اخبار ارز دیجیتال

معامله‌گر ۱۳۱۰۰۰ استیبل کوین را به قیمت ۰ دلار در طول بازنگری USDR مبادله می‌کند

به نظر می رسد تلاش ها برای برداشت استیبل کوین USDR در بحبوحه بحران نقدینگی به طرز وحشتناکی شکست خورده است.

در طول بحران دیروز استیبل کوین دلار آمریکا با پشتوانه املاک و مستغلات، به نظر می رسد که یک معامله گر ۱۳۱,۳۵۰ USDR را با ۰ USD Coin (USDC) مبادله کرده است که در نتیجه سرمایه گذاری خود را از دست داده است.

بر اساس گزارشی در ۱۲ اکتبر، گزارش به گفته شرکت تحلیل بلاک چین Lookonchain، این مبادله در زنجیره BNB از طریق صرافی غیرمتمرکز OpenOcean در زمانی انجام شد که USDR به دلیل بحران نقدینگی تقریباً ۵۰ درصد از ارزش اسمی خود فاصله داشت. سپس ربات Maximum Extractable Value (MEV) مغایرت را تشخیص داد و از طریق آربیتراژ به سود کل ۱۰۷۰۰۲ دلار رسید.

در دوره های نقدینگی کم، لغزش DEX می تواند به ۱۰۰٪ برسد. در سپتامبر ۲۰۲۲، کوین تلگراف گزارش داد که یک معامله گر تلاش کرد تا ۱.۸ میلیون دلار از Compound USD (cUSDC) را از طریق Uniswap DEX V2 بفروشد، اما در ازای آن فقط ۵۰۰ دلار دارایی دریافت کرد. در این حادثه، MEV یک معامله آربیتراژ نیز انجام داد و تنها پس از چند ساعت بیش از یک میلیون دلار سود هک شد.

در ۱۱ اکتبر، پس از درخواست کاربران برای بازخرید بیش از ۱۰ میلیون استیبل کوین، USDR depegg شد. علیرغم حمایت ۱۰۰ درصدی، کمتر از ۱۵ درصد از ۴۵ میلیون دلار دارایی در آن زمان توسط توکن پروژه مایع TNGBL پشتیبانی می‌شد و مابقی آن دارایی‌های غیرنقدی بود.

همانطور که تام وانگ، تحلیلگر گفت، دارایی‌های توکن‌سازی‌شده تحت استانداردهای ERC-721 ساخته شده‌اند و نمی‌توان آن‌ها را برای ایجاد نقدینگی برای بازخرید سرمایه‌گذاران تقسیم کرد. علاوه بر این، خانه‌های زیربنایی نمی‌توانند فوراً برای برآورده کردن درخواست‌های خروج سرمایه‌گذاران فروخته شوند. در پایان، خزانه داری واقعی دلار آمریکا قادر به پوشش بازخریدها نبود که منجر به سقوط اعتماد سرمایه گذاران شد.

مجله: شواهد دانش صفر، از رای گیری تا امور مالی، نویدبخش است


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا