اخبار ارز دیجیتال

معامله گران پس از مشاهده انحلال گسترده در قراردادهای آتی اتریوم موضع خنثی می گیرند

پس از موجی از انحلال‌های آتی، قیمت ETH به پایین‌ترین حد در چهار ماه گذشته یعنی 1070 دلار سقوط کرد.

قیمت اتر (ETH) از 7 نوامبر تا 9 نوامبر حدود 33 درصد کاهش یافت. سپس 260 میلیون دلار از قراردادهای طولانی مدت آینده (خریداران) منحل شد. معامله گران اهرمی متعجب شدند که تغییرات قیمت بیشترین تأثیر را از 18 آگوست بر روی مبادلات مشتقه ایجاد کرد.

اتر/دلار قیمت 4 ساعته در Bitfinex.منبع: Trading View

سطح قیمت 1070 دلار که در 9 نوامبر معامله شد، پایین ترین سطح از 14 جولای بود و 44 درصد اصلاح در سه ماه گذشته را نشان داد. این حرکت نامطلوب قیمت به دلیل ورشکستگی صرافی FTX در 8 نوامبر پس از توقف برداشت مشتری بود.

شایان ذکر است که افزایش ساعتی 10.3 درصدی در 17 آبان اتفاق افتاده است. این درست قبل از تنظیم شدید است. عملکرد قیمت بیت کوین (BTC) را تقلید کرد زیرا ارز دیجیتال اصلی تا 20700 دلار افزایش یافت اما در عرض سه ساعت به 17000 دلار سقوط کرد.

قائم‌مقام پیشین شرکت سهامی آتی، رابطه‌ای پنهان و سمی با آلامدا ریسرچ، یک صندوق تامینی و شرکت تجاری تحت مدیریت سام بنکمن-فرید داشت.

ورشکستگی FTX و Alameda Research سوالات متعددی را در مورد مقررات و سرایت ایجاد می کند. به عنوان مثال، کریستین جانسون، کمیسیونر کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) در 9 نوامبر گفت که موارد اخیر نشان می دهد که این بخش نیاز به بررسی بیشتر دارد. علاوه بر این، پائولو آردوینو، CTO استیبل کوین تتر (USDT)، تلاش کرده است تا شایعات قرار گرفتن در معرض FTX و Alameda Research را خنثی کند. پست در توییتر.

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات کریپتو بیندازیم و بفهمیم که آیا سرمایه‌گذاران هنوز از اتر ریسک گریزی دارند یا خیر.

بازار آتی وارد رکود شده است

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. با این وجود، این روش ترجیحی برای معامله گران حرفه ای است، زیرا از نوسانات نرخ های تامین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می دهد محافظت می کند.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر 3 ماهه.منبع: لویتاس

این شاخص باید با حق بیمه 4 تا 8 درصد در سال در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. با توجه به داده های بالا، مشخص می شود که معامله گران مشتقات در ماه گذشته نزولی بوده اند، زیرا حق بیمه اتر آتی زیر 0.5٪ باقی مانده است.

مهمتر از آن، حق بیمه های آتی اتر وارد عقب گرد شده اند. این بدان معنی است که تقاضا برای شورت (شرط نزولی) بسیار بالا است. فروشنده سالانه 4% برای حفظ موقعیت می پردازد. این داده ها نشان دهنده بی میلی معامله گران حرفه ای به اضافه کردن موقعیت های بلند (بالا) اهرمی، با وجود هزینه اندک است.

بازار آپشن تا 8 نوامبر خنثی بود

با این وجود، تجزیه و تحلیل بازار گزینه های اتر برای رد اثرات خارجی ذاتی در کالاهای آتی نیز ضروری است. به عنوان مثال، 25% کج بودن دلتا نشانه آن است که سازندگان بازار و میزهای آربیتراژ برای محافظت از جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد هزینه می کنند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از 10% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، شاخص انحراف به کمتر از -10 درصد تمایل دارد، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

شیب دلتای 60 روزه از 26 اکتبر نزدیک به صفر بوده است، که نشان می‌دهد معامله‌گران گزینه ریسک مشابهی را ارائه می‌کنند و محافظت از سمت پایین را ارائه می‌دهند. با این حال، با شروع وحشت سرمایه گذاران، این اندیکاتور به سرعت از آستانه مثبت 10 در 8 نوامبر عبور کرد. سطح فعلی 24 بسیار بالا است و نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای تا چه اندازه از ارائه حفاظت منفی ناراحت هستند.

این دو شاخص مشتق نشان می‌دهند که سقوط قیمت اتر در 8 نوامبر کاملاً غیرمنتظره بود، نهنگ‌ها و سازندگان بازار به سرعت موضع خود را پس از از دست دادن حمایت در 1400 دلار تغییر دادند.

ممکن است مدتی طول بکشد تا سرمایه گذاران خطرات بالقوه نظارتی و سرایت ناشی از نابودی FTX و Alameda Research را درک کنند. در نتیجه، بهبود سریع و سریع اتر در کوتاه مدت دور و بعید به نظر می رسد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا