🚨 اخبار ارز دیجیتال

شما می توانید Trezor خود را بسازید و هزینه آن: مهندس کیف پول DIY

مدیر طراحی الکترونیک که Trezor One خود را ایجاد کرد، از دشواری ساخت یک کیف پول رمزنگاری DIY از ابتدا قدردانی کرد.

ماهیت منبع باز بسیاری از کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری، ساخت یک کیف پول خودت (DIY) مانند Trezor را از ابتدا ممکن می‌سازد، اما این کار به مهارت‌های خاصی نیاز دارد.

فلورین کوکوس، مدیر طراحی الکترونیک رومانیایی، ترزور DIY خود را با استفاده از کد منبع باز کیف پول در سال ۲۰۱۸ بدون دسترسی به دستگاه Trezor “واقعی” ساخت.

در کانال یوتیوب او: سیاهه پیچ، کوکوس روند ایجاد یک DIY Trezor Model One را با استفاده از قطعات الکترونیکی خریداری شده از توزیع کنندگانی مانند Farnell نشان داد. این مهندس به طور خاص از یک میکروکنترلر Farnell و برد مدار چاپی (PCB) که از یک شرکت تولیدی چینی سفارش داده شده و از فایل‌های Gerber موجود در GitHub Trezor استخراج شده است، استفاده کرده است.

کوکوس در این باره نوشت: “قطعات را می توان از توزیع کنندگان قابل اعتمادی مانند Farnell، DigiKey، RS، Newark و TME خریداری کرد. این واقعا به موقعیت مکانی شما بستگی دارد، بنابراین آن را از توزیع کننده محلی خود دریافت کنید. صفحه نمایش های OLED در AliExpress یا eBay در دسترس هستند.” وبلاگ او ورود به سیستم پیچ وبلاگ.

PCB توسط Voltlog برای ساخت کیف پول DIY Trezor استفاده می شود. منبع: یوتیوب

پنج سال از انتشار ویدیوی DIY Trezor خود می گذرد، و Cocos هنوز مشتاق دستگاه های رمزنگاری DIY است. این مهندس در مصاحبه ای در ۱۹ سپتامبر به Cointelegraph گفت: “من قبلاً از این دستگاه استفاده کرده ام و همیشه به دستگاه DIY خودم نسبت به دستگاه خریداری شده در بازار اعتماد دارم.”

راه اندازی DIY Trezor حدود ۱۰ ساعت طول کشید

با این حال، در دسترس بودن Trezor در بازار دلیل اصلی Cocos برای ساخت کیف پول DIY نبود. در عوض، مهندسان بر انتشار اخبار در مورد پروژه های منبع باز متمرکز شدند.

کوکوس گفت: طراحی متن باز روز به روز محبوب تر می شود و به نظر من این آینده است.

زمانی که کنترل کاملی بر جنبه‌های امنیتی دارید، ساختن چیزی برای خودتان همیشه سرگرم کننده است. شخصاً، ایده ساختن چیزی مفید است که تصمیم به شروع پروژه‌ای مانند این را بیش از هر چیز دیگری هدایت می‌کند. من در این امر مشارکت دارم.»

کل فرآیند ساخت و نصب سیستم عامل روی کیف پول DIY Trezor حدود ۱۰ ساعت برای Cocos به طول انجامید، بدون احتساب زمان صرف شده برای دریافت PCB و سایر قطعات سفارش داده شده.

مدیر طراحی می‌گوید: «احتمالاً ۲ تا ۳ ساعت طول کشید تا پروژه را ارزیابی کنیم، فایل‌های Gerber لازم را برای آپلود در سرویس تولید PCB خود تولید کنیم و تمام قطعات لازم را از توزیع‌کنندگان شناخته‌شده مانند Mouser و Digikey سفارش دهیم.» پس از دریافت PCB، حدود ۵ ساعت طول کشید تا PCB مونتاژ شود. کوکوس اشاره می کند که برای اجرای آن، سیستم عامل را فلش می کند.

مهندس به Cointelegraph گفت که ساخت سخت افزار برای DIY Trezor ساده ترین بخش بود و افزود که فلش کردن سیستم عامل و کار کردن آن با برنامه “کمی دشوارتر” است.

ساختن یک Trezor DIY برای یک کاربر معمولی چقدر دشوار است؟

کل فرآیند ساخت آنقدرها طول نکشید، بنابراین ممکن است فکر کنید که ایجاد یک Trezor DIY برای یک کاربر معمولی چندان دشوار نخواهد بود، اما حداقل طبق گفته های Cocos اینطور نیست.

به گفته این مهندس، ساخت چنین پروژه ای برای یک کاربر معمولی بدون دانش الکترونیک تقریباً غیرممکن است. کوکوس گفت: “اگر ۱۰ سخت ترین باشد، من به آن ۱۰ می دهم.”

او افزود که فرآیندها را می توان ساده کرد، اما به قیمت خطرات امنیتی قابل توجهی مرتبط با زنجیره تامین و آسیب پذیری های تولیدی.

“به سادگی یک “بسته سازنده” برای پروژه خود ایجاد کنید که شامل تمام فایل های تولیدی مورد نیاز در یک قالب خاص است و آن را در یکی از خدمات نمونه سازی PCB و PCBA که به صورت آنلاین موجود است آپلود کنید. “امکان دارد. با این حال، در آن مرحله، سطح دشواری آن است. این مهندس گفت: تقریباً ۳ در مقیاس ۱ تا ۱۰، اما یک خطر امنیتی اضافی به دلیل از دست دادن کنترل بر زنجیره تأمین و مراحل تولید وجود دارد.

کوکوس پیشنهاد کرد که تلاش برای ساخت یک Trezor DIY بدون دانش مناسب می تواند خطر امنیتی قابل توجهی داشته باشد و افزود:

“اگر در لحیم کاری قطعات الکترونیکی، به خصوص قطعات نصب سطحی کوچک تجربه ای ندارید، ساختن کیف پول سخت افزاری مانند این را توصیه نمی کنم. اگر این کار را داشته باشید، نتیجه احتمالاً خروج دود جادویی خواهد بود، یا در بهترین حالت این کار را انجام خواهد داد. آجری باش که هیچ کاری نمی کند.»

کوکوس خود را به عنوان یک کاربر گاه به گاه ارزهای دیجیتال معرفی می کند، اما دارای مدرک لیسانس در مهندسی برق است و ۱۰ سال است که به طور حرفه ای طراحی و ساخت الکترونیک و بیش از ۱۵ سال به عنوان یک سرگرمی انجام می دهد. من به آنجا رفتم. او معتقد است که برای ساختن یک Trezor DIY نیازی نیست مانند او متخصص باشید، اما همچنان به تخصص نیاز دارید.

مربوط: لجر ادغام پی پال ایالات متحده را اعلام می کند و به کاربران امکان می دهد رمزارز را از داخل برنامه خریداری کنند

کوکوس می‌گوید: «یک یا دو سال کار با الکترونیک با سرعت متوسط ​​برای افرادی که مهارت‌های فنی دارند کافی است تا شانس موفقیت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، برخی از کاربران ارزهای دیجیتال با خرید دستگاه‌ها از منابعی غیر از سازنده مستقیم یا فروشنده رسمی قربانی کیف پول‌های سخت‌افزاری جعلی شده‌اند. بنابراین، سازندگان کیف پول سخت افزاری مانند Ledger و Trezor همواره از مشتریان خود خواسته اند که فقط از فروشندگان مجاز کیف پول سخت افزاری خریداری کنند.

شرکت‌هایی مانند Trezor پیشنهاد کرده‌اند که ماهیت منبع باز دستگاه‌هایشان می‌تواند راه‌حلی باشد، زیرا کیف پول‌های سخت‌افزاری در برخی مناطق به دلیل تحریم‌ها یا مسائل دیگر قابل حمل نیستند. جوزف تتک، تحلیلگر بیت کوین در Trezor به کوین تلگراف گفت: “Trezor کاملا متن باز است و هر کسی می تواند با استفاده از شماتیک ها و صورتحساب مواد در Github خود را بسازد.”

مجله: سوال بزرگ: دقیقاً ناقوس مرگ برای ارزهای دیجیتال چیست؟

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا