینی

Terraform Labs شرکت بلاک چینی است که پشت توکن‌های Terra Classic (LUNC) و TerraClassicUSD (USTC) قرار دارد. این شرکت در سئول، کره جنوبی مستقر است و توسط Kwon Do-Hyung، که معمولا با نام Do Kwon شناخته می شود، رهبری می شود.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

اکوسیستم کریپتو Terra به عنوان کاتالیزور سقوط بازار کریپتو که در ماه مه رخ داد، در نظر گرفته شد که در نهایت بیش از 2 تریلیون دلار را از بازار حذف کرد. تعداد کمی از شرکت ها از میزان خسارت قبل از تغییر ناگهانی مسیر بازار مطلع بودند و بسیاری از سرمایه گذاران شگفت زده شدند.

تصور می‌شود که مجموعه‌ای از وقایع، از جمله برداشت‌های ناگهانی و بزرگ به تقلید از اجرای بانکی، منجر به فروپاشی نهایی شبکه شده است.

این زنجیره از رویدادها میلیاردها دلار از استیبل کوین و کوین خواهرش LUNC را در عرض چند ساعت منحل کرد. مدیران آزمایشگاه Terraform با اتهامات دستکاری و مدیریت پول روبرو هستند.

FTX چه مشکلی دارد؟

سقوط FTX در سال 2022 یکی از شگفت‌انگیزترین شگفتی‌های این صنعت بود. این انفجار وثیقه بورس را از حدود 60 میلیارد دلار به تنها 9 میلیارد دلار در عرض چند ماه کاهش داد، در حالی که با فرار سرمایه گذاران از شرکت با 8 میلیارد دلار بدهی مواجه شد. مشکلات نقدینگی به طور ناگهانی به وجود آمد و سرمایه‌گذاران کمی می‌توانستند بحران را پیش‌بینی کنند.

FTX اکنون توسط تیم جدیدی به رهبری مدیر عامل John J. Ray III هدایت می شود. Ray III در بازسازی چندین شرکت بزرگ تحت تأثیر این رسوایی، به ویژه Enron، شرکت داشته است.

CoinShares سود خود را به رخ می کشد

CoinShares یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری دارایی دیجیتال اروپا است که میلیاردها دلار دارایی دیجیتال را مدیریت می کند. پایگاه مشتریان این شرکت متشکل از موسسات و افراد با ارزش خالص بالا است که علاقه مند به سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال هستند. CoinShares در حال حاضر دفاتری در مراکز سرمایه گذاری بزرگ مانند جرسی، نیویورک، لندن، استکهلم و پاریس دارد.

سال 2022 با افزایش قابل توجه دارایی های تحت مدیریت CoinShares (AUM) سال خوبی برای CoinShares بوده است. به گفته این شرکت، اعلامیه در ماه اکتبر، AUM به 25 میلیارد دلار افزایش یافت. این افزایش قابل توجهی از 2.67 میلیارد دلار AUM است که شرکت در ژوئن 2021 به دست آورد. با توجه به اینکه صنعت کریپتو از زمان سقوط بازار که در ماه مه رخ داد، روند نزولی داشته است، نتیجه مثبت شگفت‌آور بود.

تجزیه و تحلیل زنجیره ای برای نجات

Chainalysis یک شرکت تجزیه و تحلیل داده های بلاک چین است که به دلیل خدمات ردیابی رمزنگاری معروف است که به کسب و کارها کمک می کند تا با شبکه های پویا تعامل امن داشته باشند. مشتریان آن شامل بانک‌های بزرگ، دولت‌ها، امنیت سایبری، شرکت‌های بیمه و شرکت‌های ارزهای دیجیتال مانند صرافی‌هایی هستند که به طور مرتب با مسائل مربوط به انطباق و شفافیت مواجه هستند.

ردیابی میلیاردها دلار ارز دیجیتال غیرقانونی نام بازی است و در سال 2022، این شرکت پس از دور سرمایه گذاری سری F، ارزش خود را افزایش داد. یک رویداد جمع آوری سرمایه در ماه می منجر به تزریق سرمایه 170 میلیون دلاری شد و ارزش شرکت را به 8.6 میلیارد دلار رساند. افزایش ارزش‌گذاری یک شگفتی مثبت بود که نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به شرکت در ادامه کار بر روی پرونده‌های پرمخاطب بود.

Chainalysis به مقامات کمک کرد تا در سال 2022 ده ها میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده را ضبط کنند. این پول بخشی از 600 میلیون دلار سرقت شده از شبکه رونین بود.

این شرکت در حال حاضر در حال ردیابی ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده از صرافی ارزهای دیجیتال FTX است.

Chainalysis در حال حاضر با رقابت فزاینده‌ای از سوی رقبایی مانند CipherTrace، Elliptic، Scorechain و Coinfirm مواجه است که هر کدام پیشنهاد منحصر به فرد خود را ارائه می‌دهند.

3 تیر در وویجر فرو کنید

Voyager Digital و Three Arrows Capital (3AC) دو شرکتی هستند که بیشترین تأثیر را از رکود بازار ارزهای دیجیتال در ماه می گرفتند. مارپیچ رو به پایین آنها پس از عقب نشینی شدید بازار ناشی از فروپاشی Terra به دلیل سرایت ایجاد شد.

وویجر پس از وام دادن حدود 650 میلیون دلار به صندوق تامین مالی Three Arrows Capital درگیر آشفتگی شد. 3AC با این فرض که بازار ارزهای دیجیتال در میان مدت به رشد خود ادامه خواهد داد، از این پول برای شرط‌بندی ریسک استفاده کرد.

با این حال، سقوط Terra یک تحول غیرمنتظره بود که شرکت را به سمت قرمزی سوق داد. گزارش شده است که 3AC حدود 200 میلیون دلار در LUNTC سرمایه گذاری کرده است و ارزش آن در عرض چند روز بیش از 99 درصد کاهش یافته است. 3AC در ماه جولای اعلام ورشکستگی کرد و نتوانست وام های خود را به ویجر بازپرداخت کند. این امر مشکلات نقدینگی وویجر را تشدید کرد و آن را مجبور به توقف برداشت مشتری و اعلام ورشکستگی کرد.

شگفتی بزرگ؟نه واقعا

سال 2022 یک سال پرتلاطم برای صنعت کریپتوکارنسی خواهد بود و انعطاف پذیری بازار ارزهای دیجیتال را در برابر شکست های مکرر آزمایش می کند. درس های سختی برای شرکت های ارزهای دیجیتال آموخته شده است تا در آینده پاسخگوتر شوند. چندین رویداد در سال 2022 نیز نشان داده است که برخی از اقدامات، مانند استفاده از اهرم در معاملات، خطرناک است و می تواند منجر به زیان های بزرگ در صورت تحرکات ناگهانی بازار شود.

علاوه بر این، سال 2022 توانایی بخش کریپتو را برای ارائه طیف گسترده ای از فرصت های سرمایه گذاری و فین تک نوآورانه که همچنان برای انواع مختلف سرمایه گذاران جذاب خواهد بود، آشکار کرده است.نویسنده: Elizabeth Gail

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا